surmahirm võib tekitada rakumuutusi.
Patsientide uurimise ja selle käigus tehtud CT-piltide abil on tõestatud, et vähi levik kehas sõltub individuaalsest šokikogemusest, mis kaasneb vähidiagnoosi saamise ja sellele järgneva raviperioodiga. Seepärast on põhjust küsida, kas jutt vihaselt levivatest vähirakkudest on hüpotees või on haiguse leviku põhjuseks uus emotsionaalne läbielamine?
Oma kogemuse põhjal võime öelda, et patsiendid, kes kaasavad oma raviprogrammi metameditsiini, vabanevad hirmust vähi levimise ees. Nad tegelevad rohkem tunnetega ning suudavad läbida raviperioodi väiksemate tüsistustega ja suurema meelerahuga.
Seened, bakterid ja viirused kui meie abilised
Elu meie rohelisel planeedil sai alguse mikroorganismidest. Ka praegu moodustavad need nähtamatud olendid võib-olla isegi enam kui 99 % kogu elustikust.
Mittereostatud pinnases leidub jalatallasuuruses maalapikeses vähemalt 4000 miljardit bakterit, tuhandete kaupa muid mikroorganisme, lisaks tõugud, vihmaussid, teod ja putukad. Valitseb täiuslik tasakaal nende vahel, kes lagundavad orgaanilist ainet, ja nende vahel, kes taastavad huumust.
Inimene on evolutsiooni käigus sellest „mikroorganismide supist” välja kasvanud, kuid me oleme neist endiselt sõltuvad. Mikroorganismid hoiavad alal kõiki meie eluprotsesse. Arvatakse, et ainuüksi soolestikus on 100 000 miljardit bakterit kaaluga 0,5–1kg. Meil on seega 10 korda enam soolebaktereid kui keharakke. Neid baktereid on 400–1000 eri liiki ja nad jagunevad soolekurdude vahel. Ainuüksi peensooles on enam kui 3000 miljardit mikro-soolehattu kogupindalaga ligi 400m². Arvatakse, et umbes 80 % immuunsüsteemist on otseselt seotud soolte limaskestaga ja saab tagasisidet nendelt arvukatelt nähtamatutelt abilistelt. Seega on meie organism täiesti sõltuv mikroorganismidest, mida me endas kanname.
Jaapani professor Teruo Higa arvab, et mikroorganisme võib jagada kolme põhigruppi:
1. Elu ülesehitavad – need, kes loovad antioksüdantseid seoseid. Nad lagundavad toitaineid, muutes need organismile kättesaadavaks, ning toodavad vajalikke aineid nagu ensüümid, hormoonid, vitamiinid ja selektiivsed bakteritsiidid (ained, mis võitlevad bakteritüüpidega või pidurdavad neid). Samuti tugevdavad loomulikku immuunsust.
2. Elu lagundavad – need, kes loovad oksüdantseid seoseid. Nad toodavad mürkaineid (nagu hüdrogeensulfiid, skatool ja teised amiidid) ning loovad võimalused haigust tekitavatele bakteritele, viirustele, seentele ja parasiitidele ja nõrgendavad immuunsust.
3. Neutraalsed – need, kes võivad olukorrast lähtudes olla kas elu ülesehitavad või lagundavad. Neid mikroorganisme leidub meie kehas kõige rohkem.
Lõigus, kus oli juttu meie geenide programmeerimisest, rääkisime sellest, et DNAd juhivad rakuvälised signaalid, sealhulgas energiasignaalid, mis lähtuvad nii meie positiivsetest kui ka negatiivsetest tunnetest. Samamoodi näitavad uuemad kvantfüüsikaalased uuringud, et ka mikroorganisme kontrollivad signaalid ümbritsevast – need on signaalid mõtetelt ja tunnetelt, aga ka teistelt mikroorganismidelt ja elektromagnetilistelt väljadelt. Sel moel on mikroorganismid täielikult integreeritud eluprotsessi ja on aktiivsed kaasabilised nii konflikti- kui ka tervenemisfaasis.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.