un tā bija tikpat uzticama kā stāvēšana aiz akmens sienas. Tikai viņa roka bija silta, uzvalka audums bija samtains uz tausti, un no drēbēm un matiem bija jūtama ciedra, sandalkoka un sūnu smarža.
Sieviete pacēla roku, un apkārt esošais pūlis acumirklī apklusa. Iestājās tāds klusums, ka likās, ka vēl mazliet un dzirdēšu sniegpārslas krītam uz akmens arkas. Klusums sastinga, apņēma telpu kā klintis un uzreiz pazuda zem mūzikas maigā viļņa. Aizmugurējie arfisti plūca stīgas, radot kaut ko nesalīdzināmi skaistu, simtreiz skaistāku par Mendelsonu un noteikti labāku par jebkuru mūsdienu tautas mūziķi.
– Kungs un kalnu aizsargs, princi Aleš Oldrih, šodien jūs mācāties ar veiksmi un labklājību kopā ar jaunavu Amāliju.
Ar katru vārdu, ko sieviete teica, arka atdzīvojās, zvaigznes malahītā un lapas marmorā sāka mirdzēt it kā dzīvas.
"Un lai jūsu savienība saglabā mieru kalnos un lai akmeņi uztur jūsu savienību nesalaužamu." Piesauciet viens otru ar maigumu un mīlestību, un Jaunais gads uzziedēs ar Ziemas kāzām.
Princis pagriezās pret mani un satvēra manu roku savējā. Pieskārās manai plaukstas locītavai, liekot man justies sajūsmai. Mūsu skatieni saskārās, viņa acis vairāk atgādināja nevis malahītu, bet gan mainīgu, dziļu zili zaļu egļu mežu. Mežs, kurā ir tik viegli apmaldīties. Varbūt arī viņa priežu smaržas mani tik ļoti ietekmēja. Gribēju dzirdēt savu vārdu, bet…
"Amālija…" viņš maigi teica, un es gandrīz atteicos, ka mans vārds ir nepareizs! Taču šī prinča asistente teica, ka tā esot tradīcija, un es nolēmu nesabojāt brīnišķīgo sapni un mēģināju prinča vārdā ielikt tikpat maiguma.
– Ales…
Sarkanas dzirksteles plūda no mūsu rokām uz leju, gar flīzēm līdz arkai, pacēlās gar akmens velvi un pāri malahītam un marmoram uzziedēja akmens zieds. No tā zemē nokrita divas mazas, mazas rozā ziedlapiņas. Meitenes, kas veda vilcienu, pieskrēja, paņēma tās un nodeva princim un man. Tie bija divi pilieni rozā turmalīna. Tiklīdz mēs tos paņēmām rokās, tie vispirms pazuda, bet pēc tam parādījās ar maigu gaismu uz mūsu kreisās plaukstas, it kā tie vienmēr būtu bijuši tur – tieši uz ādas, bez rokassprādzēm vai kā cita.
Tas bija maģiski.
Pēc tam gājām pa ielām, piegājām pie veikaliem, un meitenes tiem sekoja ar groziņiem, kur amatnieki varēja likt dāvanas. Bija viss, sākot no ceptiem āboliem un beidzot ar reljefu ādas jostu pāriem. Vakarā mums apkārt iedegās gaismas, un mēs atgriezāmies pie kvēlojošā akmens zieda… Es pagriezos un vēlreiz paskatījos, pirms iekāpu karietē.
Princis skumji pasmaidīja, un es aizsnaudu viņam tieši uz pleca. Ak, kā man negribējās aizmigt – zināju, ka pamodīšos, ka tas viss pazudīs, un es nonākšu īrētā dzīvoklī netālu no universitātes… Un līdz pēdējam es pretojos snaustam. . Princis iznesa mani no karietes rokās, viegli, it kā es neko nesvērtu, iznesa cauri man zināmajai zālei, gāja pa gaiteni un uzmanīgi nolaida milzīgā gultā blakus degošajam kamīnam. Es sēdēju pusmiegā un lēni mirkšķināju.
Viņš uzmanīgi noņēma manu kaklarotu, auskarus, diadēmu… pat zābakus. Viņš atraisīja korseti un uzstājīgi teica:
– Guli, Amālija.
– Es nē…
Bet es nevarēju pretoties šai balsij. Un es aizmigu ar domu, ka, ja es sapņoju par kāzām, es nevarētu izdomāt labāku sapni par šo. Pietrūkst tikai pirmās nakts… Lai gan… būs rīts. Un viņi svin trīs dienas, vēl ir priekšā.
2. Koka grīda
Es pamodos neticami atpūtusies, un mana pirmā doma bija: “Sasodīts, kur ir modinātājs? Es kavēšu nodarbību!" Tad mani apmulsa krakšķoša skaņa, un tad, neskatoties uz vieglumu manā galvā, es jutu, ka mans ķermenis ir sastindzis.
