в жінок – раніше не бачену вибухову енергію. Бітломанія і була за своїм змістом драматичним вивільненням цієї енергії. У цей час я також відчув приплив нової енергії. Це було пробудження.
Пам’ятаю, як у чотирнадцять я відвідав концерт «Бітлз». Перед концертом я заприсягся не вставати і не волати, але щойно «бітли» вийшли на сцену, я встав і закричав, як і всі інші. Вочевидь, у мені й моєму поколінні було вивільнене щось нове.
Зміни, які почались у 60-х роках, продовжують поширюватись і в наші дні. Завдяки зростанню рівноправ’я статей і прийняттю суспільством ширшого спектра правил і моделей поведінки люди в наш час мають більшу свободу бути собою, ніж будь-коли досі.
У доісторичні часи чоловіки і жінки мали однакову взаємну повагу до відмінних, але взаємодоповнюючих ролей одне одного. Жінка цінувала готовність чоловіка загинути в бою, захищаючи свою сім’ю, і терпіти дискомфорт і труднощі під час полювання та покладалася на неї. У свою чергу чоловік покладався на готовність жінки з любов’ю дбати про задоволення фізичних потреб його дітей та його власних і цінував це.
Упродовж більшої частини історії наші відокремлені ролі здавалися менш обтяжливими, тому що відповідали нашим найважливішим потребам у виживанні та безпеці. Але з плином часу потреба у відокремлених ролях зменшувалась, і відносини супутніх ролей стали надто обтяжливими. І чоловіки, і жінки відчували дедалі більше бажання виражати всі аспекти своєї особистості без обмежень, як індивідуально, так і у відносинах. Ця нова вимога сформувала і визначила нашу нову потребу у відносинах споріднених душ.
У давнину наші відокремлені ролі здавалися менш обтяжливими, позаяк вони відповідали нашим найважливішим потребам – у виживанні та безпеці.
Ця трансформація (яка триває й дотепер) від супутніх ролей до споріднених душ є безпрецедентною в нашій історії й не менш важливою, ніж перехід від мисливства і збиральництва до сільського господарства та торгівлі або від аграрної до індустріальної доби та інформаційної епохи. Вона закладає новий фундамент для справжнього рівноправ’я статей і потенційно здатна привести нас до миру, любові та порозуміння в усьому світі.
Перехід від супутніх ролей до відносин споріднених душ закладає новий фундамент для рівноправ’я статей.
Однак поява нашого унікального Я не лише збільшує потенціал для досягнення щастя. Зростає і потенціал болю. Тепер, коли ми спробували на смак вільне та автентичне самовираження, пригнічення певних аспектів наших чоловічих і жіночих сторін може стати для нас найбільшим джерелом болю та страждань.
Наприклад, оскільки жінки в наш час мають можливість виявляти свою незалежність (рису своєї чоловічої сторони), вони можуть сильно страждати, коли їм доводиться обмежуватись повною взаємозалежністю (риса їхньої жіночої сторони) у відносинах.
Так само й чоловіки, які зараз дістали можливість виражати взаємозалежність