урагани лінії переходу від освітленої боку до неосвітлюваної”.
У Буття, 1-му розділі, 4-му вірші написано: "…і побачив Бог світло, що він хороший". Сенс цих слів не в тому, що Бог жив у пітьмі і вперше побачив світло від зірки, і Йому стало добре від цього. Сенс у тому, що Творець, запалюючи нашу зірку, дав їй стільки речовини (від водню до заліза – 26 елементів), щоб вона була гарною для життя на Землі. Алілуйя Йому за це! Він «відкалібрував» Сонце під свій проект. Отже, перейдемо до відповіді питання. На 4-й день творіння акреційний диск навколо зірки розпорошився достатньо, щоб стало видно Сонце, Місяць та інші зірки. А світло було з першого дня творіння, але через щільність акреційного диска навколо зірки, у перші три дні творіння, світло не було прямим, а розсіяним. Рослинам все одно, яке світло, пряме або розсіяне, головне, щоб воно було. Зазвичай газова хмара складається приблизно на три чверті з водню і на чверть з гелію, до його складу також входить невелика кількість молекул води та вуглекислого газу. Якщо хмара досить щільна і холодна, під впливом сил гравітації вона починає стискатися, а енергія гравітації перетворюється на теплову енергію. При підвищенні температури хмари збільшується і тиск усередині нього. В результаті виникає взаємодія між силою гравітації, що змушує хмару стискатися, і тиском газу, що стримує цей процес. У міру стиснення зростають як тиск, так і температура в центральній частині хмари. У якийсь момент температура і тиск досягає такої величини, що водень перетворюється на гелій, а температура в центрі хмари стає значно вищою за мільйон градусів. Тиск зростає настільки, що процес стиснення припиняється. Так завершується формування нової зірки. Як правило, хмара газу ще й обертається, зрештою приймаючи форму диску. Молода зірка опиняється в центрі, а навколишній диск служить основою для формування планет. Диск зазнає ряду кардинальних змін: більша його частина “здувається” у простір випромінюванням молодої зірки, але найчастіше залишається певний обсяг газу та пилу для формування планетної системи. Саме так виникла наша Сонячна система. При створенні нашої Сонячної системи було багато водяної пари.
“…і Дух Божий гасав над водою” (Буття 1:2).
Апостол Петро, який не має наукових ступенів та телескопів для спостережень за зірками, пише у своєму посланні (2 Петра 3:5), що “на початку словом Божим небеса та земля складені з води та водою”. Червоні карлики набагато активніше Сонця (зірковий вітер таких зірок не набагато слабше, ніж у нашого Сонця). Дуже потужні сонячні спалахи в системі червоного карлика можуть бути згубними для життя на планеті. Магнітне поле планети могло б частково вирішити цю проблему, стаючи бар'єром для радіації, але у планет з приливним захопленням його в більшості випадків бути не може, тому що відсутність обертання планети означає також відсутність обертання ядра.
А також зірка не надто велика, щоб своєю яскравістю та зоряним вітром "здувати і випалювати" атмосферу. Апостол Петро не був астрономом, фізиком-ядерником або аматором астрономії. Він був звичайним рибалкою з невеликого