Bija nepieciešams atvērt acis, lai saprastu: sapnis nebija beidzies.
Virs galvas ir augsti griesti, marmora kamīnā sprakšķ malka, man mugurā ir smaga balta kleita, kurai aizmugurē ir atritināta tikai šņorēšana. Šeit ir kleitas un paliek ierobežotības sajūta.
Es mazliet neveikli apsēdos uz mīkstās gultas. Gultas pārklājs ir izgatavots no viegla samtaina auduma, stepēts ar sudraba un zelta diegiem. Galvas klājs un stabi ir izgatavoti no viegla, gandrīz pienaina koka. Tādas pašas mēbeles istabā ir vieglas, elegantas, gaišas. Neliels galdiņš pie kamīna, blakus pāris atzveltnes krēsliem, kas apvilkti ar tādu pašu stepētu audumu kā gultas pārklājs. Kumode ar milzīgu pilna garuma spoguli, ekrāns… Jā, tie ir kaut kādi viduslaiki! Vai nākamreiz varu sapņot par kaut ko steampunk garā?
Es uzmanīgi nolaidu kājas no gultas – un tā bija augsta, gandrīz līdz augšstilba vidum. Uz grīdas nebija zābaku, un caur zeķu audumu es jutu grīdas aukstumu. Labi, labi. Man ir jautājums. Es vakar par to nedomāju, bet tomēr: kurš man zem kleitas uzlika zeķes un apakšsvārkus? Princis, cik atceros, šņores attaisīja tikai naktī. Un es no rīta pamodos pie sava vectēva, jau ģērbies šajā krāšņumā!
Pret manu gribu mani vaigi kļuva sarkani. Ignorējot auksto grīdu, es metos pie loga. Aiz tās atrodas milzīga siltumnīca ar ziediem un kokiem. Caur apstādījumiem un tālajiem stikliem bija redzama ar sniegu kaisīta kalnu ainava. Augstas priedes un ciedri, akmeņainas dzegas un virsotnes.
Durvis čīkstēja no aizmugures, un tajā ienāca viena no vakardienas meitenēm. Viņa bija ģērbusies tumši zaļā kleitā ar baltu priekšautu, matus sabāzusi zem cepures.
– Labrīt, princese Amālija.
"Labi… Klausieties," parastā "kas es esmu, kur un kas notiek" vietā es jautāju to pašu slikto, kas man tikko ienāca prātā, "kas mani ģērba vakar pirms ceremonijas?" Stefans vai vectēvs Matejs?
– Ko tu runā, princese! – meitene pietvīka. Viņa izskatījās apmēram trīspadsmit gadus veca, un viņa bija šausmās par maniem vārdiem – nē, ko tu runā! Vectēvs Matei ir meistars, Stefans šuj tērpus, bet princese vienmēr ģērbj Teodoru Teitanu! Viņa vienkārši vienmēr aiziet, viņai ir jābūt jūsu priekšā laukumā. Šis ir rituāls.
Tas mani nomierināja. Mazliet. Pietiek, lai uztraukties par citu aktuālu problēmu. Piemēram, kā izģērbties, nomazgāt seju un tas viss. Te vajadzētu būt pulvera telpai?
– Protams, princese. Tikai ļaujiet man palīdzēt jums vispirms atmaskot sevi? – kalpone ierosināja, atbildot uz maniem jautājumiem, un es piekritu. Kleita bija neticami smaga – es to pilnībā sapratu tikai tad, kad paliku savā zīda apakškreklā un zeķēs un sajutu neticamu atvieglojumu.
Meitene iesaucās:
– Diāna!
Otrā meitene uzreiz ielēca istabā. Viņa bija nedaudz jaunāka, bet pēc izskata ļoti līdzīga pirmajai. Un tajā pašā kleitā un priekšautā. Dajanka man pasniedza piena halātu, neticami mīkstu un siltu.
– Simona, vai tu neatstāji čības dāmai? "Viņa noklikšķināja ar mēli vecākajam un metās pie durvīm, bet nevis pie tām, no kurām viņa bija izgājusi, bet gan pie durvīm pa kreisi no kamīna, kuras es iepriekš nepamanīju, noslīdēja tur un uzreiz atnesa mani mīkstu. filca čības.
"Es neaizmirsu, man vienkārši nebija laika!" Un nevajadzēja kāpt, Diāna!
Jaunākā saknieba lūpu.
– Meitenes, nestrīdieties. Tātad, kur man vajadzētu mazgāt seju?
Māsas saskatījās. Simone pasniedza kleitu jaunākajai, kura aizvainota ienesa to ģērbtuvē, bet vecākā paņēma mani aiz rokas un veda pie kamīna. Labajā pusē bija arī tās pašas neuzkrītošās durvis, un aiz tām pakāpieni gāja lejā. Akmens te nebija, viss bija izrotāts ar gaišu koku. Un kāpnes, un margas… Tvaiks