trikk on söe hügroskoopsuses, see imab nagu käsn mitmesuguseid lisandeid, mille tulemusel tekib puhas vesi. Kuid need lisandid ei kao filtrist, vaid kogunevad söe pooridesse. Mida kauem filtrit kasutatakse, seda rohkem koguneb sinna lisandeid ja kahjulikke aineid. Kõik lõpeb sellega, et „käsn” ei suuda enam imada ja hakkab puhastamata vett läbi laskma. Kahjulikud ained, mis olid söe peale kogunenud, uhutakse samuti joogivette. Loomulikult just selle jaoks leiutatigi vahetatavad kassetid, kuid nüüd tekib küsimus: millal täpselt peaks need välja vahetama? Kui filtri kasutusjuhendis öeldakse, et kassetti tuleb vahetada kord kuus, siis ei tähenda see veel seda, et terve kuu saab puhast vett. Sõltub ikkagi tarbitud vee kogusest, torude seisukorrast ning vee enda kvaliteedist ja koostisest. Kõik osutub väga individuaalseks ja kõiki tegureid on võimatu arvestada.
ÄRGE LOOTKE LIIGA PALJU MAJAPIDAMISES KASUTATAVATELE VEEFILTRITELE. NEED ON KASULIKUD, KUID EI OLE IMEVAHENDID.
SEITSMES MÜÜT
PUHAS VESI ON PARIM DIEET KEHAKAALU LANGETAMISEKS!
Loomulikult ei pea kaua ootama tulemust, kui asud veedieedile ja lõpetad igasuguse toidu tarbimise. Pange tähele: teise maailmasõja ajal ei olnud koonduslaagrites üldse priskeid inimesi, polnud isegi natukene ülekaalus inimesi. Sama juhtus ümberpiiratud Leningradis. Kõik olid hämmastavalt kõhnad. Kuid mis saab sellisel juhul tervisest?
Mõnes kliinikus praktiseeritakse meditsiinilist paastumist, kuid siis toimub nälgimine meditsiinitöötajate pideva järelevalve all – just selleks, et kaalu tervist kahjustamata langetada.
Tegelikult võib vesi tõesti aidata kaalu langetada. See on fakt, et sageli kipuvad inimesed janu sümptomeid nälja sümptomiteks pidama: nii janu kui ka näljaga on maos ebameeldiv tühi tunne. Nendel puhkudel inimesed tavaliselt pigem söövad, kui joovad, sest neile ei tule pähegi, et peaks proovima vett juua ja vaatama, kas söögiisu kaob. Nagu juba eespool mainisin: kuigi suu veel ei kuiva, võib teil olla janu ja keha võib vajada vett. Lisaks toimib vesi kõhus nagu kiudained – see tekitab täiskõhutunde ja vähendab nii söögiisu. Kuid see pole dieet, vaid lihtsalt normaalne joomise režiim.
KUI JÄRGITE ÕIGET JOOMISE REŽIIMI, VÕITE VABANEDA ÜLESÖÖMISEST!
KAHEKSAS MÜÜT
„HÕBEVESI” ON KASULIK!
Üks levinumaid müüte on hõbeda mõju veele. Arvatakse, et kui panna tükk hõbedat vette, hoiab see vee kaua aega värske. Eeldatakse, et hõbe puhastab vee kõigist haigusi põhjustavatest bakteritest ja mikroorganismidest ning „hõbevee” joomine tagab tervise ja pikaealisuse.
Paraku, hoolimata asjaolust, et hõbedal on tõesti palju huvitavaid omadusi ja seda on kasutatud mõnedes välispidiseks määrimiseks mõeldud salvides (põletikuvastane ja antiseptiline toime), ei ole siiani teaduslikku kinnitust selle kohta, et hõbedaga seisnud vett võiks tarbida joomiseks. Ei ole kindel, kas see tegevus on ohutu, sest niisuguse vee pideva joomise korral võib tekkida düsbakterioos. Ärge unustage: väline ja sisemine kasutamine on erinevad asjad. Jood ja briljantroheline on kasulikud haavade desinfitseerimiseks, kuid kellelegi ei tule mõttessegi neid koos veega sisse juua.
EI OLE VAJA ENDA PEAL KATSETADA! HÕBEVESI ON PESEMISEKS HEA, KUID JOOMISEKS ON PAREM KASUTADA TAVALIST PUHAST VETT.
ÜHEKSAS MÜÜT
KÕIGE PAREM ON JUUA ALLIKAVETT, ERITI PÜHADEST ALLIKATEST!
Kahjuks on inimtsivilisatsiooni tehnogeenne tegevus põhjustanud paljude veeallikate saastumise. See on eriti märgatav suurlinnade lähedal: seal ei leidu praktiliselt ühtegi allikat, kust saaks vett juua ilma põhjaliku puhastamise ja desinfitseerimiseta. See kehtib mitte ainult tavaliste allikate, vaid ka nende kohta, mida peetakse pühaks. Filtersüsteemid on puhastusjaamades ja tehastes vananenud ning saastunud veega levivad nakkused. Selline vesi tungib kõikjale – isegi märkimisväärsel sügavusel asuv arteesiavesi on saastatud.
ENNE ALLIKAVEE JOOMIST PEATE VEENDUMA, ET SEE ON PUHAS!
KÜMNES MÜÜT
PUHAS VESI ON ALATI KASULIK – MIDA ROHKEM, SEDA PAREM!
Nõuannetega „alati” ja „mida rohkem, seda parem” ei ole ma nõus. Jah, puhas vesi on kasulik, kuid liigne tarbimine ei pruugi olla hea.
KEHA VAJAB VETT, KUID KÕIGEL ON OMA MÕÕT JA NORM – SEALHULGAS KA VEE TARBIMISEL.
Kui isegi terve inimene joob liiga palju vett, siis võib see põhjustada vee kogunemist organismi, mis mõjutab negatiivselt südame-veresoonkonna ja teiste organite tööd. Samuti on mitmeid haigusi, mille puhul tuleks veetarbimist piirata.
TERVISE HUVIDES TULEB VETT JUUA, KUID EI TOHI SEDA SISSE AHMIDA!
Müüte on palju – tegelikult isegi rohkem kui kümme. Mõnes müüdis on isegi iva sees. Ja ikkagi ei tohiks neid pimesi usaldada, kui ei soovi oma kehale korvamatut kahju tekitada.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.