Ігор Лильо

Львівська кухня


Скачать книгу

й кільканадцять ящиків різноманітних львівських трунків.

      А чим би могли підпоїти пана графа?

МЕДІВКА РІЗДВЯНА

      Медівка – львівська сестра польського «крупніка», міцний, насичений і солодкий медовий трунок. Особливо смакує взимку, коли її можна додавати в чай. Готується настоюванням алкоголю на заправленому спеціями медові. Її солодкість оманлива, бо приховує міцність, і як вона діє на питущого, ви вже зрозуміли на прикладі Алєксєя Толстого.

      На жаль, рецепту достеменно тієї медівки, яку він пив у ресторані «Атляс», ми не знайшли. Тому подаємо одну із традиційних і давніх рецептур медівки, за якою готують її і донині в багатьох львівських родинах.

      Медівка буде іншою на смак, залежно від того, який мед взяти для її приготування: гречаний мед дасть відчутну кислинку та аромат, липовий та акацієвий – солодкість, тому, аби медівка була смачною, ми радимо використовувати суміш різного меду.

      Компоненти

      3 л горілки

      3 склянки мішаного меду (наприклад, частина квіткового, частина липового)

      свіжа, тонко зрізана шкірка з помаранча

      півцитрини

      1 паличка цинамону

      1 см кореня імбиру

      10 квіточок гвоздики

      5 зернят перця пахучого

      10 зернят ялівцю

      10 зерняток коріандру

      2 зірочки бодяну

      3 помаранчі

      Якщо хочемо додати медівці тонізуючої та лікувальної дії – 20 крапель аптечної настоянки Родіоли рожевої («Золотий корінь»)

      Як готувати

      Всі спеції потовчіть в ступці. Помаранчі добре помийте щіточкою, облийте окропом і тоненько зніміть шкірки. Запах шкірки помаранчі має дуже важливе значення, тому вибирайте помаранчу із гарним запахом.

      На водяній бані зігрійте мед, а коли він буде добре нагрітим і почне з’являтися піна – зніміть її ложкою. В гарячий мед додайте прянощі і шкірки помаранча, накрийте і поставте вистигати.

      Як вистигне – долийте алкоголь, додайте порізаних півцитрини, краплі золотого кореня, перелийте в банку, закрийте покришкою і поставте настоюватися, щодня струшуючи.

      Через 10—15 днів перецідіть через фільтр.

      Закоркуйте і поставте в холодне місце вистоюватися на скільки вистачить терпіння.

      Що довше витриманою є медівка – то м’якшою вона є на смак.

      Готування медівки – процес тривалий, втім, вона того вартує. Тому радимо готувати відразу більшу порцію, пропорційно збільшуючи кількість складників.

      Ті, хто змінили наш світ

      У Львові є пісня, котру знають усі, хто побував у цьому місті за останні вісімдесят років. Її автором є чудовий і талановитий автор Емануель Шлехтер. Сьогодні її переклад можна почути українською і навіть російською мовами. Це пісня про одне з найкращих міст на землі.

      Niech inni síe jadą gdzie mogą gdzie chcą do Wiednia, Paryża, Londynu

      A ja się ze Lwowa nie ruszę za próg,

      Ta mamciu ta skarz mnie Bóg,

      Bo gdzie jeszcze ludziom

      Tak