Tartu poole tagasi.
Eks vanasti võeti vahel komandeeringutes ikka viina ka. Tegime „Vaatevinklit“ ja mul oli vaja Valgas ühe künka otsas teha väike monoloog otse kaamerasse. Omaarust oli kõik korras, artikuleeritud kõne ja puha. Operaator Peep Kasesalu ütles mulle, et kuule, Mati, nii ikka ei saa. Ma küsisin, mis viga on. Tema vastu, et ei, sa räägid korralikult, aga sa õõtsud niimoodi õrnalt küljelt küljele, katsu seista paigal. Ei tulnud välja. Siis pakkus, et kuule, ma kõigun koos sinuga. Kõik oli korras, ainult et silmapiir kõikus ka.
Teletöö võib vahel ka päris ohtlik olla. Ma olen märganud, et operaatorid kaotavad töötades ohutunde ära, nad lähevad rakursiga nii kaasa, et seavad aeg-ajalt oma elu ohtu, lähevad näiteks maanteele liiga keskele. Kõige markantsem lugu juhtus kusagil 1960-ndate keskpaigas, kui mina ei olnud veel televisiooni tulnudki. Operaator Kaljo Jõekalda (Kristjan Jõekalda isa) filmis Eesti Elektrijaama 200meetrise korstna otsas ja muudkui taganes ja taganes, niikaua kui ei olnud enam kuhugi taganeda, selja taga oli ainult õhk. Teised hoidsid hinge kinni ega julenud ka väga äkki talle hüüda, et järsku ehmatades astub sammu ja kukubki alla. Siis assistent vaikselt hiilis lähemale ja pani talle käe selja taha ja ta rabati kinni nagu suitsiidikandidaat.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.