Vadim Zeland

Klipp-transurfing


Скачать книгу

      Üldjuhul on inimestel ähmane ettekujutus sellest, mida nad tahavad, kuid kõik teavad täpselt, mida nad ei taha. Püüdes vabaneda soovimatutest asjadest või sündmustest, toimivad paljud nii, et kukub välja vastupidi. See, mis teid hirmutab, või see, mille suhtes tunnete vastumeelsust, valdab tavaliselt teie mõtteid ja järelikult täidab küllaga teie maailmakihi. Kui te ei taha midagi omada, lihtsalt ärge mõelge sellest, mööduge ükskõikselt ja see kaob teie elust. Heita elust välja, tähendab mitte vältida, vaid ignoreerida.

      Et vabaneda sellest, mis teid ärritab, tuleb see kõigepealt vastu võtta (lihtsalt „võtta teadmiseks“), lasta endast läbi ja lehvitada sellele hüvastijätuks. Vastu võtta – see ei tähenda mitte endasse laskmist, vaid eksisteerimisõiguse tunnistamist ja ükskõikset möödumist. Näitusel võib olla eksponeeritud hulk maale, mis ei pruugi teile meeldida, kuid teil ei tule pähegi nõuda, et need sealt ära koristataks.

      Parim kaitse pendli vastu on tühjus. Kui olen tühi, ei saa minus millegi külge haakuda. Ma ei astu pendli mängu, kuid ei püüa end ka selle eest kaitsta. Ma lihtsalt ignoreerin seda. Pendli energia lendab mööda mind puudutamata ja hajub ruumis. Pendli mäng ei eruta, ei puuduta mind. Olen selles suhtes tühi. Lihtsalt öelge endale: „Tont temaga!“ ja ta lahkub teie elust.

      Leebe lahkumise tehnika seisneb selles, et pendli esimesele rünnakule te vastate nõusolekuga, seejärel taganete diplomaatiliselt või suunate pealetükkimatult liikumise teile vajalikku suunda. Tähtis on aegsasti meenutada, et see on kõigest pendli katse teist energiat välja tõmmata. Kui seate endale eesmärgi meeles pidada, siis aja jooksul kujuneb teil pendli provokatsioonide suhtes immuunsus.

      Kui olete sattunud olukorda, kus te teate sündmuste arengu standardset stsenaariumi, tehke midagi – pole tähtis mida –, mis ei mahu sellesse stsenaariumisse. Pendli liikumine soikub. Proovige reageerida kas või väikestele ebameeldivustele „ebaadekvaatselt“. Mängige veidi omapärast „asendusmängu“: hirm – kindel tunne, kurvameelsus – entusiasm, pahandamine – ükskõiksus, ärritus – rõõm.

      Peatatud pendli energia tuleb teile üle. Te muutute tugevamaks. Kui olete probleemi lahendanud, oletegi saanud tugevamaks. Järgmisel korral pole see teie jaoks enam probleem. Ebastandardsed ja geniaalsed lahendused tulevad just siis, kui inimene vabaneb pendlist ja omandab vabaduse mõelda teises suunas.

      Iga kahetsusväärse asjaolu puhul tuleb õppida meeles pidama seda, et see on pendel, mis püüab teist kinni haarata. Niipea kui teile meenus, saate teadlikult valida: kas anda energia pendlile, paisates välja oma negatiivsed emotsioonid, või jätta pendel kõigest ilma ja seega olla ise võitja. Kui teile meenus, pole enam raske pendlit läbi kukutada või summutada. Me anname pendlile energiat ikkagi alateadlikult.

      Andke end üürile. Tegutsege samamoodi nagu tavaliselt sellistel juhtudel, kuid mitte kui mängus osaleja, vaid kui kõrvaline vaatleja. Vaadelge olukorda osavõtmatult. Kui olete probleemi või takistusega kokku puutunud, tabage end suhtumiselt sellesse probleemi. Ärge laske probleemil end hirmutada, kaasa haarata, panna muretsema, rahutust tundma. Alguses meenutage, et lahendus on alati väga lihtne, aga teile tahetakse peale suruda keerukat.

      Tavapärane suhtumine probleemi tuleb asendada otse vastupidisega ja probleem kaob iseenesest või laheneb kiiresti ja kergesti. Ärge suhtuge igasse probleemi kui takistusse, mida tuleb ületada, vaid kui teelõiku, mis tuleb läbida. Ärge jätke endas kohta probleemile. Olge tema suhtes tühi.

      Pendlid ei taotle mingisuguseid eesmärke, kuna neil ei ole teadvustatud kavatsust ja mõistust. Ei saa öelda, et nad justkui kavatsevad midagi. Pendlid sarnanevad parasiittaimedele, mis on mässinud endasse kogu planeedi. Nad on laiali roomanud kõikjale, kuid mitte ettekavatsetult, vaid loomulikult nagu kõik muudki parasiidid. Kõik toimub iseenesest. Pendlid on teine tsivilisatsioon Maal, kusjuures palju võimsam, sest ta juhib esimest vaikselt ja märkamatult.

