hiljem, kui tugevamad linnud on kõhu täis saanud.
Rasvatihased õpivad toidumaja asukoha kiiresti selgeks ja loodavad vähemasti hommikusöögi sealt saada. Seepärast ära imesta, kui nad tulevad su aknale koputama ja ajavad su üles, kui sina alles mõnusalt teki all nohised. Ilmselt unustasid õhtul toidumajja värsket sööki panna ja rasvatihased ütlevad sulle: „Kõht on tühi, anna süüa!”.
Esimesi märke tihaste pesitsemisest võid täheldada juba jaanuaris. Päikeselisel talvepäeval hakkavad isased rasvatihased laulma – nii annavad nad märku, et see koht on nende oma ja teistel rasvatihastel ei maksa sinna trügida. Isased tihased loodavad, et nende laul meeldib emasele rasvatihasele, kellega koos pesitsema asuda ja pojad üles kasvatada.
Pesa teeb rasvatihane puuõõnde, kuid ta pesitseb ka inimeste naabruses: pesi on leitud postkastist, elektrikilbist, metallist aiapostist, isegi seisma jäänud muruniidutraktorist. Oluline on, et pesakoht oleks kiskjate eest kaitstud. Meelsasti teeb ta pesa pesakasti, seega võid rasvatihase kerge vaevaga oma aeda pesitsema meelitada.
Tihasepojad hoiavad vanemate lähedusse ka pärast pesast lahkumist. Nad liiguvad ringi perekonnana, pojad teevad valju häält ja nõuavad vanematelt süüa. Kuid juba mõne nädalaga peavad nad iseseisvaks saama ja õppima ise toitu otsima. Linnuvanemad saavad siis asuda järgmist pesakonda poegi kasvatama, sest ühe suve jooksul võib rasvatihane mitu korda pesitseda.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.