ця, поля з соняшниками і кукурудзою… Дєдушкін горище з цибулею, хліб з сіллю і оливою, скриня з бабусиними рушниками та старовинними фотографіями, шулики з маком, напівдикі кошенята під плитою і тепла грубка. Що ще потрібно для щасливого дитинства?
Головні героїні казок – Валечка і Надечка. Місце дій – Драбівський район, Черкаська область, Україна.
На канікули до дідуся
Одного разу, на початку літа, мама запропонувала маленьким Вале і Наді поїхати в гості до дідуся на цілий місяць! Дівчатка так сильно зраділи! Вони дуже скучили по дідові Антону.
Біля похиленого колодязя, з найчистішої крижаною водою з солодким присмаком, він зловив їх в свої теплі щирі обійми.
Дідусь, дідусь! – раділи вони.
Дорогі мої, онучки! – по зморшкуватих дідовим щоках текли сльози щастя.
Так і приїхали наші дівчатка в дідову садибу. Мама погостила деньок і вирушила назад до міста. Надечка і Валечка розглядали прилеглі околиці. З їх останнього візиту мало що змінилося, але діткам завжди все здається більшим, гарнішим і незвичніше, ніж є насправді. Або як здається всім дорослим…
Цегляний одноповерховий дідусів будинок з дерев'яною верандою… паркану немає, та він і не потрібен – всі один одного знають і друзі. Праворуч від будинку росте дідусів тютюн, цілих три дерева з шовковицею, дика груша, є призьба зі старих колод і стовбурів. Зліва від хати сарайчик з поросятами, курник. Позаду дідусь сіє пшеницю. За пшеницею дика алея з неглибоким і тонким струмком. Тут завжди сила-силенна комарів, жаб і жаб. І навіть трохи страшнувато…
У самому будинку нашим дівчаткам було теж дуже цікаво! Під верандою холодний-холодний погріб з соліннями і варенням. Нагорі залізна плита з газовим балоном. Під нею жили напівдикі кошенята з кішкою. В руки не давалися, так і норовили подряпати!
Далі коридор з кривою саморобної приставними сходами на горище. Потім світлиця з піччю. Тут варто дідова залізне ліжко, письмовий стіл, за яким він дуже красивим і акуратним почерком пише Наді і Вале листи. Чорно-білий старенький телевізор, а на стіні два красивих фотопортрета, які зняли давним-давно!
На печі сплять наші дівчатка. Вони весь вечір по приїзду прибирали з неї пил і стелили перину. Спати на пічці! Про що можна ще мріяти?!
У хаті були ще три кімнати: крихітний комору з скринею з зерном і чомусь дитячими книгами, кімната з лавками по всіх стінах і остання спальня з величезним бабусиним скринею!
Полудень. Спека. Курочки бігають навколо сараю. Дідусь спав у дворі на галявині прямо на траві. Ліг перепочити на обідній сон. Адже рано вставав – о шостій годині ранку. О восьмій уже лягав відпочивати. На селі завжди так!
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.