Луций Апулей

Метаморфози, або Золотий осел


Скачать книгу

то другою рукою, немов птах крилами, намагався було злетіти в повітря. Але що за дивина? Жодної пушинки, жодної пір’їночки не з’являється на мені! Натомість моє волосся цупкішає, ніжна шкіра твердіє, перетворюючись на шкуру, на руках і ногах усі пальці зростаються в одне копито, а з кінця крижів виростає довжелезний хвіст. Далі. Лице моє непомірно розростається, рот розтягується, ніздрі розширюються, губи обвисають, а вуха надмірно видовжуються і вкриваються шерстю. Одна-єдина втіха була в цьому злощасному перетворенні: моя чоловіча плоть збільшилася, але що з того, я ж не міг обнімати Фотіди.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примечания

      1

      Переклад Максима Рильського.

      2

      В античні часи широкою популярністю користувались «Мілетські оповідання» Арістіда Мілетського (II ст. до н. е.), які являли собою збірник новел любовного і пригодницького змісту – прототип теперішніх новел.

      3

      Загострена очеретяна паличка служила стародавнім грекам і римлянам за перо.

      4

      Гіметт – гірський кряж в Аттіці на південний схід від Афін, який славився незрівнянним медом і покладами цінного мармуру.

      Ефірейський перешийок – тобто Корінфський перешийок (Ефіра – старовинна назва Корінфа).

      Tenap – мис на півдні Пелопоннеського півострова.

      5

      Столиця Лацію – тобто Рим.

      6

      Наведені у вступі до «Метаморфоз» біографічні дані стосуються не Апулея, автора роману, а його героя – Луція, грека за своїм походженням, від імені якого й ведеться розповідь.

      7

      Фессалія – східна частина Північної Греції. Мала погану славу: в ній розповсюджене було чаклунство.

      8

      Плутарх (бл. 45 – бл. 127) – давньогрецький філософ-мораліст і історик, автор широко відомих «Порівняльних життєписів»; власне кажучи, походив він з Херонеї, що в Беотії (Центральна Греція), а не з Фессалії.

      9

      Секст (II ст. н. е.) – грецький філософ, представник скептицизму, один з перших істориків логіки.

      10

      Строкатий портик (Stoa poikile) – портик в Афінах, прикрашений картинами і стінним розписом славетного художника Полігнота (V ст. до н. е.). Від цього портика пішла назва стоїків – грецької філософської школи.

      11

      Палиця з оповитою довкола неї змією – атрибут Асклепія (Ескулапа), бога лікарів та лікарської справи.