досліди показали: черви керуються не тільки інстинктами, а й набутою протягом життя інформацією. Щоб довести це, групу червів освітлювали потужною лампою і відразу після цього подразнювали електричним струмом. Зазвичай черви не реагують на світло, але скорочуються у відповідь на подразнення струмом. Через деякий час тварини, що проходили «навчання», вже скорочувалися у відповідь на світловий спалах, не чекаючи електричного удару. Після чотиритиж-невої перерви в «навчанні» вони забували отримані уроки, але як тільки «заняття» було відновлено, швидко пригадували втрачений досвід.
«Конструкція» личинок червів була запозичена для підводних човнів
Шлюбний танок багатощетинкових червів
Продовжуючи дослід, вчені розрізали частину червів, що пройшли «курс навчання», навпіл і дали їм час регенеруватися. Потім, разом з контрольною групою, що не була розрізана, вони пройшли перевірку. Виявилося, що здатність пов’язувати світло з електричним шоком відновлюється в новоутворених червів так само швидко, як і в тих, що лишалися цілими. Причому немає ніякої різниці, регенерував новий черв з голови попереднього чи з хвоста.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.