      Pendlid indutseerivad kahjulikke harjumusi. Näiteks suitsetamine pole mitte sedavõrd füsioloogiline sõltuvus, kuivõrd rituaal, konks, millest pendel teid sikutab. Et sellest lahti saada, tuleb lülituda teisele programmile, tervele eluviisile. Täpselt samamoodi saab vabaneda peas kõlavast tüütust viisist, lülitudes ümber mõnele teisele. Pole vaja võidelda pendliga, kui see sunnib teid täitma tavapärast rituaali. Tuleb lülituda muule, murda vana algoritm.

      Teie vabadus on sõltumatus teile võõrastest pendlitest, kuid on pendleid, mis on teile just kasulikud. Need on teie pendlid. Pendlid ei ole inimese jaoks absoluutne pahe, kui inimene tegutseb teadvustatult. Inimene ei saa olla pendlitest täiesti vaba. Küsimus on vaid selles, kuidas mitte alluda pendlite mõjule, vaid kasutada neid teadlikult oma huvides.

      II. EDULAINE

      Ei piisa sellest, kui te lihtsalt ei lase endasse negatiivset energiat. On vaja, et ka teie ise ei kiirgaks seda. Näiteks olete ärritudes kellegi peale karjunud. Võite olla kindel, et seejärel tekib teil mingi ebameeldiv vahejuhtum või probleem. Te lasete endasse negatiivset energiat ja ebameeldivused tulevad teie ellu. Te kiirgate negatiivset energiat ja see tuleb teie juurde tagasi uute probleemidena nagu bumerang.

      Meil on alati see, mis püsib kindlalt meie mõtetes. Meie mõtted pöörduvad alati meie juurde tagasi nagu bumerangid. Kui olete praegu tänulik selle eest, mis teil on, kui tunnete, et armastate kõiki asju, mis teid ümbritsevad ja aitavad teil eksisteerida, te kiirgate positiivset energiat. Sellistel hetkedel transleerite ümbritsevasse maailma positiivseid võnkeid ja need tulevad kindlasti teie juurde tagasi.

      Õnnelinnul pole midagi selle vastu, et nokkida teri teie käest. Teda pole vaja püüda. Piisab täiesti sellest, et te teda minema ei aja. Inimestel on tõepoolest vabadus valida endale õnne ja edu. Samas ei ole nad vabad pendlitest, mis viivad edulainest eemale. Et võtta endale valikuvabadus, tuleb välja astuda mängust, mille pendlid teile peale suruvad.

      Lasta tegutseda negatiivsel mõttesegistil, tähendab astuda mängu destruktiivse pendliga ja kiirata energiat tema sagedusel. See on väga tulutu harjumus. Teie huvides on asendada see teise harjumusega – kontrollida oma mõtteid teadlikult. Loobuge rahulolematusest ja vastumeelsusest. Alati võib leida kõiges häid külgi ja põhjusi väikest rõõmu tunda.

      Iga kord, kui teie aju pole millestki eriti hõivatud, näiteks te sõidate kuhugi, lihtsalt jalutate või teete tööd, mis ei nõua keskendunud tähelepanu, lülitage endas sisse positiivsed mõtted. Võtke harjumuseks panna tähele kõike head, positiivset. Niipea kui olete näinud, lugenud või kuulnud midagi head, meeldivat, lootustandvat, kinnitage see oma mõtetesse ja rõõmustage.

      Ärge mõelge sellest, mida te ei suutnud saavutada, mõelge sellest, mida soovite saada, ja te saate selle. Elage kõigi mõtetega sellest, mida te tahate saavutada. Meil on alati see, mis on kindlalt meie mõtetes.

      Tuleb eneses alal hoida pidupäeva tulukest, hoida seda tunnet hellalt. Jälgida, kuidas muutub elu paremuse poole, haarata kinni igast rõõmu õlekõrrest, otsida kõiges häid märke. Tuleb iga hetk meeles hoida, et sa tegeled transurfinguga, liigud teadlikult oma unistuse poole, järelikult juhid oma saatust. Juba üksnes see sisendab rahu, kindlustunnet ja rõõmu, järelikult on pidu alati sinus eneses.

      Rõõmustage kõige üle, mis teil praegusel hetkel on. See pole paljasõnaline üleskutse lihtsalt olla õnnelik. Mõnikord kujunevad asjaolud nii, et rahul olla on väga raske. Kuid puhtpraktilisest seisukohast on rahulolematuse väljendamine väga kahjulik. Te ju tahate sattuda nendele eluliinidele, kus teid kõik rahuldab? Kuidas te saate sinna sattuda, kui teie kiirgus on täis rahulolematust?

      Ärge laske halbu uudiseid oma südamesse, seega ka oma ellu. Sulgege end halbade ja avage heade uudiste jaoks. Pisemaidki positiivseid muutusi tuleb märgata ja hellalt alles hoida. Need on edulaine ettekuulutajad. Kui kuulete kas või pisikesi lootustandvaid uudiseid, ärge neid kohe unustage, nagu olete seni teinud, vaid vastupidi, nautige nende maitset, arutage neid, jahtige neid.

      Olles heades suhetes enese ja ümbritseva maailmaga,