Emily A. Francis

Keha tervendab end ise


Скачать книгу

kohta, kus peitus kogu tema frustratsioon ja viha! Loomulikult võttis ta teema just siis üles! Me päästsime emotsioonid valla, et ta saaks neist vabaneda. Mida rohkem naine probleemist rääkis, seda nõrgemaks jäi füüsiline valu.

      Probleemse piirkonna töötlemine ja emotsionaalsest komponendist rääkimine kaotas kuhjunud valu. See ei jäänud käärima ega muutunud millekski hullemaks. See oli kadunud. Füüsilise valu kaudu väljendunud emotsionaalse valu teadvustamine ja mõistmine oli naise jaoks tõeliselt vabastav. See on kõigest üks väike lugu elust võetud näidete pikas reas. See on väga lihtne lugu, kuna emotsioonid olid värsked. Neid oli lihtne vabastada. Mis saab siis, kui lihased on aastaid hoidnud kinni suurt valu, viha, häbi ja kurbust?

      Teatud lihased talletavad teatud emotsioone, kuid asi pole alati nii lihtne. Kui vajutad ühele lihasele ja inimene tunneb valu mõnes muus kehaosas, on tegemist kiirgava valuga, mis vallandub, kui vajutatakse päästikpunktile. Siin on samuti mängus emotsionaalne komponent. Rolli mängib niinimetatud apteekrimeetod. Kui töötled piirkonda, milles lisaks päästikpunktidele ja kiirgavale valule peitub midagi sügavamat ja emotsionaalsemat, viib klient selle teadmatult mõnda teise kehaossa, lootes, et see jääb sul kahe silma vahele. Sinu ülesanne on järjest keha sahtleid avada ja peitu pugenud väike väänik üles otsida.

      Päästikpunktide ja kiirgava valu jooniseid on palju, kuid emotsionaalset komponenti ei leia sa üheltki. See on midagi hoopis muud. Inimesed ei taha vana valuga silmitsi seista. See on ebamugav. Nad ei teagi, et hoiavad endiselt vanast valust kinni. Inimesed ei teadvusta endale, et nad pole probleemi või traumaga kunagi tegelenud, mistõttu kaasnevad emotsioonid pole valla pääsenud. Probleem istub vaikselt ja ootab, et keegi ta üles leiaks, või eelistab peitu jäädagi. Peame paharetti ründama ja temaga delikaatselt sõdima, et saaksid ta kehast igaveseks välja saata.

      Iga kord, kui meil süda murdub või meid tabab kohutav kaotus, pagendame emotsioonid kusagile kaugemale, et valu edasi lükata. Seisame silmitsi sellega, millega suudame, ja peidame ülejäänu ära. Selline käitumine on inimloomuses. Usun, et kui peidupaika kuhjub liiga palju läbielamata emotsioone, võetakse appi lihased, sidekirme, siseelundid ja energiaväljad. Emotsioonid peavad kuhugi minema!

      Mis juhtub asjadega, mille oled elu jooksul oma väikestesse hingesahtlitesse surunud? Kus need praegu on? Kui emotsionaalseid valusid ei elata täielikult läbi, uinuvad need kehas, kuni lihtsalt ei mahu enam su hingesahtlitesse ja peavad välja pääsema. Kahjuks tulevad need uinuvad koletised enamasti päevavalgele füüsilise valu või haiguste kaudu. Need on haiguste emotsionaalsed põhjused. Ma ei väida, et haiguste juures ei mängi rolli füüsilised tegurid, elustiil ja geenid − ilmselgelt mängivad −, kuid tõbesid põhjustavad mõnikord tõepoolest ka emotsionaalsed komponendid, mis võivad meid saabuva haiguse eest hoiatada, et saaksime end ravida enne, kui asi hullemaks läheb. Kui me ei kuula või ei tea üldse, mida kuulata, võime haigestuda. Haigus on viimane võimalus, mille kaudu keha annab teada, et oleme tasakaalust väljas. Enne kui emotsionaalne valu väljendub füüsilisel kujul, saadab keha kõikvõimalikke signaale, üritades näidata, et keha ja hing vajavad tähelepanu.

      Üks peamisi turvasüsteeme, mis teatab, et kehas on midagi valesti, on lihaskond. Pöörates tähelepanu lihaste käitumisele, saame ennetada haigusi ja füüsilist ebamugavustunnet ning vabastada end vanadest emotsionaalsetest pingetest ja kurbusest, mis on meid tagasi hoidnud. Mõistes energeetilist keha kui tervikut ning teades, kuidas see on seotud emotsionaalsete lihastega, saad iseenda parimaks arstiks ja omandad tööriistad, mille abil ületad kõik ettetulevad emotsionaalsed või hingelised takistused. Teadmistes peitub jõud ja on aeg keha tõeliselt tundma õppida.

      Pea siiski meeles, et kõikide lihaseprobleemide põhjuseks pole mahasurutud emotsionaalne valu. Mõnikord on asi tõesti pelgalt füüsiline ning süüdi on näiteks halvad harjumused. Õlad ei valuta tingimata alati sellepärast, et kannad õlgadel kogu maailma raskust … mõnikord on asi tõepoolest selles, et su kott on liiga raske ja sa ei vaheta kätt! Jagan siin kahtlemata hämmastavat infot, kuid lihaseprobleeme võivad tekitada ka muud tegurid. Võime kergesti holistliliste põhimõtetega hoogu minna ja väga lihtsatest asjadest mööda vaadata. Avarda nende teadmiste abil oma maailmavaadet ja kuula kõiki signaale, mida keha sulle saadab.

