і, родичі й знаменитості їли за вечерею, коли знайшли нову роботу чи поїхали на лікування… І чекаємо, що вони ділитимуться з нами всім.
Усе, що раніше було особистим, тепер виставлено на загальний огляд – інколи навмисно, інколи ні. Ми бачимо це на реаліті-шоу, читаємо в безладних дописах чиїхось блогів чи вловлюємо з лаконічних ста сорока знаків у «Твіттері». Ідеться не тільки про те, як ми обмінюємося новинами чи чутками, а й про те, як спілкуємося між собою і намагаємося пізнати світ. Та, попри всю зв’язаність сьогодення, у ньому дуже легко розгубитися.
За допомогою історій завжди можна дати пораду чи поділитися мудрістю, але оповідь має бути організованою, продуманою… і змістовною. Саме тоді з’являється «Курячий бульйон для душі» як гідний, відданий і мудрий друг, що ділиться з вами історіями, здатними навести лад у вашому житті.
Коли двадцять років тому «Курячий бульйон для душі» вперше вийшов друком, сфера самовдосконалення лише набирала популярності. Більшість авторів і промовців розповідали свої історії від третьої особи, ділилися досвідом інших, використовували метафори й алегорії, щоб пояснити, як їхні методи допоможуть вам зрозуміти, чим саме поліпшити своє життя. Особисте? Про таке говорили за зачиненими дверима в кабінеті психотерапевта. Так, тоді вже існували групи підтримки на всякий смак: для людей, які хочуть скинути вагу, для залежних і для тих, хто пережив втрату близької людини. Утім, розповідати про себе на особистій сторінці, відкритій для кожного і доступній далеко за стінами лікарського кабінету, – такого не робив майже ніхто.
«Курячий бульйон для душі» все змінив. Ця книжка дала нам змогу стати відвертішими і сприйняти себе крізь історії та уроки, розказані від першої особи. Вона змінила сприйняття літератури для саморозвитку й значно випередила свій час. Сьогодні завдяки їй люди, особливо авторитети, до яких ми звертаємося, щоб надихнутися, зцілитися або краще зрозуміти себе, готові виявляти слабкість на очах у широкого загалу. Цей досвід допомагає їм рости, і вони ладні ділитися своїми історіями, щоб поліпшити життя тих, хто до них прислухається. І ми таки стали відвертішими, а це змінює нас на краще.
Я точно змінилася завдяки їй, адже буквально виросла на «Курячому бульйоні для душі». Уперше я прочитала цю книжку, коли мала двадцять шість років і була асистенткою з комунікацій та помічницею продюсера телепрограми 20/20 на каналі Ей-бі-сі, працюючи з Барбарою Волтерс. Мені подобалася моя робота, але я не була певна, ким хочу стати, коли виросту. Я думала про кар’єру публіцистки і власну справу, саме тому опинилася на роздоріжжі. Я шукала допомоги та підтримки, щоб зрозуміти свої почуття, і прагнула розібратися в собі самостійно, тож почала читати і знайшла відповіді в «Курячому бульйоні для душі».
Я пам’ятаю всі історії з першої книжки цієї серії, бо щонайменше раз у житті спиралася й покликалася на кожну з них. Читаючи історію Тоні Роббінса про День подяки, я поклала собі попрацювати коли-небудь з цією великою людиною. Мені вдалося, адже я досі співпрацюю з ним та іншими неймовірними мислителями XXI століття, що захоплюють і наснажують мене практично кожного дня.
Як і в більшості людей, у мене є постійне бажання поліпшувати своє життя, і я хочу – ні, маю доконечну потребу – чути ці історії, а тоді зазирати всередину себе й питати: «Чи стану я кращою, зрозумівши це?» Саме так «Курячий бульйон для душі» надихнув мене змінювати світ, приносити в нього більше радості, щастя і розповідати власні історії про все – від перешкод у бізнесі та проблем з дитиною до неймовірно прекрасного життя у ЗМІ й книговиданні. Я роблю це для себе і водночас – щоб допомогти іншим.
Коли Емі Ньюмарк, видавчиня, співавторка й головна редакторка цієї версії «Курячого бульйону для душі», запропонувала мені допомогти їй перевидати перший «Курячий бульйон для душі» на честь двадцятиріччя книжки, я була в захваті. Мені випала нагода поділитися досвідом, трохи пособивши іншій двадцятишестилітній жінці, що тільки-но починає кар’єру, знайти власний шлях у житті.
Маю за честь писати цю передмову до двадцятиріччя «Курячого бульйону для душі» і особисто вибрати двадцять нових історій, які ви побачите в цьому виданні, – двадцять історій, доданих до моїх улюблених оповідей з оригінального бестселера. Ви знайдете тут нові історії моїх клієнтів та друзів, перших з найкращих у сфері саморозвитку, і я переконана, що розповіді цих мислителів XXI століття надихнуть вас, а «Курячий бульйон для душі» залишиться такою ж доречною, корисною та неймовірно чарівною книжкою впродовж наступних двадцяти років.
Я радо познайомлю вас із цими людьми та їхніми історіями, бо щиро люблю їх усіх. Деякі з імен вам відомі й не потребують зайвих рекомендацій, адже ці люди допомагають іншим поліпшувати життя протягом довгих років. Серед них Діпак Чопра, Тоні Роббінс, доктор Оз (чиї історії також можна знайти в оригінальному виданні) і дон Міґель Руїс, що написав міжнародний бестселер «Чотири згоди».
Тут зазвучать голоси й нових оповідачів, які, гадаю, стануть вам за добрих друзів упродовж найближчих років: видавця журналу «САКСЕСС» Даррена Гарді, що створив багатомільйонний бізнес і допомагав іншим зробити те саме; видавця і співзасновника блогу «Позитивного позитиву»