väljumise treeningu – orienteerumisujumised, hädamaandumised vette ja varustusega sukeldumised, veealuste otsingute mustrid, pääsemine uppuvast õhusõidukist. Ta tegi läbi sõjaväe lennukooli, kus pidi sooritama viis static-line-hüpet – selle puhul avaneb vari kohe pärast väljahüpet automaatselt –, enne kui sai edasi minna vabalangemise koolitusega, kus ta hüppas kõrgelt hapnikumaskiga, öösel, päeval, ilma varustuseta ja varustusega.
Äge värk, mõtles ta, meenutades, kuidas ta ennast alla andmast takistas, püsis selle tegevuse küljes, ühe päeva, mõnikord ühe minuti kaupa.
Õhujõudude ellujäämiskoolis õppis ta peamisi ellujäämisoskusi, kõrvalepõikamise ja põgenemise tehnikaid, mida teha, kui langed vaenlase kätte vangi. Siis tulid erioperatsioonide lahingmeditsiini kursus ja lõpuks veel päästja taastusspetsialisti kursus, kus, aasta või isegi pikema aja jooksul viidi kokku kõik varem omandatud teadmised ja treening ning lisati sinna veel uut – edasijõudnud parameediku treening, langevarjurioskuste lihvimine, taktikalised manöövrid, relvade käsitsemine, mägironimine ja õhuekipaaži toibutamise protseduurid. Nad töötasid läbi palju erinevaid stsenaariume, mis nõudsid kõiki eripalgelisi oskusi, mida nad omandanud olid, kontrollisid nende praktilist suutlikkust töö jaoks, mis neid ees ootas.
Siis tuli kooli lõpetamine, langevarjurite silmatorkav kastanpruun barett, tiimiga liitumine ja siis, nii arvas Ty, algas tõeline treening.
Langevarjureid kutsuti kuuldetorudega merejalaväelasteks, ninja’dest ajukirurgideks, imemeestest parameedikuteks – kui inimesed üldse teadsid, mida nad tegid, sest väga paljud nende missioonidest tuli ära teha vaikselt. See töö ei sobinud sellele, kes otsis raha ja kuulsust. Ty arvas, et kõik need hüüdnimed on liiga suurelised. Ta pidas ennast keskmiseks meheks, kes tegi oma parimate võimete kohaselt tööd, mille tegemiseks ta oli saanud väljaõppe. Temast oli saanud langevarjur, sest ta tahtis tegevusele orienteeritud karjääri, mis lubaks tal elusid päästa, võimalust „otsida ja päästa“, selle asemel, et „otsida ja hävitada“.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.