a tiesa
StaVl Zosimov Premudroslovsky
© StaVl Zosimov Premudroslovsky, 2019
ISBN 978-5-0050-8506-1
Создано в интеллектуальной издательской системе Ridero
PIRMASIS SEZONAS
1 pastaba
dievas švilpė
Po to, kai parašiau mamai: «Ateikite taukę, sveika mama!», Aš ėjau savo alkano studijų nakvynės namų link ir galvojau:
– — Kuo skiriasi rusai nuo amerikiečių ir europiečių?
– — Ir tuo, kad jie gyvena ir galvoja logiškai, mes esame abstraktūs. – atsakiau sau ir ėjau toliau. Norėjau atsigerti – baisu ir įkando. Aš einu, todėl einu per alėją į betoninių plytelių tvorą, esančią kažkokioje pramonės įmonėje. Matau, kad tamsu. Aš girdžiu, kad kitoje tvoros pusėje kažkas nutilo, bet pradurta, negalėdamas švilpti. Aš atsakiau tuo pačiu. Matau, kad bulvių maišas skraido iš kažko, esančio kitoje tvoros pusėje, ant jo taip pat kažkas prikimštas. Aš atšokiau, o maišas palietė nežinomos veislės šuns išvykimą, paliktą neilgai prieš mane. Aš priėjau prie jo, smalsiai jį apžiūrėjau ir, nieko neįtardamas ar negalvodamas, atsirišau, o ten …, ten?! Ten jis buvo sandariai supakuotas, net prispaustas rūkyta dešra. Nieko negalvodamas išsitraukiau vieną, sugriebiau už maišo Adomo obuolį ir, numetęs ant pečių, «Ferrari» greičiu įsibėgėjau link savo nakvynės namų, prarijdamas tą nepamirštamą dešrelę, prilipusią prie kelio.
Aš iškart norėjau mokytis ir gyventi.
Kas tada nutiko?! Kuzya. Lee: jis yra švilpukas, jis – bulvių maišo išmetėjas, jis taip pat yra Syktyvkaro gimtoji ir atvyko pas savo draugą bei bendrininką: Aldyrbaguy tarpeklio gimtinę, ūkį «Duok man valgyti», kurio vaidmenį aš vaidinau nelaisvėje ir nemoku rusiškai.
– — Kur yra maišas? Paklausė Kuzja.
– — O jūs ją išmetėte? – hebrajų bendražygis atsakė į klausimą.
– — O tu švilpė?
– — O tu..??
Tada ateina tylus mūšis. Bet jei nuoširdžiai, dešra buvo kartaus ir skonio…
P.S.: Mes pardavėme maišo grindis šeimai ir buvome užtvindyti bangos ir kvailystės jūra… Sesijai buvo duotas sprogimas…
2 pastaba
Kiaulių parodymas
Kitą dieną už tai, kad neatsisakėte sesijos, jie paėmė mane į Sovietų Sąjungos ginkluotųjų pajėgų gretas, tai yra į armiją. Ten per mėnesį aš pamiršau viską, ko mokiausi dienos centruose, darželyje, vidurinėje mokykloje ir dviejose profesinėse mokyklose, kurių skaičius: septyni šimtai aštuoni tūkstančiai devyni šimtai keturiasdešimt trys taškai dvidešimt keturi šimtai, kurie buvo kairėje aveniu nuo barzdos iki plikos vietos, kur. metro.
Mes stovime, todėl beveik budime prie įėjimo į karinį dalinį ir rūkydami cigaretes prie įėjimo. Tuomet mūsų neramioje šalyje kilo krizė. Laikas buvo sunkus, cigarečių trys pakeliai per mėnesį. O mūsų dalis yra šalia kolūkio «Jaučio tešmuo» ir tai yra tiesa. Taigi mes stovime ir rūkome, ir Baba Yaga išsitraukia iš už medžio. Tiesa, jos vardas buvo Jadwiga. Na. – mes galvojame, – senas viščiukas ir, nepaisant to, svajojame apie krūmus su gervuogėmis. Ir ji rėkia, pertraukdama mūsų mintis. Ji kurčia ir akla.
– — O kareiviai, atsakyk, awww?!
– — B, kvaili, ką tu šauksi, senas? Mes nuo tavęs aštuoni šimtai du centimetrai?! Už tvoros!!
– — Kaip?
– — Be to! – vėl atsakė budintis pareigūnas. – Ko jums reikia, tarkim, ar eiti morkų kapoti?
– — Aš, sako labai sena močiutė. – reikia eiti parduoti, – ir nusišypsojo, – maža kiaulė, Boryusenka. Aš padėsiu moonshine ant stalo, net duosiu man.
– — Kas dabar su tavimi? Paklausiau vyro, kuris kiaules matė tik zoologijos sode, tačiau dėl tam tikrų priežasčių jos vadinamos hipopostu.
