David Deida

Sellised need mehed ongi


Скачать книгу

Naised leiavad oma põhiolemuse ümbritsevas elus, armastades elu ennast. Nende elueesmärgiks ei ole minna „meesteta maale” lootusega enne surma elu mõtet leida. Naiste sooviks on täita oma keha ja süda armastusega. Mehed jõuavad oma põhiolemuse juurde läbi otsimise. Naiste jaoks on kõige olulisemaks armastuse suurendamine. Meeste arhetüübiks on Püha Graali otsimine – eluga riskimine, ohtudest pääsemine, otsitu leidmine ja tagasitulek koju. Naiste arhetüübiks on armumine, armastuse erinevate ilmingute avastamine ja armastuse kinkimine teistele. Ületades omaenese kahtlusi ja vastuseisu, võitlevad naised, et armastada. Mehed võitlevad, et saada vastus küsimusele „Miks on olemas põrgu?”. Nad peavad seda teada saama. Meis kõigis on nii mehelikku kui ka naiselikku energiat. Seega me kõik, nii mehed kui naised, peame leidma oma põhieesmärgi ja loobuma kahtlemast armastuses.

      3. Moodne seksuaalsus

      Mis on seksuaalne polaarsus?

      Kuidas säilitada oma suhtes armastus ja kirg kauemaks kui mõneks kuuks? Kuidas taaselustada kustuv armastus ja ihaldada teineteist aastast aastasse? Alguses on intiimsuhted suurepärased. Peaaegu kõik uued suhted on uskumatult erutavad ja kirglikud. Aga aja möödudes saabuvad muutused. Et säilitada kirglikkus emotsionaalsetes ja seksuaalsuhetes, peab teadma saladust. Kütkestavuse ja kire ajal kehtib eriline printsiip, mida võib nimetada „seksuaalseks polaarsuseks”. Üks osa on siin tugeval naiselikul poolusel ja teine tugeval mehelikul poolusel. See loobki seksuaalse polaarsuse ja peaaegu vastupandamatu külgetõmbe kahe inimese vahel. Selline polaarsuse printsiip on omane kõigile emotsionaalsetele ja seksuaalsuhetele, homoseksuaalsetele samavõrra kui heteroseksuaalsetele. Tegelikult võib sellist polaarsust leida kogu meid ümbritsevas looduses. Mehelik ja naiselik energia on nagu positiivne ja negatiivne elektriline või magnetiline energia. Kui sul on kaks magnetit ja sa asetad vastakuti põhja- ja lõunapoolused, siis need tõmbuvad. Vastandpoolused tõmbuvad. Kui sa aga ühe magneti ümber pöörad ja püüad vastamisi suruda kaht põhjapoolust, siis need tõukuvad. Sarnased magnetilised poolused tõukuvad. Seesama polaarsuse printsiip kehtib ka intiimsuhetes.

      Miks minu karjäär ta minust eemale tõukab?

      Vaid vähesed inimesed saavad aru seksuaalse polaarsuse unikaalsest energiast. Et säilitada seksuaalne polaarsus, peab mehelik energia jääma juhtijaks, säilitama armastuses oma enesedistsipliini, sihi ja tasakaalukuse. Naiseliku energia osaks peab olema usaldus, keha väärtustamine meie elus. Ta peab kiirgama energiat ja valmisolekut armastust anda ja vastu võtta. Aga kõige olulisem on see, et nii mees kui ka naine peavad alistuma armastusele ja pidama armastust oma elus kõige tähtsamaks. Probleemid tekivad teie ellu tavaliselt sel juhul, kui sa oled sihiteadlikum kui sinu mees. Kui sinu töö ja karjäär on sulle tähtsamad kui tema omad talle, võib juhtuda, et kaotad temasse usu. Tema aga ei ihalda sind enam seksuaalselt. Siin ei loe mingid „sina peaks” ja „tema ei peaks”. Pole ju vale, et sul on oma töö ja karjäär. Lihtsalt polaarsuse seaduse järgi on juhtimine ja sihiteadlikkus mehelikud omadused. Kui sinu tööalased ambitsioonid on tugevamad kui sinu partneril, siis polaarsus pöördub ümber. Sina hakkad koguma mehelikku energiat ning see hakkab eemale tõukama sinu mehe mehelikku energiat. Meie tänapäevases kultuuris on seda raske mõista, sest pühad kohajaotused meie intiim- ja seksuaalelus on kadunud. Paljudes suhetes on saanud motiveerivaks jõuks mõistuslikkus ja finantsvajadused, vahetades välja südamehäälest juhindumise ja armastuse. Väga hea on osata päeva jooksul ühelt energialt teisele (näiteks mehelikult naiselikule) ümber lülituda. Nii mehed kui naised peaksid õppima eneses vastavalt vajadusele elustama kas naiseliku või meheliku energia. Aga intiimsetel hetkedel peab ühel partneril olema enam mehelikku ja teisel enam naiselikku energiat. Sel juhul jääb emotsionaalne ja seksuaalne polaarsus kestma. Kirg intiimsuhetes neutraliseerub, kui partnerid ei ole võimelised omaks võtma oma, vastavalt mehelikku või naiselikku poolust.

      Kas ma peaksin jutustama talle oma päevast?

