annab meile võimaluse tegutseda väljaspool teadvuse piire. Teetaseisund on uinumise esimene faas. Sellise seisundi saavutame mäetipul seistes, olles täielikult ümbrusesse süvenenud. Sellisel mõistmise hetkel kogeme absoluutset „teadmist“, et Jumal on olemas, me lihtsalt teame, et Jumal on. Kui saavutame teetaseisundi ja hüüame Looja poole, saame ühenduse Kõige Olemasoleva Loojaga, et inimene hetkega tervendada.
Kui olete teetaseisundis ja kujutlete end minevat läbi kroontšakra oma pea kohale, näitab entsefalograaf, et teie aju on endiselt alfaseisundis. Kuid on nähtud, et kui teadvus saadetakse keskendunud mõttega läbi kroontšakra nii, et see läheb üles ja otsib Jumalat, näitab entsefalograaf, et aju lülitub automaatselt puhtale teetaseisundile. Mida mõtlesid iidsed rahvad, öeldes: „Mine üles ja küsi Jumalalt?“ Kui kujutlete, et tõstate teadvuse läbi kroontšakra pea kohale ning lähete üles ja küsite Jumalalt, lülituvad teie ajulained hetkega teetaseisundile.
Mõistsin seda, kui minult küsiti, mida ma lugemiste käigus teen. Istusin inimese vastas, hoidsin tema käsi ja kujutlesin end minemas oma ruumi kohale ja palvetasin, et Jumal kingiks mulle lugemise, mida see inimene vajab, ning see anti mulle. Hoidsin end teetaseisundis.
DELTA
Deltaseisund ilmneb sügava une ajal. Deltaseisundis aeglustuvad ajulained 0-4 perioodini sekundis. See seisund on kasutusel ka siis, kui telefon heliseb ja me intuitiivselt „teame“, kes helistab.
GAMMA
Gammalained stimuleerivad beetaendorfiinide vabanemist ning on kasutusel siis, kui me õpime ja töötleme infot. Gammalained osalevad aktiivses mentaalses tegevuses, ka taipamises ja teadlikkuses. Selles seisundis on ajulainete sagedus 40-5000 perioodi sekundis.
Usun, et teeta-gamma seisundis on tingimused hetkega tervendamiseks kõige soodsamad. Hetkega tervendamise ime ajal võivad ajulained kõikuda 4-5000 perioodini sekundis.
On täheldatud, et hädaolukordade puhul lülitub aju gamma- ja teetaseisundi vahel edasi-tagasi ning teisi ajulaineid ei esine. See näib olevat loomulik reaktsioon olukorrale.
Gammalained kaovad, kui inimene on narkoosi all. Gammalained võivad olla seotud ühest tajutavast objektist erinevate tunnetuslike seoste loomisega. Visuaalkorteksis asuvad neuronid näitavad, et gammalainete sünkroniseerimine seob korteksi osad, mis on põnevil ühest objektist, teiste osadega, mis on põnevil teistest objektidest, kasutades sidudes gammarütmi. Näiteks objekti värvi, kuju, liikumist ja asukohta töödeldakse visuaalkorteksis erinevalt ning need objekti omadused on vaja uuesti üheks tervikuks ühendada. Seda võib nimetada ühendusprobleemiks (mis võib olla ka põhjuseks, miks inimesed teadvuseta seisundis „hõljuvaid“ mälestusi koguvad). Arvatakse, et gammarütmid pakuvad sellele lahendust. Protsess on nii tõhus, et me ei pane selle toimumist tähelegi.
AJULAINED JA TERVENDAMINE
Teadlased on avastanud, et teatud ajulainete sagedused (eriti alfa-, teeta- ja teeta-gamma seisundis) toimivad järgmiselt:
• leevendavad stressi ja soodustavad pikaaegset ja olulist ärevuse vähenemist,
• hõlbustavad sügavat füüsilist lõõgastumist ja toetavad mentaalset selgust,
• suurendavad verbaalseid võimeid ja verbaalse väljenduse IQ-d,
• sünkroniseerivad ajupoolkerad,
• toetavad elavat spontaanset mentaalset kujutlemist ja loovat kujutlusvõimet,
• vähendavad valu, soodustavad meeleolu kõrgenemist ja stimuleerivad endorfiinide vabanemist.
Ajakirjas American Journal of Psychiatry avaldatud uuringutulemused väidavad, et teetalainete aktiviseerumist aju prefrontaalsetes piirkondades seostatakse sügavast depressioonist paranemisega medikamentide abita. Leuchter ja kolleegid (2002) avastasid, et teetalainete aktiivsuse kasv seostus positiivselt kliinilise reaktsiooniga „suhkrutabletile“.