– — Kaip?
– — Dras!! Kas atsinešė su savimi? – pakartojau balsu.
– — Duosiu tau kiaulienos … – negirdėdamas ar nesuprasdamas mano klausimo, atsakė senasis.
– — Ji, pakeliui, turėjo musių agarą.. – pasiūliau priešais savo draugus.
– — O kur tu gyveni? – paklausė draugas
– — O tu atvažiuoji į kaimą ir klausi Yadu, mūsų gatvės yra niūrios.
– — Ką? Arsenas, ar kas? Aš šaukiau jai į ausį, lyg į mikrofoną.
– — Ne, mano brangioji! Hehe.. Klausk Yad Vigu!!
– — O kada ateiti? – paklausė draugas.
– — O savaitgalį, vidurdienį! Aš ne tik jį pamaitinsiu. – atsakė močiutė ir nuėjo rinkti dygliuotų žalių krūmų.
Baigdamas paklausiau kolegos.
– — Drauge, ar paskerdėte kiaules?
– — Žinoma. Gyvenau kolūkio mieste.
Atėjo sekmadienis. Per tolimąjį tvoros kampą mes pabėgome į AWOL. Kaimą pasiekėme be jokių problemų ir mums nebuvo sunku rasti jos trobelę, juolab kad kaime buvo tik penki namai, o nakvynės namai su migruojančiais darbuotojais, lentpjūvės. Ateik – reiškia jai. Ir ji, ir bandelių, ir druskos, ir net gooferis rado. Valgėme natūralų maistą ir gėrėme daugiau.
– — Na, sena moteris? – pradėjo bendražygis. – kur kiaulė?
– — Taip, jis yra kiaulė, mylima tvarte. ji atsakė ir nuėjo į kambarį. Jis išima pusės metro ryšulį. Jis išsiskleidžia ir atkreipia penktojo amžiaus prieš mūsų erą kardą, matyt, nuo 2006 m. Rusty, aprūdijusi ir rankena suvyniota į elektros juostą.
– — Štai, sūnūs, tai mano velionis Juozapas, grįžęs į Pirmojo pasaulinio karo stipendiją. Dirbdamas mėsos fabrike, jis okupavo ir pjaustė visus: net karves ir vištieną.
Jaučiausi nejaukiai žvelgdama į jos Stakanovskio skaidrų žvilgsnį. Draugė paėmė peilį iš meilužės rankų…
– — Eime, pasakyk man. – Kur jis pulko, A?
Ji paverčia mus tvartu.
– — Ten, – sako, – mano mylimasis Borusenka.
Sąžiningai žiūriu į šią Borusenką ir mano akys yra už ausų.
Jo kūnas buvo nušautas nuo lentų su dviem plyšiais. Ir iš plyšio plyšių raukšlės ir strypas kabo elastinga. Matyt tai yra paršelis Boryushishche gyvenimo periodas ir nemeluoja.
O, brangioji, eisiu į trobelę. – sušnibždėjo močiutė, uždengdama danties burną skara kampeliais. – Ir tu esi atsargesnis su boryusenka. Aš vienintelis iš savo artimųjų. Niekas kitas, aš juo rūpinuosi nuo gimimo. Ačiū, mano jachtos galvijai. Yyyyyyy!! – sušnibždėjo sena moteris ir tuoj pat nustojo žįsti vienoje užgniaužtoje vietoje, pakeisdama jos balsą iš gurkšnojančio į basą. – Ir nepamiršk, vaikinai, turiu jį parduoti…
– — Viskas bus rėkti, močiute!!! – Draugas padrąsino ir atsisuko į mane. – Ir tu, mano drauge, padėk man, atidaryk vartus.
Piktai priėjau ir pasukau ratuką, vartai graužėsi, o kiaulė net nejudino ausies. Kickų vargelis. Na, mano draugas ne iš karto susipainiojo ir iš visų jėgų išpjaustė kiaulę nikelyje, nukovė pusiau ir užlipo. Nikelis, plokštelės dydžio. Po kelių sekundžių kiaulė atidarė savo dešinę akį, o tada kairę. Tada sekė gurkšnis, ir «mamutas», vardu Fighting, iššoko ant jo kanopų, kylančių iš skrandžio, kojos nebuvo pastebėtos.
Žvilgčiodama abiem akimis į durklą, tada tiesindama mėlynai blondines vyzdžius į skirtingas puses, kiaulė pasuko žvilgsnį į bendražygį. Po to, kai ji vėl pažvelgė į durklo rankeną, pajudino ją niksu: aukštyn, žemyn; aukštyn, žemyn, išlygintas žvilgsnis į bendražygį ir nubėgo taip toli, kad visas gvazdikas tiesiog