      Kas meie armastust hoiaks alles see, kui me pärast tööd kodus jutustaksime teineteisele oma päevast? Või oleks parem vaikida, käia vannis, teha teineteisele lühike massaaž ja alles siis alustada vestlust? Intiimkunsti juurde kuulub võime avastada sinu ja sinu partneri emotsionaalse ja seksuaalse polaarsuse ning armastuse suurendamiseks uusi ja erilisi teid. Need peavad rõhutama seda, et te ei ole üksnes perekonnaliikmed ja lähedased sõbrad, vaid armastajad. Mida ainulaadset võiksid sa anda mehele, kellele sa avaned kõige sügavamalt? Mida pakkuda mehele, kelle jaoks sa ei ole lihtsalt keegi, vaid tema enese valitud naine, tema armastus?

      Miks ma teda ühel hetkel tõmban ja teisel enesest eemale peletan?

      Kujutle, et mees on oma mehelikus ja naine oma naiselikus energias. Neid tõmbab teineteise poole. Nad armastavad teineteist. Äkki väljastab naine mehelikku energiat. Näiteks ütleb ta: „Vii prügi välja!” või „Lähme täna välja sööma!” Need on juhtivad ja suunavad avaldused. Nad kannavad mehelikku energiat ja neutraliseerivad mehe ja naise vahelise kire. Mõningatel asjaoludel on juhiste jagamine väga efektiivne suhtlemisvõim. Aga intiimsel hetkel, kui polaarsus määrab ligitõmbavuse, mõjub see, et naine ütleb mehele, mida teha, nende omavahelisi suhteid depolariseerivalt. Kui mees tunnetab naise mehelikku energiat, siis võib ta hakata teda kohtlema kui teist meest. Tavaliselt ei soovi naine, et teda koheldakse nii, nagu mehed omavahel seda teevad. Mehed esitavad teineteisele väljakutse, võistlevad, analüüsivad ja arutlevad. Kui sa soovid, et intiimhetkedel suhtutaks sinusse kui naisesse, siis tunneta, kumba energiat sa väljastad, kas naiselikku või mehelikku. Ka teistpidi on võimalik. Kujutlegem, et mees on oma mehelikus ja naine oma naiselikus energias. Nende vahel on tugev külgetõmbejõud ja nad kallistavad. Äkki hüppab praost välja hiiglaslik prussakas ja lidub üle põranda. Mees kiljatab, kargab naise selja taha ja hüüab: „Vuih, ma vihkan prussakaid! Palun tapa ta ära!” Üsna tõenäoliselt ei ole mees sel hetkel naisele eriti ligitõmbav. Ta pööras ümber oma polaarsuse ja nii-öelda loobus oma mehelikkusest. Mehelikkus on elust rohkem dissotsieeruv ja sellepärast on tapmine talle omasem kui naiselikkusele. Selles situatsioonis tunnetab naine, et tema partneril puudub mehelik energia, ja sellepärast ei ole mees talle enam seksuaalselt sütitav. Niisiis on mõju vastastikune. Emotsionaalse ja seksuaalse läheduse hetkedel soovib mees saada oma naise naiselikku energiat ja naine oma mehe mehelikku armastust. Kui mees vähendab oma mehelikku või naine oma naiselikku energiat, toimub depolarisatsioon. Nad võivad küll teineteist armastada, kuid täiuslik ligitõmbavus raugeb. Depolarisatsioon on nagu ühe magneti ümberpööramine – toimub teineteise neutraliseerimine või koguni tõukumine. Äärmuslikel depolarisatsiooni hetkedel võite te teineteist isegi vihata. See on lausa hämmastav. Neli sekundit tagasi tundsid sa kogu kehaga selle inimese vastu armastust, ja nüüd on ta sulle vastik. Ta pööras su ümber. Kui me oleme oma partneriga polariseeritud, oleme teineteisele paratamatult ligitõmbavad. Kui me oleme depolariseeritud, oleme aga teineteise vastu ükskõiksed või isegi tõukume.

      Kas mõned mehed on oma olemuselt naiselikumad?

      Kui palju aega kulutate te mehega päevas, rääkides tööst, korrigeerides plaane, vesteldes sellest, kes mida teeb ja organiseerib? Kui palju aega veedate te iga päev paljajalu rohus kõndides, lilli nuusutades või aeglaselt tundide kaupa armatsedes? Ärist ja tööst rääkimine ja millegi planeerimine kuuluvad mehelikkuse valdkonda. Ühtekuuluvus maaga ja teineteise tundeline nautimine kuuluvad naiseliku energia valdkonda. Tasakaalustatud suhte korral kombineeruvad need kaks päeva jooksul kavalalt ja suurendavad vastastikust armastust ja tagavad isiku kujunemist. Omavahelised suhted lähevad tasakaalust välja või depolariseeruvad, kui mõlemad partnerid on mehelikud või, vastupidi, naiselikud. Kujutle meest, kes kogu aeg räägib: „Ma kohe ei tea, mida teha? Läheks randa?” Kui ta kordab seda päevast päeva ja aastast aastasse, kaotab naine temasse usu. „Mis see siis olgu? Iga päev aina rannas käia?” Kooselu muutub ühekülgseks ja naine hakkab depolariseeruma, sest ta ei saa mehelikku energiat. Suhe on kaldunud viltu naiselikkuse poole. See võib kalduda ka mehelikkuse poole. Kui naine on pidevalt mehelikus energias ja räägib alalõpmata vaid tööasjadest ja sellest, mida peab ära tegema, siis depolariseerub mees ja naine on talle vähem ligitõmbav, sest ta ei tunneta tema naiselikku energiat. Kui mees eelistaks olla oma naiselikus ja naine mehelikus energias, siis