      Lihasevalu, eriti krooniline lihasevalu, võib paljastada praeguse või vana emotsionaalse valu, millega pole tegeletud. Tugev valu kehas ei pruugi viidata ammusele reetmisele. See võib tähendada, et esile on kerkinud midagi uut, mis võib, kuid ei tarvitse olla seotud vana valuga. Võib-olla tegid lihtsalt veidra liigutuse ja lihas läks krampi. Pead uurima kõiki võimalikke põhjusi – nii füüsilisi kui ka emotsionaalseid.

      Kas teed venitusharjutusi, hoolitsed oma keha eest, austad oma mõtteid, kõrvaldad negatiivseid käitumismustreid? Kas kannad mugavaid jalanõusid? Kas oled stressis? Kas räägid asjadest, mis sind häirivad? Kas mahasurutud tunded tõusevad nüüd pinnale? Peaksid probleemi põhjust otsides endale neid küsimusi esitama. Infot töötleb siiski aju ja ma olen veendunud, et lihastest ei saa emotsioone valla päästa aju abita. Sa saad vabaneda kroonilisest lihaspingest, spasmidest, kõigest füüsilisest – jah, loomulikult! –, kuid mina lähen sügavamale, paika, kus lisaks kehale aidatakse ka vaimu, südant ja hinge. Terapeudid, kes töötavad keha energiaga ja aitavad loobuda kahjulikest käitumismustritest, juba teavad seda. See pole uus idee. Asi on lihtsalt selles, et seni on siin-seal ilmunud ainult artikleid ja jagatud väikseid infokilde. Mitte keegi pole kõike ühte raamatusse koondanud.

      Kuidas seda raamatut kasutada?

      See raamat julgustab sind vaatama kaugemale olemasolevatest teadmistest, et saaksid anda kehale võimaluse paraneda ja traumadest vabaneda ning seega suuremat elujõudu ja rõõmu leida. Me õpime tundma lihasgruppe ja nendega seotud emotsioone. Vaim peab tervendamisprotsessi käigus olema aktiivne ja tegema koostööd ülejäänud kehaga, sealhulgas lihastega. Vastasel juhul püsivaid muutusi ei saavutata. Ainult niiviisi saame liikuda edasi tervema elu poole.

      Kui lubad, aitavad selle raamatu lehekülgedelt kogutud teadmised ja tööriistad sul elu tõeliselt nautida, olenemata sinu vanusest ja tervislikust seisundist. Tervendamismeetodeid on väga palju ja see on juhtumisi üks neist. Vaimu ja lihaste seos võib tervenemisel olulist rolli mängida ja ma ei luba enam seda ignoreerida.

      Lihastest rääkivates peatükkides tutvustan venitusharjutusi, positiivseid sisendusi ja visualiseerimistehnikaid, mille abil saad luua ühenduse lihastega ning seega vabaneda probleeme tekitavatest emotsioonidest ja pingetest. Lisaks tutvustan meditatsiooniharjutusi, kristalle ja eeterlikke õlisid, mis on seotud konkreetsete lihaste või emotsioonidega ning tervendavad su keha ja vaimu.

      Palve: palvetades räägime palju ja keskendume asjadele, mida vajame. Loodetavasti ei unusta me palves ka tänada.

      Tasakaalustamine: end tasakaalustades rahustame oma meelt, et saaksime palvetele ja küsimustele vastused.

      Meditatsioon: meditatsioon aitab vaimus minna paika, kus keha ja hing saavad kokku ning sulanduvad ühtseks teadvuseks. Kui läheme vaimu ja keha tasakaalustamisest kaugemale, jõuame meditatsioonini. Minu silmis on meditatsioon mitte millegi tegemise kunst. Sa ei ole enam mõtetega hõivatud. Sa ei palu midagi. Sa sisened paika, kus aeg kulgeb aeglasemalt. Sa leiad sügavalt enesest rahu ja vaikuse ning võtad vastu väljastpoolt ja sügavalt sisimast kiirgava armastuse energia.

      Sõna „meditatsioon“ hirmutab paljusid, kuna seda peetakse liiga keeruliseks kunstiks. Meditatsiooni mõte on jõuda vaimus vaiksesse punkti, kus sa ei tee mitte midagi. Meditatsioon viib sind paika, kus kaovad kõik mõtted, müra ja välised segajad ning sa tunned ülimat õndsust. Igasuguse meditatsiooni ja tasakaalustamise puhul taandud kaosest ja vaatled oma mõtteid eemalt selge pilguga. Müra ei puuduta sind enam, kuna oled kehas vaikselt, rahustad meelt ja eemaldud kõikidest teele sattuvatest segajatest.

      Positiivsed sisendused: sisendused on laused, mida kordad endamisi, et tervenemise nimel uutmoodi suhtumist kinnistada. Positiivsete lausete kordamine mõjub hästi. See on oluline komponent su teekonnal. Laused on lühikesed ja jäävad hästi meelde ning sa saad neid päeva jooksul suurema vaevata korrata. Vali nimekirjast sisendus, mis sind kõige rohkem kõnetab.

      Visualiseerimine: