olla ebatavalised ja vahel ka ilusad, aga nende nimetamine superteadvuse, kõrgema teadvuse kogemusteks on ekslik.
Enamikku neist ei peeta kõrgema teadvuse kogemusteks või sama teadvuse tasandi erinevateks teadvustatuse seisunditeks. Kõrgema teadvuse seisundi kogemisega kaasneb unest ärkamise tunne. Te mäletate ühe hetkega, millal te “uinusite” sellesse madalamasse ärkveloleku teadvuse seisundisse. Kui see mälestus ei meenu, siis pole kindel, et tegemist on kõrgema teadvuse seisundiga.
Ärgates unest me ei näpista ennast ega esita endale küsimusi. Tõestust pole ju tarvis! Igal hommikul me ärkame, igal õhtul heidame magama. Aga kunagi ei küsi te teistelt, kas te olete ärkvel või magate edasi. Te ei tee seda kunagi. Te olete lihtsalt KINDEL, et olete ärkvel. Mis teid selles veenab? See on mälestus tõsiasjast, et te läksite magama. Kui te ei mäleta, et oleksite magama läinud, siis ei saa te ka kunagi kindlad olla, et vahepealne seisund oli uni. Teiste sõnadega: selleks, et näha und, peate te kõigepealt olema ärkvel! Samamoodi – selleks, et saada kõrgem kogemus, kui on seda ärkveloleku tasandi teadvus, peab teile meenuma kõrgema teadvuse tasand, millest te olete varem alla laskunud (unenäo taolisest) sellesse praegusesse ärkveloleku teadvusse! Kui me tõuseme tagasi kõrgemale teadvuse tasandile, siis peaks kogemus olema identne unest ärkamisele. Me peame olema suutelised mäletama, millal me laskusime sellele madalamasse füüsilise ärkveloleku teadvusse. See on nimelt selline tõestus, mis saab osaks neile, kes suudavad tõeliselt liikuda teadvuse tasandis aste ülespoole füüsilise teadvuse tasandist, nimelt sellelt tasandilt, mida me nimetame “astraalseks” teadvuse tasandiks.
Mis juhtub siis, kui te liigute teadvuses ühe astme võrra ülespoole astraalsele tasandile? Kui see toimub, siis juhtub vastupidine protsess kui unenäotasandile minnes. Kui te lähete unenäo seisundisse, siis võtate te mõned ärkveloleku seisundi aistingud, paiskate need segamini mitte nii järjekindlate reeglite ning struktuuride raamidesse ja saate kogemuse selles olukorras. Praeguses ärkveloleku teadvuses me kogeme kõike korrastatud ajaraamistikus. Tänased päevad järgnevad eilsetele ja homsed järgnevad tänastele. Unes see ei tööta. Tänasele võib seal vabalt järgneda eile ja nii edasi; unes see teid ei häiri. Aeg läheb segamini, liigub vastupidiselt, katkendlikult. Ent kunagi pole need unenäokogemused ebatavalised. Ärkveloleku teadvuse seisundis tunduvad need kummaliste ja veidratena, ometi peame unes neid sündmusi TÕELISTEKS! Unes teeme sageli kõige pentsikumaid asju. Võime eirata kõiki loodusseadusi, mis kogemuste kaudu tungivad meie ärkveloleku seisundisse ning mis unenägemise ajal on siiski täiesti loomulikud ja tegelikud. Ärkveloleku seisundis me allume gravitatsiooniseadusele. Seevastu unenäos võime kõndida laes ja see isegi ei häiri meid! Me võtame ärkveloleku seisundist kaasa inimesed ja unenäos keerame peapeale nii enda suhted nendega kui ka nende omavahelised suhted ja rollid. Su naine võib olla unenäos su tütar või su bossist saab su poeg ja unenäo seisundis näivad need sassiaetud rollid meile vägagi usutavad.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.