Просто розслабтесь і віддайтесь афірмаціям. Пам’ятайте: ви цілком поринули в промовляння афірмації, яка є правдивою. А правда полягає в тому, що ми справді любимо себе, коли себе не засуджуємо.
Під час виконання вправ із дзеркалом варто тримати під рукою хустинку, адже ця робота може зачіпати за живе. Часто вона викликає вкрай глибокі емоції. Річ у тому, що до себе ми могли ставитися недобре. Тож, заново починаючи любити себе, усвідомлюємо, як давно не відчуваємо до себе любові, і це викликає певний смуток. Але сум наш виходить. Тож дозвольте собі мати ті відчуття, які у вас є, і прийміть їх, не засуджуючи. Робота з дзеркалом – це суцільна любов до себе та прийняття себе.
Раніше я вже пропонувала вам працювати з дзеркалом рано-вранці. Либонь, саме на світанку це робити найважче, адже ми відчуваємо, що о цій порі маємо не найкращий вигляд. Однак це лише судження, а самі вправи з дзеркалом полягають у тому, щоб дивитися в нього без суджень, щоб мати змогу бачити, які ми є насправді.
Сила всередині вас: вправа для виконання в зошиті на другий день
Життя дуже просте: що ми віддаємо, те й отримуємо навзаєм. Запишіть у зошиті відповіді на такі запитання:
1. Що ви хочете такого, чого не отримуєте?
2. Чи існували, коли ви дорослішали, певні правила щодо заслуговування чогось? Чи доводилося вам завжди виконувати певні умови, аби щось заслужити? Чи відбирали у вас щось, коли ви поводились якось не так?
3. Чи мали ви відчуття, що заслуговуєте на те, щоб жити, щоб радіти? Якщо ні, то чому?
Відповідаючи на вищенаведені запитання, відстежуйте емоції, які відчуваєте. Запишіть їх у зошит.
Сердечна думка на другий день: «Я заслуговую»
Іноді ми відмовляємося докласти бодай якихось зусиль, щоб створити собі хороше життя, бо вважаємо, що не заслуговуємо на нього. Переконання, що ми цього не заслуговуємо, часом виходить із досвіду раннього дитинства. Ми можемо обманювати себе чиїмись чужими поглядами чи думками, які жодним чином не пов’язані з нашою реальністю.
«Заслуговувати» не має нічого спільного з «бути хорошим». А перешкоджає нам небажання отримувати все добре в житті. Дозвольте собі приймати хороше, незалежно від того, заслуговуєте ви на нього чи ні, на вашу думку.
Медитація на другий день: «Коло любові»
Побачте себе, як ви стоїте в цілком безпечному просторі. Відпустіть свої тягарі, біль і страх. Відпустіть старі, негативні сценарії та залежності. Побачте, як вони відпадають від вас. Потім побачте, як стоїте у цьому безпечному місці з широко розкритими руками, говорячи: «Я відкритий для сприйняття», готові говорити про те, що хочете, а не про те, чого не хочете. Побачте себе цілісними, здоровими та умиротвореними. Побачте себе наповненими любов’ю.
І в цьому просторі відчуйте зв’язок з іншими людьми світу. Нехай любов у вас переливається від серця до серця. І коли ваша любов виходить, знайте, що вона повертається до вас помноженою. Надсилайте всім утішні думки та знайте, що ці думки повертаються до вас.
На