Janno Seeder

Suhete, sõpruse ja armastuse feng shui


Скачать книгу

, mida te praegu loete, süüvib feng shui bagua kaheksa tsooni teooria populaarseimasse eluvaldkonda – suhetesse. Mis on suhe? Kuidas luua ja hoida suhteid? Mis on õnneliku suhte valem?

      Sellel teemal on eesti keeles ilmunud palju raamatuid. Igavene teema „suhe” leiab käsitlemist täna, homme ja ka tulevikus. Seekord vaatame suhete valdkonda läbi feng shui energiaõpetuse prisma. Raamatus on välja toodud õnneliku suhte enam levinud takistused. Vaatame, kuidas neid takistusi kõrvaldada ja vähendada. Oluline osa on suhete, sõpruse ja armastuse tsooni tasakaalustamisel ja aktiveerimisel kolme energiatasandi kaudu.

      Suhete tsooni number on kaks. Sümboolne number, mis annab teada, et suhtes on alati kaks poolt, ka siis, kui inimene õpib suhtlema iseendaga. Esiteks, kuidas me ennast tunneme, ja teiseks, kuidas me ennast väljendame. Rääkides ilusaid sõnu, kuid tundes ennast seejuurest halvasti, tõmbame ligi just ebamugavust tekitavat halba energiat. Meie sõnad peavad olema kooskõlas meie füüsilise energiaga, meelelise energiaga ja vaimuenergiaga. Ainult nii saame tasakaalukaks, rahulolevaks ja seeläbi ka õnnelikuks inimeseks, kes omab oma eluteel rahulolevaid ning edukaid suhteid.

      Raamatu ülesehitus on sarnane esimest bagua tsooni tutvustava raamatuga „Karjääri ja õigete valikute feng shui”. Esimeses kolmes peatükis teeme taas kiire ülevaate, mis on feng shui, mis on bagua kaheksa tsooni teooria ja kuidas oma kodu bagua kaardil jagada ning analüüsida. Neljandast peatükist alates keskendume aga täielikult suhete, sõpruse ja armastuse tsooni ilule ja valule. Raamat kirjeldab antud tsooni filosoofilist aspekti ja kuidas see meie igapäevaelus väljendub; esitab erinevaid tasakaalustamise viise, pakkudes selleks väga erinevaid, kuid tõhusaid mooduseid ja praktikaid. Nii on igal lugejal võimalik leida antud eluvaldkonna, tsooni tasakaalustamiseks ja vajadusel ka aktiveerimiseks just talle sobiv ning tema jaoks toimiv võimalus.

Mõnusat avastamisrõõmu!Siret ja Janno Seeder

      SISSEJUHATUS SUHETE, SÕPRUSE JA ARMASTUSE FENG SHUI’SSE

      Iga inimene igatseb paarilist. Sünnihetkest saadik oleme me pidevas suhtlemises, õige paarilise otsimisel. Isegi siis, kui me seda endale ei tunnista, teeme seda alateadlikult. Kuid kaasaegses kiirustavas maailmas oleme suhete toimimisele kahjuks liiga suure hoo andnud ja seetõttu jääb suhte alguse ja lõpu vahele tihtipeale liiga lühike aeg. Hästi toimiv ja loov suhe peab läbima aga viis arenguetappi, mis on otseselt seotud feng shui ühe põhiprintsiibi ehk viie stiihia teooriaga. Seega jääb meile tihtipeale ühest ideaalsest suhtest väheseks ja me alustame uut, ja kuna me ei suuda keskenduda, siis lõpeb uus suhe enne lõppu jõudmist, ja me alustame taas uut ringi ja nii lõpmatuseni. Abiellumise initsiatsioon kuulub suhteringi neljandasse etappi. Tänapäeval aga abiellutakse üha vähem. Seega elavad inimesed kolme etapi raames, jõudmata abieluni ja tõeliste vaimsete naudinguteni.

      INIMKOND KOOSNES KUNAGI MEESSOOST, naissoost ja mõlemasoolistest olenditest. Nad kõik olid uhked ja vägevad ja julgesid isegi jumalaid rünnata. Selle peale aga Zeus vihastas ja otsustas teha inimolendid poole nõrgemaks, lõigates nad pooleks. Sellest ajast alates igatsevad inimolendid just seda poolt, millest nad on ära lõigatud. Nii otsivad inimesed juba aastatuhandeid oma teist poolt taga. Kui nad leiavad vale poole, siis kaasneb sellega valus suhe. Kui nad leiavad õige poole, kaasneb sellega ühendumine ja armastus. (Aristophanes u 445 – u 385 eKr).

      Võrdlemise asemel õpi andma

      Vaatamata sellele, et kaasaegne tehnika pakub väga erinevaid võimalusi (telefon, internet jne) suhtlemiseks, on valdav siiski üksiolek ja igatsus millegi kättesaamatu ja sügava järele. Kuna kommunikatsioon on lihtne, siis on suhtlemist palju, kuid see jääb pinnapealseks virvenduseks. Inimese hinge ja olemuseni vaatamata abivahendite rohkusele ei jõuta. Lääne maailma juhib konkurents, mis algab juba sünnihetkest, kui ämmaemand annab lapsele hinde skaalal ühest kümneni. Mari saab kaheksa, aga Kati kümme punkti. Häbi, Mari, häbi, vanemad, häbi…

