on vajalik selleks, et rasedus kulgeks normaalselt. Aga kui testi tulemus osutub positiivseks – kas seetõttu, et midagi ongi päriselt valesti või kuna testi puhul esineb palju valepositiivseid tulemusi –, siis on sellest põhjustatud stress meeletu. „Ultraheli põhjal ei saa lubada, et laps on terve,“ tuletab Margaret oma klientidele meelde, „ning mõnikord annab see muretsemiseks põhjust ka siis, kui tegelikult polegi mingit probleemi.“
Kui Rachelle Eisenstat ootas 1998. aastal oma esimest poega, öeldi talle ultraheli ajal, et tema lapse ajus on tsüstid ja tema soolestik ei olevat normaalne. Samal nädalal tehtud lootevee uuringu ajal ütles tehnik talle, et selle juurde käiv ultraheli näitas, et lapsel on kõhus song, mis tungib tema rinnakorvi. Kuid kolm arsti, kes New Yorgi osariigis Long Islandil pilti uurisid, ei suutnud omavahel kokku leppida, mis sellelt näha oli, ning jätsid Rachelle’i ja tema abikaasa läbivaatustuppa ootama, et kuuldekaugusest eemal vaielda. Lõpuks lasid nad teha loote ehhokardiogrammi. Testi tulemused ei paljastanud midagi ebanormaalset ning seitsmenda raseduskuu ultraheli näitas, et nn tsüstid olid kadunud.
„Mulle ja mu abikaasale meeldisid testid, me ei ole testimise vastu,“ seletab Rachelle mulle telefoniintervjuu käigus. „Kuid see oli ikkagi meeletult stressitekitav.“
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.