PUHASTUMINE. Keha loomuliku tervenemisvõime taastamise programm. Vabane mürkidest, taastu ja noorene!
aidanud ja häireseisundis olnud süsteemid rahunevad maha ja stabiliseeruvad. Sellised pikaajalised välised tasakaalutuse sümptomid nagu naha- ja kaaluprobleemid, allergiad ja soolestikuga seotud häired hakkavad kaduma.
Kolmenädalane puhastumine. Kolmanda nädala lõpuleviimine näitab teile, mis tunne on vananemist aeglustada ja aega isegi tagasi keerata. Te olete võimeline tundma, kui elujõuline, kirgas ja optimistlik te tegelikult võiksite olla oma füüsilise, mitte kronoloogilise vanuse järgi. Puhastumisprogrammi täies ulatuses järgijate muundumine on tihti märkimisväärne. Nad saavad lõpuks ometi lahti oma kangekaelsetest kilodest. Nende väljanägemine muutub paremaks, pringimaks ja säravamaks. Silmavalged muutuvad valgemaks ja säravamaks. Nad magavad sügavamalt ja neil on kogu päeva jooksul rohkem energiat. Patsiendid leiavad lõpuks ometi leevendust paljudele vaevustele, millest nad on püüdnud vabaneda, alates kõhukinnisusest kuni siinusepõletike ja liigesevaludeni. Haiguslikke protsesse, mida arvati olevat kroonilised või ainult ravimite abil kontrolli all hoitavad, on võimalik aeglustada ja sageli isegi tagasi pöörata. Kui te kogete keha võimet ise korda taastada, siis ei näe te enam eluaegset karistust teid hirmuhaardes hoidnud kõrges vererõhus ja kõrges kolesteroolitasemes või muus.
Füsioloogilise tasakaalu taastumine võib positiivselt mõjuda ka psühholoogilisel ja emotsionaalsel tasandil. Meeleolu paraneb ja taastub mõtteselgus. Pärast programmi läbimist leiavad paljud, et nende isu on vähenenud, kadunud on huvi rämpstoidu ja kofeiiniga jookide vastu ning hoolikas suhtumine söögiaegadesse on taastunud. Paljud ütlevad, et nende töö ja suhted saavad hoogu juurde millestki, mida nad kirjeldavad kui suurenenud eneseteadvust. Füüsilisest kõrgemal tasemel võib puhastumise kolme etapi läbimine tunduda nagu prillide puhastamine: te näete oma maailma värskena.
Terviseplaani olulisus
Plaan on hädavajalik igasugustes ettevõtmistes, kui me soovime areneda ja saavutada edu. Me teeme äriplaani, investeerides aega ja raha uude algatusse. Me kulutame palju aega ja raha, palgates eksperte, kes aitavad meil teha plaane säästmise, pulmade, karjääri, puhkuse ja mõnikord isegi matuste jaoks. See tähendab seda, et suur ülesanne jaotatakse väiksemateks, saavutatavateks sammudeks ja need pannakse kalendrisse kirja. Selline planeerimine muudab eesmärgi saavutamise palju lihtsamaks. Palju aastaid meditsiinis töötanuna aga olen ma harva kohanud patsienti, kellel oleks olemas terviseplaan.
Nagu te 8. peatükis teada saate, peate toksilises maailmas ellujäämiseks paika panema terviseplaani. Mõistlikult tehtud terviseplaan, mis seab väiksed eesmärgid aastaks, aitab teil saavutada püsiva tervisliku seisundi, mida vajate, et meie toksilises maailmas õnnelikult elada. Tavapärased tervishoiu juhendid ei kata kõike, mis on hädavajalik tervise püsimiseks meie koormatud keskkonnas. Näiteks peaaegu mitte ükski perearst ei tee korrapäraselt D-vitamiini taseme teste, mis minu arvates peaks olema prioriteet. Samuti ei aita nad teil otsustada, milliseid toidulisandeid võtta ja millal. Kui soovite ennast testida mingite püsivate toksiinide suhtes, siis olete tavaliselt omapead. Ma näitan teile, kuidas ka seda võib aastase plaaniga saavutada.
Toksiinidest puhastumise programm aitab selgust saada teie tervislikes eesmärkides ja prioriteetides. Programmi võib kasutada ka selleks, et aidata teid järjele, kui te vähem pühendute korralikule toitumisele ja mõne nädala jooksul olete kõrvale kaldunud. Nagu teetähise abiga võite alati leida tee, võite puhastumisprogrammile toetudes pöörduda tagasi oma terviseplaani rajale.