      Võistlemine ja võrdlemine on kaks suurimat komistuskivi teel õnneliku suhte poole. Kuid teadke, et ei ole teist sellist inimest nagu Mina. Seega tekib paratamatult küsimus, kuidas saab võrrelda võrreldamatuid inimesi. Kellega me ennast võrdleme ja kellega me võistleme? Võrdlemine tekitab üleoleku- või alaväärsustunde, mis on äärmuslikud tundeväljendused ja viivad meid üha kaugemale õnnelikust suhtest. Kui me võrdleme sellepärast, et oma enesetunnet parandada, siis anname sellega teada, et teine pool pole piisavalt hea. Teisi halvustades tõstame ennast kõrgemale, kuid seeläbi võime muutuda ise kritiseerimise märklauaks. Alati on olemas erinevaid tegureid, mille abil on võimalik inimesi võrrelda, alavääristada ja kritiseerida. Vahetage võrdlemise ja võistlemise mudel andmise ja saamise mudeli vastu. Kas me oskame kahjutundeta ja tagamõtteta anda? Kas me oskame süütundeta vastu võtta.

      Ei ole mõtet ehitada enda ümber kaitsemüüri, sest sealt ei ole võimalik läbi tungida ka kõige tundlikumatel infoväljadel. Hoidkem ennast avatuna, valmis vastu minema uutele õppetundidele, ja seda kindlasti eelarvamusteta.

      MÖÖBLIKAUPLUSESSE tuli uus kord. Kõik müügisaalis töötavad inimesed pandi omavahel võistlema, konkureerima. Olulised ei olnud mitte müügioskused, suhtlemine klientidega ja kaastöötajatega, vaid läbimüügi summa. Algas halastamatu konkurents. Osa inimesi loobus sellest, seega ka tööst, sest ei sobinud ettevõttesse. Ülejäänutest, kes uuendustega kaasa läksid, said halastamatud raisakotkad. Müügisaalis võis näha piinlikkust tekitavaid klientide ärameelitamisi. Enamus kadedusest ja solvumistest jäi kontoriruumide ukse taha. Üksteist toetavast kollektiivist oli lühikese ajaga saanud vihkamisest keev seltskond. Tõepoolest, esialgu müüginäitajad tõusid, kuid see oli hetkeline, hiljem hakkasid kliendid seda poodi pigem vältima. Pärast endise müügikorra taastamist ei suutnud see seltskond enam koos töötada – liiga palju oli vahepeal juhtunud.

      Suhted on õrnad ja tundlikud

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsooni nimi on Maa ja seda esindab element Maa. Tuntud on ütlus Emakesest Maast, kes võtab endasse kõik – nii hea kui halva. Emake Maa töötleb negatiivse ümber ja annab head vastu. Vanasõna ütleb, et narri põldu üks kord, põld narrib sind üheksa korda vastu. Selle tsooni kontekstist lähtuvalt viitab see sellele, et lihtne on suhteid rikkuda. Inimene elab ja areneb suhtlemises. Seega on oluline oskus suhteid luua.

      Suhtes on alati kaks poolt ja suhte loomise üks oluline tingimus on inimene ise, kes suhtesse astub. Kas ta hindab, tunnustab ja armastab seda inimest, see tähendab iseennast? Kui tal on enda suhtes vildakaid arusaamu, siis miks peaks keegi teine sellist „vildakat inimest” armastama või temaga sõprust pidama. Kõigepealt tuleb luua endast lugupidav ja armastav suhe iseendaga.

      Astu samm ja siis teine ja…

      Enne suhtesse astumist tuleb teha eeltööd. Eeltöö esimene samm on seotud suhtesse astuva inimese uurimisega, tema vajaduste määramisega ja ootuste äratundmisega. Kes ma selline olen? Miks ma soovin suhtesse astuda? Mida ma ootan suhtelt? Kes on minu partner? Mida ma suudan ja tahan suhtele anda? Kas üldse tahan anda, võib-olla soovin ainult saada. Uurimise etapis tuleb olla iseenda vastu aus ja mitte kalduda sinisilmsesse unistamisse. Tihti inimesed ei tea, missugust suhet nad soovivad, nad arvavat teadvat, missugust suhet ja missugust partnerit nad soovivad. Selleks et iseendas selgust saada, tuleb astuda kaitsvatest koduseintest välja ereda valguse kätte ja hakata suhtlema ilma abivahenditeta.

      Niisiis tuleb pärast iseenda kaardistamist hakata uurima ja vaatlema teisi inimesi. See on õppimise ja kohtumiste aeg. Tuleb suhelda võimalikult paljude inimestega, liikuda ringi erinevates seltskondades, käia teatris, muuseumides, osaleda üritustel, käia kursustel jne. Ainult nii on võimalik oma energia tööle saada, ainult nii on võimalik arendada suhtlemiseks väga vajalikku empaatiavõimet. Viimane aitab meil paremini oma kaaslast ära tunda.

      RUTT OLI NELJAKÜMNENDALE ELUAASTALE lähenev naine, kelle suur südamesoov oli partneri leidmine. Tema elu noorpõlve armastus lõppes kurvalt, ja kuigi hingevalu oli aastatega järele andnud, andis tugevama aistingu ikkagi negatiivne kogemus ja see tegi ettevaatlikuks. Ta oli aastaid uurinud feng shui õpetusi, kasutanud neid igapäevaselt kodu harmoonia loomisel, kuid ikkagi ei koputanud see õige tema uksele, sest ta ei andnud selleks võimalust, olles ennast müürinud liiga tugeva kaistekihi taha. Kuid elus peab riskeerima ja tegema omapoolseid samme. Alles siis, kui ta astus oma kaitsvast kodust välja, tekkis tal võimalus uueks energiaks. Olles kodumüüride