Томас Эриксон

В оточенні психопатів, або Як уникнути маніпуляцій з боку інших


Скачать книгу

каяття і провини

      4. Відсутність емпатії

      5. Патологічна брехливість

      6. Здатність обдурювати і маніпулювати

      7. Поверхнева емоційна чутливість

      8. Імпульсивність

      9. Відсутність контролю над своєю поведінкою

      10. Потреба в стимулах, схильність до нудьги

      11. Безвідповідальність

      12. Проблеми поведінки в ранньому віці

      13. Антисоціальна поведінка у зрілому віці

      14. Паразитичний спосіб життя

      15. Сексуальна розбещеність

      16. Відсутність довгострокових цілей

      17. Нездатність брати відповідальність за свої дії

      18. Злочинність у неповнолітньому віці

      19. Порушення випробувального терміну

      20. Кримінальна універсальність

      Для тих, хто хоче знати більше про ці типи розладу особистості, є багато різних матеріалів, і в кінці книги я зібрав список бібліографічних посилань у випадку, якщо ви хочете заглибитися в тему. Я хочу дати вам достатньо знань, щоб ви могли знати, коли піддаєтеся впливу людини – однією або декількох – з психопатичними рисами і, перш за все, я хочу дати вам знання про те, що ви можете зробити, щоб захистити себе.

      Навіть якщо ви – не овечка (ну або не поні), в день, коли вовки вторгаються на луки, ви маєте реалістично оцінити свої шанси на порятунок без шкоди для себе. Може це й звучить пафосно, але діяльність психопатів є щоденною і має на меті одне: здобути те, що вони можуть.

      Ось кілька коротких прикладів того, що означають відповідні ознаки психопатичного характеру.

      1. Балакучість і вміння справляти враження

      Психопати зазвичай мають вражаючий словниковий запас. Багато хто з них говорить дуже швидко, іноді важко слідкувати за ходом їхніх міркувань. Вони гарно виглядають, багато посміхаються, сиплять компліментами, і вони стають популярними в смішний спосіб – просто лестячи всім, кого вони зустрічають. Хоч те, що вони говорять, часто є абсурдним і непослідовним, вони змушують нас вірити, що це – правда.

      2. Манія величі

      Вони вважають себе кращими за інших. Вони гідні більшого й заслуговують на великі успіхи, не так, як усі інші. Багато психопатів є класичними нарцисами, які люблять виключно самих себе. Вони похваляються реальними або уявними успіхами так само легко, як замовляють собі філіжанку кави. А ще вони вважають, що вони – вищі за закони, тож не зобов’язані їх дотримуватися, крім тих, які вони самі собі навигадували.

      3. Відсутність каяття і провини

      Психопати за визначенням не відчувають докорів сумління. Вони можуть зобразити каяття тоді, коли їм це треба, але їхні слова ніколи не будуть відповідати діям. Їх не хвилює, що вони завдали болю іншим. Неважливо кому – своєму заклятому ворогові чи своїй же дитині. Для них має значення тільки власна персона.

      4. Відсутність емпатії

      Психопат знає, що ви відчуваєте щось, але він не зацікавлений в тому, щоб зрозуміти,