чине само две особе. Тактика Панзерваффе – тукао један песницу челика, са јасном координацију радио и јасним циљем операције, показује супериорност над начину противника да не ставе радио у резервоарима климави линију. Белгија се предала 28. маја, а своје оружане снаге излазе из борбе. Места борбе се крећу у француски Дункирк. Кретање немачког панзервафе отежано је робусним тереном; Они такође не желе да уђу у зону деловања великих калибарских поморских артиљерија Британаца. Окружен англо-француских трупа, искористивши лоших временских услова, што спречава операције ваздушних, евакуисани морским путем, остављајући непријатеља све њихове тешке опреме. Идеја да се овде створи одскочна даска, расцеп у телу фашистичке континенталне Европе, се не узима у обзир.
Италија улази у рат на страни Немачке; иако јој је три стотине хиљада војска нема много успеха, то је дефинитивно деморализују Французе, и 21. јуна, у шуми Цомпиегне, на истом месту где је пре 20 година је потписан Версајски уговор, најављује предају Француске.
Губитак Белгије: 6.000 људи стално, 202,000 затвореници и 112 авиона, Француска 84 000 убијених, 1,8 милиона затвореника (већина послао на принудни рад у Немачкој), 50 авиона.. Велика Британија – 68 000 људи, око 1.000 ваздухоплова, 64.000 јединице возила, Немачка – 18.000 војника и официра немачких података и процена 45.000 британских историчара 432 авиона. Поред израде француске привреде, Немачка прима 2000 Цомбат спреман за резервоаре (користи се против герилаца или претворити у самоходне топове), 1.400 авиона и седам хиљада француски волонтерски Легион. Део морнарице, како би се спречило његово хватање од стране Немаца, заједно са 1200 морнара уништио британски авион («Катапулт» операције), преостале бродови потонуо је француски се 1942. године. «Катапулт», заједно са жељама за Британце њихових војника током евакуације из Дункирка довело до противљења француске војске у колонијама Француске (Сирија, Сенегал, Либан), да се укључе у борбу против сила Осовине, и, у неким случајевима, активно отпор савезника.
У међувремену, злато француске Народне банке, на бојни брод «Рицхелиеу», Јуне 19, 1940, остављајући луку Брест и иде за Сенегал. Примењен је племенитим металима из Пољске, Белгије и Холандије. Касније је ово лепотица у руке Американаца, и прима назад само седам година касније, под Маршалов план, у облику кредита, само нас робе.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.