Selles uuringus ei leitud statistiliselt olulisi erinevusi reaktsioonides antidepressantide ja platseebo ravile. Kuid medikamentidele reageerinud patsientidel esines teetalainete vähenemist, platseebo saajatel see aga suurenes. Patsientidel, kes ei reageerinud kummalegi ravile, ei esinenud muutusi teetalainete tekkes. Seepärast näib, et teetalained on seotud platseebot saanud patsientide sümptomite paranemisega – ravimivaba seisundiga.
Kuid platseeboga ravimise efektiivsus arvatakse osaliselt sõltuvat patsiendi ootustest paranemisele. Taoliste pimeuuringute käigus ei tea patsient ega arst uuringute lõppemiseni, kes võtab ravimit ja kes platseebot.
Platseebot saavad patsiendid usuvad tihti, et võtavad aktiivset ravimit, ning usuvad ka, et ravim toimib. Aju otsmikusagara teetalainete aktiivsuse kasv, mida oli näha platseebo puhul, võib kajastada loomulikku (medikamentidevaba) depressioonist tervenemise füsioloogilist mehhanismi.
SENSITIIVSED TAJUD
Ajulainete elektrilisel energial on otsene ühendus sellega, mida tavaliselt nimetame „sensitiivseteks tajudeks“. Selleks, et meel saaks püsida sügavas meditatiivses teetaseisundis, peavad kõik meie sensitiivsed tajud ja tšakrad (energiakeskused) olema ühenduses. Iidsed rahvad nimetasid seda kundaliniks.
Paljudel inimestel on erinevad intuitiivsed või sensitiivsed tajud loomupäraselt aktiivsed, kuid teised veel ootavad äratamist. Paljudel inimestel on intuitiivsed tajud maetud uskumuste süsteemide kihtide alla. Teetaseisundis tajud ärkavad ning kogunevad üheks sulamiks ühes teadvuses, mis saadetakse Jumalat otsima.
Erinevad tajud on:
EMPAATIA
Empaatiavõime paikneb päikesepõimikus, umbes roiete ja mao vahel.
Seal võime kogeda teise inimese tundeid, kui viime oma elektromagnetilise välja instinktiivsele tasandile või kontakteerume tema tunnetega. Meie arusaama kohaselt tähendab see, et igaühel meist on „tunne“, kuidas teine inimene kogeb emotsionaalseid mõttevorme vaimsel, mentaalsel, füüsilisel ja metafüüsilisel tasandil.
Näide empaatiavõimest – kui kellelgi kõht valutab ja te tunnete sama valu vähemal määral enda kõhus. Te lihtsalt „teate“, et sel inimesel on seal probleeme. Empaatiavõime annab teile ka hetkega teada, mida inimesed teie suhtes tunnevad, kui te ruumi sisenete ning te tunnetate, kas te meeldite neile või mitte.
SELGELTNÄGEMINE
Selgeltnägemise võimeid rakendades kasutame kulmude vahel asuva kolmanda silma energiat kooskõlas teiste kehakeskustega.
Selgeltnägemine on võime näha objekte või sündmusi, mida argitajud ei märka. See on „teine nägemine“, mille puhul vaimusilmas kujutlemist kasutatakse auraenergia ja sündmuste käigu nägemiseks. Mõnel selgeltnägijal on ka võime telepaatia teel teiste inimeste mõtteid lugeda.
Selgeltnägemise võime võimaldab näha keha sisse. Kui teie selgeltnägemine on arenenud, loete keha õigesti. Kolmanda silma kasutamine on õige, kui loete inimese keha, kuna see tegeleb siin ja praegu olevaga, kuid tuleviku ennustamisel pole see täpne, kuna seda kasutades räägite inimesele alati seda, mida ta kuulda tahab, mitte seda, mida ta kuulma peaks. See on nii, kuna kolmanda silma abil näeme inimese tulevikku läbi tema suurimate hirmude ja soovide prisma ning see ei pruugi inimese jaoks olla ülim tõde. Näiteks võib inimene karta, et tal on kogu kehas vähk. Kui selgeltnägija kasutab ainult kolmandat silma, võib ta tõe asemel „lugeda“ seda hirmu. Suurima tõe nimel peate kõigepealt ühendust võtma Kõige Olemasoleva Loojaga.
SELGELTKUULMINE
Selgeltkuulmine paikneb meie kõrvade kohal kuulmissüsteemis.
See on võime kuulda helisid ja kõnet, mida me igapäevakuulmisega ei taju. See on viimane psüühiline taju, mida välja arendada. Selgeltkuulmine võimaldab meil kuulda oma kaitseingleid ja teisi kuulmise kaudu saadavaid sõnumeid.
Näide selgeltkuulmisest – kuulete oma kaitseinglit teid hoiataval toonil kõnetamas: „Stopp! Ära ületa tänavat!“ Me ei kuule neid sõnumeid alati kõrvadega, vaid mõttevormina või isegi vibratsioonina