проблемною людиною, розробити план, продумати сюжет, скласти схему та змову проти них. Вони загрузли у собі. Маневр – це все, що вам потрібно.
Це не означає, що ви маєте бути занадто поступливими або ж, навпаки, відштовхувати від себе людину. Це означає, що ви маєте використовувати свій мозок замість емоцій. Хитрість у тому, щоб заздалегідь вирішити, що ви хочете отримати від зустрічі, відповідно все розпланувати і діяти. У таблиці наведено декілька прикладів.
Підходи до взаємодії із проблемними людьми
Стратегія дуже проста. Ви не зможете змінити проблемну людину, якщо проблемні й ви. Вони не думають про вас. Вони думають про себе. Вирішивши, чого саме ви від них хочете, та підготувавшись до маневру, ухилянь, змін – називайте це як хочете,– ви зможете виграти. Ви отримаєте те, чого хочете.
Це настільки просто, що врешті-решт ви захочете, щоб усі навколо були проблемними, тому що такі проблеми справді просто розв’язати.
Висновки
● Перший факт, що допоможе вам зрозуміти, як мати справу із проблемними людьми, полягає у тому, що всі ми різні – і це добре! Однак, зрештою, всі думають про себе; річ не в вас.
● Не забудьте поміркувати над тим, що саме ви можете бути проблемною людиною! Будьте чесними із самими собою щодо цього.
● Виділіть час, щоб підготуватися до зустрічі із проблемною людиною.
● Щойно ви вирішили, що саме вам потрібно від зустрічі із проблемною людиною, можете застосувати свій підхід до неї й маневрувати навколо будь-чого.
Розділ ٢
Сім класичних типів проблемних людей
Занадто зайняті, щоби просто зараз прочитати цілу книжку? Нічого страшного, візьміть перерву і прочитайте декілька наступних сторінок – це все, що вам зараз потрібно. Ви станете експертом!
Існує сім основних типів проблемних людей. Далі у книжці я розглянув ще більше типів, але всі вони є похідними від семи смертних гріхів. Ось короткий посібник для того, щоб стати експертом, спираючись на погляди деяких провідних мислителів.
Сім типів особистості
Вправа
Зазирніть у минуле і згадайте досвід співпраці із проблемними людьми. Позначте типи людей, із якими ви стикалися. Тепер оцініть рівень їхньої проблемності, при цьому 1 – найменш проблемний. Це має допомогти вам розібратися, над взаємодією із яким типом проблемних людей слід попрацювати більше.
Які вони? Бред МакРей, автор Negotiating and Influencing Skills: The art of creating and claiming value, пропонує чотири кроки для точного діагностування людини.
● Перше, що ви маєте зробити,– це згадати, чи помічали ви подібну поведінку цієї людини у трьох ситуаціях. Причина в тому,