Диспу.
Біля шлюзу вже зібралися всі, хто входив до складу першої групи, підготовленої до висадки на планету. З відомих синкритян до неї входили безпосередньо сам капітан Лінк, два його особисті помічники, Горн з загоном солдатів служби безпеки, чотири синкритянина, що представляли різноманітні технічні служби, у тому числі зв‘язку, та Брок, з трьома помічниками, що складали дослідницьку групу.
Передстартова підготовка завершилася, від чого Брок почував деяке полегшення. «Тепер кожен буде займатися безпосередньо своєю дійсною справою,”– думав він з ентузіазмом тому, що взагалі сама дія, а не її очікування, була тим, чого Брок чекав від життя.
Момент старту завжди захоплював його. По черзі пройшовши через шлюз, що поєднував внутрішню частину зорельоту з приміщеннями модуля, синкритяни зайняли місця на сидіннях, які в три ряди вишикувалися уздовж центрального салону літального апарату. Розсувні створки шлюзу тихо зійшлися за останнім членом команди. Потужно запрацювали двигуни, і модуль, відстикувавшись від корпусу основного зорельоту, почав повільно віддалятися від нього.
Пілот модуля клацнув якимсь перемикачем на пульті керування, і всіх, хто був у салоні, з силою притисло до сидінь. Машина пішла у віраж і збільшуючи швидкість почала наближатися до планети.
Водночас із початком згаданої експедиції синкритян з іншого боку планети до неї наближався теж вже відомий сигароподібний космічний апарат. За збігом обставин нагдазійці теж розпочали свою нову подорож на Диспу. Але наміри в них, зрозуміло, були зовсім інші.
План нагдазійців майже не змінився і був доволі простим. Перш за все вони розраховували на неочікуванність свого нападу. Першими цілями були визнані резиденції президентів наймогутніших країн планети. В подальшому планувалося захопити більшість ракетних баз.
Каднор залишив на головному зорельоті тільки варту і сам очолював передовий загін нападників.
Однією з найсильніших країн на планеті була Ойлогія. Її ракетно-ядерний арсенал був настільки потужним, що навіть його половини було достатньо для знищення всього живого на планеті. Оскільки один вид зброї ставав застарілим, а інший тільки сходив з конвеєрів військових заводів, накопичення арсеналів не припинялося, незважаючи на цілковиту достатність вже існуючих наявних запасів.
Ідейним супротивником й суперником Ойлогії в гонці озброєння на планеті була Версавія. Це була теж могутня держава, але з трохи меншим військовим потенціалом.
Створення на планеті Міжнародної Ліги запобігло виникненню значного конфлікту, хоча протистояння держав продовжувалося.
На момент початку експедицій інопланетян президент Ойлогії Донс разом зі своїм помічником, секретаркою та групою охорони перебував у повітрі, на борту особистого літака, що прямував з північної резиденції керівництва країною, де відбувалася зустріч президента з міністрами та начальниками відомств, до південної, на узбережжі Великого океану. Висота польоту становила сім