toitumisest pajatavate raamatute autorid on ise olnud väga haiged ja töötanud enda tervendamiseks välja vastava süsteemi. Ja seejärel on nad kirjutanud raamatu, et ka kõigile teistele oma meetodist teada anda. Aga kõik ei ole nende moodi.
Näiteks on makrobiootiline ja toortoidu dieet kaks täiesti erinevat lähenemist. Toortoidu sööjad ei keeda kunagi oma toitu, söövad harva leiba või teravilja ning jälgivad hoolikalt, et ei sööks ühe toidukorra ajal koos puu- ja juurvilju. Nad ei kasuta mitte kunagi soola. Makrobiootilise toidu sööjad aga keedavad peaaegu kõike. Nende toiduainete kombineerimise ja soola tarvitamise süsteem on täiesti teistsugune. Mõlemad toitumisviisid toimivad. Inimesed on tervenenud tänu mõlemale. Kuid ükski süsteem pole hea kõigi organismide jaoks.
Minu enda toitumine on lihtne: kõik, mis kasvab, kõlbab süüa. Kui ei kasva, ära söö.
Suhtu söömisesse teadlikult. See sarnaneb mõtete jälgimisele. Võime õppida pöörama tähelepanu ka oma organismile ja sellele, milliseid signaale keha meile erinevate toitumisviiside puhul saadab.
Kui oleme terve elu lubanud endale negatiivseid mõtteid ja hakkame nüüd oma vaimukambrites korda looma, sarnaneb see olukorraga, kui pärast eluaegset rämpstoidu söömist minna üle tervislikule toidule. Mõlemal juhul võivad tekkida tervenemiskriisid. Siis kui hakkad muutma oma toidusedelit, hakkab keha sinna kogunenud mürgiseid jääke välja viskama ja selle käigus võid end päeva või paari jooksul üsna räbalalt tunda. Sama juhtub ka siis, kui võtad vastu otsuse mõttemalle muuta – mõne aja jooksul võib olukord näida senisest viletsamana.
Tuleta korraks meelde tänupüha õhtusöögi lõppu. Toit on söödud ja kalkuni küpsetamise pann tuleb puhtaks pesta. Panni küljes on kõrbenud rasv. Sa valad pannile pesuvahendit ja paned panni kuuma vette likku. Seejärel hakkad küürima. On see vast sodi; näib, et sel pole lõppu. Aga kui kraapimist jätkad, siis näed peagi, et pann on justkui uus.
Sama juhtub siis, kui hakkad küürima vaimsete mustrite kõrbenud kihti. Kui leotada kihti uute ideede sees, siis tõuseb pesuvee pinnale kogu saast. Sina aga jätka sisenduste lausumist ja peagi oled vanadest piirangutest puhastunud.
Harjutus: muutusteks valmis
Niisiis, oleme otsustanud, et soovime muutuda ning kavatseme kasutada kõiki meile sobivaid meetodeid. Luba, et kirjeldan sulle üht meetodit, mida ise kasutan ja teistele soovitan.
Esiteks: vaata peeglisse ja ütle endale: „Olen valmis muutuma.”
Pane tähele, mida sa tunned. Kui tunned kahtlust või vastumeelsust, siis küsi endalt miks. Millisest vanast uskumusest sa kinni hoiad? Palun ära tee endale etteheiteid, lihtsalt pane tähele, millise uskumusega on tegu. Vean kihla, et see uskumus on sulle palju häda kaela toonud. Huvitav, kust see pärineb? Kas sa tead?
Pole tähtis, kas teame uskumuse päritolu või mitte, nüüd oleks vaja midagi ette võtta, et sellega lõpparve teha. Mine uuesti peegli ette ja vaata endale sügavalt silma, katsu oma kõri ja ütle kümme korda valjusti: „Olen valmis vabanema igasugusest vastuseisust.”
Peegli mõju on väga võimas. Lastena saime enamuse negatiivsetest sõnumitest nii, et teised inimesed vaatasid meile sügavalt silma ja ehk viibutasid meie poole veel manitsevalt sõrmegi. Mil iganes täna peeglisse vaatame, ütleb enamik meist endale midagi negatiivset. Me kas kritiseerime oma välimust või noomime end millegi muu pärast. Minu meelest ilmnevad sisenduste tulemused kõige kiiremini siis, kui vaatame endale sügavalt silma ja ütleme enda kohta midagi toredat.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.