і хлібобулочних виробах. Застосовувані нітрити викликають печінкові кольки, стомлюваність, зміна психоемоційного стану людини. Порушується робота кишечника і шлункового тракту, що нерідко призводить до онкології і серцево-судинних захворювань, як у дітей, так і у дорослих.
Отруйні хімікати. Уникай вживання фруктів і овочів, які піддавалися обробці пестицидами або хімікатами як в процесі вирощування, так і після збору плодів для збереження товарного вигляду.
Майже всі ці овочі і фрукти в супермаркетах – можна сказати, ненатуральні і не несуть ніякої користі. Починаючи від ГМО-насіння і шкідливих добрив, закінчуючи обробкою газом і іншою хімією, що перетворюють їх в джерело шкідливих хімікатів. Намагайся не купувати ці продукти в звичайних супермаркетах, а більше звертай уваги на торговців, які самі вирощують ці продукти в гарних для них умовах.
Прості вуглеводи. Існує два види вуглеводів: прості і складні. Прості вуглеводи містять будь-які солодкі продукти, причому не тільки кондитерські (цукерки, торти, печиво, шоколад, мед, варення), а й фрукти (банани, виноград, персики, абрикоси, кавуни, дині, черешня, фініки, родзинки), напої (газована вода, компоти, солодкий чай, алкоголь), овочі з солодкуватим присмаком (картопля, буряк, ріпа, гарбуз), морозиво, дріжджовий хліб, білий шліфований рис. Цей список досить довгий, але принцип віднесення до нього один – якщо в їжі присутня солодкість і світлий колір, вона містить прості вуглеводи.
Ці продукти забезпечують організм швидкої енергією, але вона так само швидко витрачається. Для того, щоб зазначені продукти не відкладалися в жир, їсти їх краще в першій половині дня маленькими порціями.
Складні вуглеводи містяться в свіжих фруктах і овочах, бобових, горіхах, насінні і цільних злаках. Вони забезпечують організм постійним припливом енергії на противагу недовговічною, стрімкої енергії, одержуваної з простих вуглеводів. Крім того, вони забезпечують організм вітамінами, мінералами і дієтичним волокном, яке проходить по шлунково-кишковому тракту і очищає кишечник, вбираючи в себе багато токсичних елементів. Складні вуглеводи – це крупи (гречана, вівсяна і перлова), цільнозерновий хліб (в першій половині дня цілком можна дозволити собі перекус маленьким шматочком хліба грубого помелу), хлібці (гречані, пшеничні), макарони твердих сортів (раз в тиждень можна собі дозволити), несолодкі овочі та фрукти (капуста, кабачки, перець, помідори, огірки, грейпфрути, ківі, яблука), бобові (нут, сочевиця, квасоля, соя).
НАСЛІДКИ НЕПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
Неправильне харчування підлітків може привести до плачевних наслідків.
За статистикою: серед дітей середнього шкільного віку третину з хронічними захворюваннями пов'язаних з неправильним харчуванням. Адже коли ти перекушуєш таким фаст фудом, як чіпси, гамбургери, хот-доги, картопля фрі, піца, шоколадні батончики і запиваєш це все колою або іншими газованими напоями з величезною кількістю цукру і