Дара Корній

Крила кольору хмар


Скачать книгу

така наївна чи прикидаєшся? – Інна глибоко затягується цигаркою і на видиху, випускаючи хмару ментолового диму, промовляє: – Не грай вар’ята, Адко! Який, у сраку, Вікторович? Господар – то чоловік, який є власником закладу, а наш Вікторович лишень топ-менеджер. Із правом підпису, щоправда.

      Торопію. Так і не затягнувшись по-доброму жодного разу. Цигарка в моїх руках самостійно догоряє до фільтра, попіл зависає ненадовго, а тоді не втримується купи і падає вниз. Я за цим спостерігаю, як за кадрами сповільненого кіно. Боже, я таки дуринда! Скільки тут працюю і досі не второпала головного. Вікторович – це просто Вікторович, а не солідний власник «Темного янгола».

      Поважний представник місцевого бомонду чи випадково, чи спеціально стає власником нічного клубу. Бо йому таке життя подобається. Однак він трохи соромиться подібного заробітку, може, перед «родиною» соромно, може, у нього брат чи дідо ксьондзом були… Однак він не хоче залишати своє дітище зовсім без нагляду. І керує, так би мовити, віртуально.

      А що, цілком можливий сценарій. Якби побачила десь у фільмі схожий сюжетик, повірила б без особливих нарікань. А хто сказав, що моє життя логічніше, ніж кіно? Ох, якщо все так насправді, як каже Інка, то мені час бігти.

      – Інно, я не знаю, чому Вікторович приставив мене до того, кого ти називаєш Господарем. Бо якщо твоя правда, то мені пора повертатися до своїх обов’язків. Мо’, пану Господарю сьогодні закортить не кави, а віскі з льодом?

      Заперечити на це нема чого. Інна стенає плечима, вагається, але так і не наважується дати мені пораду, яка аж рветься з її уст. Та сьогоднішні несподіванки ще не закінчилися. У спину мені лунає:

      – Слухай, Адо, а про що він тебе запитував? Ви ж раніше з ним майже не спілкувалися? Ше-е-ет! Це справді важливо. Скажи!

      Не можу втриматися від маленької помсти:

      – Запитав, чи подобається мені працювати в «Янголі». Я відповіла правду. – Часу на театральні ефекти немає, та таки роблю крихітну паузу і додаю: – Сказала, що тут незле.

* * *

      – Дівчино, скажіть, а скільки коштує у вас склянка?

      – Перепрошую, пане, склянка чого? – ввічливо перепитую, вслухаючись у нерозбірливу п’яну скоромовку.

      Клієнт тим часом намагається власноруч змішати «викрутку». Він нервово трясе порожнім паком з-під соку над напівпорожньою склянкою.

      – Ну от, і сік у вас бракований, – промовляє щиро і з образою. – Текти не хоче…

      Зберігаю незворушність і пропоную клієнту замінити порожній пакет на повний. Той погоджується. Отримавши новий пак помаранчевого нектару, він таки доводить справу із саморобним коктейлем до кінця, однак усе не вгамується.

      – Ну, дівчино, ви мені скажете нарешті: скільки коштує склянка? Звичайна склянка. – Певно, я видаюся йому не надто меткою, тож мені пояснюють спрощено, на прикладі: – От якщо офіціант розгепає склянку, скільки йому доведеться за неї заплатити?

      Не роздумуючи, завищую ціну недбалості в півтора рази. Залишається сподіватися, що моєму співбесіднику