Катерина Левченко

Гендерне тяжіння: виклики та рішення


Скачать книгу

Зараз МОП пропонує підхід, згідно з яким «держави-учасниці мають переглянути чинні стандарти захисту трудових прав, віддавши перевагу сучаснішим гарантіям і відмовившись від наявних заборон, базованих лише на статі працівника».

      Це стосується, наприклад, Конвенції МОП № 45 про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду. Майже всі країни Європейського Союзу вже її денонсували.

      Україна також спробувала це зробити, оскільки має відповідне зобов’язання за Угодою про Асоціацію з ЄС. Але вікно денонсації, відкрите до 31 травня 2018 року, так і не було використано.

      1986 року МОП прийняла Конвенцію № 156 «Про трудящих із сімейними обов’язками», що закликає до захисту прав батьків, які мають виховувати дітей, – як жінок, так і чоловіків. Ухвалення Конвенції є кроком на шляху до ліквідації суперечностей у міжнародних документах. Цю Конвенцію Верховна Рада України ратифікувала у 2000 році.

      Тож нові документи, починаючи з 80-х років, базуються на принципах ґендерної рівності. Ця парадигма лежить в основі формування таких сучасних документів з питань становища жінок, як Конвенція ООН «Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок», Програма дій Четвертої Всесвітньої конференції зі становища жінок (1995 рік), Європейська соціальна хартія (переглянута), Конвенції МОП № 156 («Про трудящих із сімейними обов’язками»), № 183 («Про захист материнства»), № 171 («Про нічну працю»), № 176 («Про гідні умови праці»), № 190 («Про запобігання насильства та дискримінації на робочому місці»).

      Звернемося саме до фундаментальних положень, оскільки існує кілька концепцій для обґрунтування прав жінок. З наукової та практичної точки зору потрібно «очистити», «оголити» такі положення, змоделювати наслідки їх втілення в життя. Так, поняття про рівність статей як ідеал суспільно-політичного розвитку має на увазі:

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      https://www.facebook.com/masalitina.olena/posts/2434390696626716?comment_id=24382743962383465

      2

      Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни: погляд від волонтера до науковця: монографія. – К.: НА СБ України, 2018. – с. 15

      3

      Бернс Г. Уестон. Права людини // Права людини: Концепції, підходи, реалізація / За ред. Б. Зізік. – К.: Вид-во «Ай Бі», 2003. – С. 13.

      4

      Мілль Д. С. Поневолення жінки. – К., 2002.

      5

      Викорінення насильства стосовно жінок: Міжнар. документи. – К., 1999. – С. 18.

      6

      Бремс Е. Вороги чи союзники? Фемінізм та культурний релятивізм як дисидентські