piemērs ir angļu valodas klašu tradicionālais ieradums uzreiz pēc bērnu piedzimšanas uzņemt tos Oksfordā vai Kembridžā, neskatoties uz to, ka bērni nevarēs iestāties universitātē. vēl 18—19 gadus. Šāda tālredzīga domāšana uzliek vecākiem par pienākumu atvērt krājkontu bankās, lai bērni nākotnē varētu mācīties labā un prestižā izglītības iestādē.
Naudas taupīšana un nākotnes plānošana ir ilgtermiņa domāšana darbībā. Jauns pāris katru mēnesi iemaksā 50 USD sava jaundzimušā bērna izglītības kontā, lai plānotu savu nākotni. Viņi ir gatavi nest upurus īstermiņā, lai nodrošinātu labākus rezultātus ilgtermiņā. Cilvēki, kuri raugās ilgtermiņā, gandrīz vienmēr kāpj pa finansiālu panākumu kāpnēm.
Apmaksājiet savus rēķinus iepriekš
Personai, kas absolvē vidusskolu, apmeklē medicīnas skolu, iegūst MD, iziet praksi un rezidentūru un 10 gadu laikā kļūst par licencētu ārstu, ir ilgtermiņa perspektīva. Gadu upurēšana un atteikšanās no tūlītējiem priekiem deva viņam tiesības uz prestižu, statusu un augstu dzīves līmeni. Šie 10–12 studiju un darba gadi ir nekas vairāk kā ieguldījums jūsu karjerā. Ilgtermiņā nodrošināja viņa bērniem augstu dzīves līmeni, kā arī labu izglītību un lieliskas iespējas. Viņa bērni ar lielu varbūtības pakāpi veiksmīgi apprecēsies, viņiem būs augstākas sociālās un ekonomiskās vajadzības, un viņu dzīve būs daudz veiksmīgāka.
Tā ārsta laika perspektīvā, kurš karjeras sākumā ir ieguldījis desmit vai vairāk gadus izglītībā, var ietilpt vienas vai divu paaudžu mūžs, tas ir, 50–70 gadi. Un viņš, kurš tik daudz laika un pūļu veltīja savai profesijai, lai pēc tam sniegtu mums augsti kvalificētu palīdzību, ir pelnījis mūsu cieņu un apbrīnu. Tas var būt par iemeslu tam, ka ārstu ģimenes parasti ieņem augstāko vietu cienījamāko pilsoņu sarakstos.
Attieksme ir viss
Laika perspektīva ir sociālās klases mērs. Turīgai ģimenei vai labai izglītībai, bez šaubām, ir nozīme, taču galu galā sociālo statusu un prestižu nosaka tas, cik tālu nākotni plānojat šodien.
Imigrantiem, kuri ieradās ASV, nav daudz naudas. Bet strādāt un taupīt, lai jūsu bērni iegūtu labu izglītību ne tikai skolā, bet arī augstskolā, ir lieliski, lai cik labi vai slikti viņiem šodien iet. Viņi nodrošina virzību pa sociālajām kāpnēm ne tikai sev, bet arī saviem pēcnācējiem.
Ilgtermiņa perspektīvas pretstats ir tās pilnīga neesamība. Profesionālis redz nākotni 10, 15 vai 20 gadus uz priekšu, varbūt arī tālāk. Parasts strādnieks ir apmēram divas algas priekšā. Narkomānam, alkoholiķim un vispār cilvēkiem, kas atrodas sociālo kāpņu pašā apakšā, izredzes tiek aprēķinātas vairākās stundās vai pat minūtēs. Viņi vispār nedomā par nākotni, visas viņu domas ir vērstas uz nākamo dzērienu vai devu. Katra cilvēka stāvokli sabiedrībā, kā arī viņa izvēlēto ceļu pilnībā nosaka viņa laika perspektīvas attālums.
Padomājiet par nākotni
Pats laika perspektīvas pagarināšanas process, tālas nākotnes plānošana maina tavu attieksmi pret dzīvi un personību. Ja iemācīsities domāt 10–20 gadus uz priekšu, tad šis ir jūsu pirmais solis ceļā uz bagātību. Varēsi izvirzīt nopietnākus, ilgtermiņa mērķus un izstrādāt ilgtermiņa plānus to īstenošanai. Pieņemsi gudrākus lēmumus un spēsi paredzēt finanšu ieguldījumu vai laika tēriņu ilgtermiņa sekas. Jūs attīstāt pacietību un neatlaidību. Kopumā jūs kļūstat pozitīvāks cilvēks.
Tātad, iemācieties pagarināt savu laika perspektīvu. Apsveriet katru savu darbību kā daļu no ilgstoša procesa, kas laika gaitā neizbēgami novedīs pie finansiālas neatkarības un, iespējams, bagātības. To dara cilvēki, kuri nenogurstoši virzās uz augšu un uz priekšu.