Puhastumine on peaaegu kõigi jaoks turvaline. Pange siiski tähele, et igasugusel puhastumisel võib olla mõju retseptiravimite imendumisele. Mõned ravirežiimid välistavad teid kui toksiinidest vabanemise programmi kandidaati. Kui te tarbite hetkel retseptiravimeid, siis palun lugege hoolikalt, enne kui programmiga jätkate.
Puhastumisprogrammi kontrollküsimused
Vastake järgnevatele küsimustele ja pange tähele jaatavaid vastuseid.
Kas teil esineb peavalu tihti, mitte ainult vahel harva?
Kas te kaldute külmetuma või viirushaigustesse haigestuma igal aastal?
Kas teie sooletik tühjeneb harvem kui iga toidukorra järel?
Kas teie väljaheited on kõvad ja soolestikus raskesti liikuvad?
Kas teil esineb kõhulahtisust sagedamini kui väga harva?
Kas teil esineb mõnel aastaajal silmade ja nina sügelust või vesisust?
Kas teil on allergiaid või heinapalavikku?
Kas teil on tihti ummistusi või liigset limaeritust?
Kas teil esineb peale söömist puhitust?
Kas teil on lisakilod, millest pole võimalik dieedi ja treeningute abil lahti saada?
Kas teie näol või kehal on turseid?
Kas teil on silmade ümber tumedad ringid?
Kas teil on kõrvetised?
Kas teil esineb gaase sagedamini kui harva?
Kas teil on halb hingeõhk või kehalõhn?
Kas teil on ärgates keele tagumisel osal valge õhuke katt?
Kas teil on isu teatavate toitude, näiteks magusate, tärkliseliste või piima sisaldavate järele?
Kas teie uni kipub olema rahutu?
Kas teil esineb nahasügelust, vistrikke või muid nahaprobleeme?
Kas teie liigesed või lihased on jäigad või valulikud?
Kas teil on halb meeleolu või hägustunud mõtlemine?
Kas te arvate, et olete hajameelne, teil on raskusi keskendumise või õigete sõnade leidmisega?
Kas te tunnete apaatsust ja tüdimust?
Kas te tunnete viha või kogete seletamatuid vihapurskeid?
Kas teil on suurenenud tundlikkus lõhnade suhtes?
Kas te olete tunnetanud suurenenud tundlikkust igapäevaste toksiinide suhtes, näiteks tekib iiveldus keemilise puhastuse vedelikku haistes või autokütust tankides või mõjuvad tugevamalt teatavad toidulisandid või olete täheldanud reaktsioone puhastusvahendite või isikliku hügieeni vahendite suhtes?
Kas te kasutate retseptiravimeid?
Kas te kasutate oma kodus või töökeskkonnas palju potentsiaalselt toksilisi kemikaale?
Kas teil esineb lihasskeleti valusid või sümptomeid, mis viitavad fibromüalgiale?
Kas teil esineb ühes kehapooles kihelust või tuimust?
Kas teil esineb kummalisi reaktsioone ravimite või toidulisandite suhtes?
Kas teil esineb korduvaid turseid?
Kas te olete märganud, et mõni muret tegevatest sümptomitest ägeneb pärast tuimastust või rasedust?
Kõik need sümptomid võivad tuleneda toksilisusest. On raske leida kedagi, kes ei vastaks jaatavalt vähemalt ühele-kahele küsimusele. Mõnel inimesel on jaatavaid vastuseid märksa rohkem. Mis iganes vastused teil ka olid, jaatavad vastused nendele küsimustele näitavad, et te saaksite suurt kasu puhastumisprogrammist, mille puhul on ilmnenud, et see leevendab eespool toodud sümptomeid või kaotab need ja ka paljud teised.
Puhastumine ei ole mingi imeravim. See ei ole kõikide vaevuste väljaravimiseks. See on loodud alguse tegemiseks – käivitusvahend, mis paneb kõik süsteemid paremini tööle. Kui te olete kord juba selle programmi osaliselt või tervenisti läbinud, toimib see edaspidi ennetava vahendina, mida kasutate perioodiliselt, et akumuleerunud toksiine vabastada ja tervenemise sügavamale tasandile liikuda. Vahepeal koostate jätkuva terviseplaani, et saavutada pikaajalisi eesmärke toksiinide üle võidu saamisel.
Puhastumisprogramm ei ole mitmeid miljoneid maksnud kliiniliste katsete või ravimifirmade sponsorluse tulemus. See tänapäevane toksiinidest vabanemise programm sai alguse nii, nagu saavad alguse paljud suured leiutised – üks inimene alustas teekonda, et leida lahendust oma probleemile. Puhastumisprogrammi puhul olin selleks inimeseks mina ise.
TEINE