Esiet veltīts savam darbam
Uzsākot karjeru, daudzi cilvēki nedomā, ka darīs vienu un to pašu darbu 20–25 gadus. Viņiem neienāk prātā, ka, tikai ieguldot darbā laiku, naudu un dvēseli, viņi var sasniegt patiesos meistarības virsotnes.
Profesijas prestiža labad jābūt gatavam nest jebkādus upurus. Un tad jūs nopelnīsiet pēc iespējas vairāk šajā jomā. Koncentrējoties uz ilgtermiņu, jūs nepalaidīsit garām un pacelsities uz augšu, pat ja tas prasīs smagu darbu gadiem.
Atcerieties, ka laiks paies tā vai citādi. Vienīgais jautājums paliek: «Cik jūs nopelnīsit pēc pieciem gadiem»?
Pieci veidi, kā palikt nabadzīgam
Atcerēsimies piecus iemeslus, kāpēc cilvēki nevar nodrošināt komfortablas vecumdienas.
Pirmkārt, viņiem neienāk prātā, ka viņi, tāpat kā citi, var kļūt bagāti.
Otrkārt, pat ja viņiem ienāk prātā šāda doma, viņi neuzdrošinās kļūt bagāti.
Treškārt, ja viņi nolemj uzlabot savu finansiālo stāvokli, viņi to atliek uz nākotni, dažreiz līdz mūža beigām.
Ceturtkārt, viņi nespēj atteikties no mirkļa baudām, nespēj pretoties vēlmei iztērēt visu nopelnīto naudu un pat vairāk.
Piektkārt, viņi raugās uz īstermiņa perspektīvu. Viņi dzīvo šodienai un šodienas mēnesim, nevis plāno 10–20 gadus uz priekšu.
Pieci veidi, kā kļūt bagātam
Es piedāvāju jums piecus veidus, kā veidot bagātību, ja esat apņēmies kļūt bagāts.
Kļūsti par uzņēmēju
Visā Amerikas vēsturē galvenais ceļš uz bagātību jeb top-toping metode ir uzņēmējdarbība. Tas ir par veiksmīga uzņēmuma dibināšanu un vadīšanu. Tas ietver visus tā veidus: no lauksaimniecības un kravu pārvadājumiem līdz nekustamajam īpašumam un datoriem.
Vairāk nekā 200 gadu laikā Amerikas Savienotajās Valstīs 74 procenti miljonāru kļuva bagāti no sava biznesa. Viss sākas ar priekšstatu par noteiktu produktu vai pakalpojumu. Tad cilvēks to pārvērš par biznesu, būvē šo biznesu no nulles, no pamatiem un rezultātā kļūst bagāts. Henrijs Fords, Endrjū Kārnegijs, Džons Džeikobs Astors, Kornēlijs Vanderbilts, Ross Perots, Sems Voltons, Bils Geitss, Maikls Dels un Lerijs Elisons visi sāka no nulles, taču spēja izveidot plaukstošus uzņēmumus. Ir vēl miljoniem.
Cīnies uz augšu
Nākamais veids, kā kļūt bagātam, ir kļūt par augsti apmaksātu darbinieku plaukstošā uzņēmumā vai uzņēmumā, kas atalgo savus darbiniekus ar akciju cenu kāpumu. Desmit procenti no paštaisītajiem miljonāriem Amerikā ir cilvēki, kas ilgus gadus strādāja lielos uzņēmumos vai tajos, kas vēlāk izauga. Parasti visus šos gadus viņi smagi strādāja, un, pateicoties tam, viņi pacēlās pa karjeras kāpnēm, saņēma ievērojamu atalgojumu, prēmijas, peļņas procentus vai uzņēmuma akcijas. Un ienākumu pieauguma rezultātā viņi kļuva par miljonāriem un multimiljonāriem.
Pols Alens kopā ar Bilu Geitsu dibināja Microsoft, taču pēc saslimšanas pārdeva savas akcijas par ļoti pieklājīgu naudu un tagad ir multimiljardieris. Sietla ir pazīstama kā «Microsoft miljonāru» apgabals, cilvēki, kuri strādāja uzņēmumā septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, visbiežāk par sekretāriem un programmētājiem. Vēlāk, iegādājušies vērtspapīrus, viņi uzvarēja biržā un kļuva bagāti.
Daudzi augstākā līmeņa vadītāji visu gadu saņem prēmijas un vairāku miljonu dolāru peļņu. Darbs lielā, nepārtraukti attīstošā uzņēmumā, kur maksā lielas algas un ir iespēja piedalīties peļņā, ir neizsīkstošs bagātības avots.
Daudzi darbinieki ir strādājuši viņu