on eriti veider. Teinekord märkan, et keegi teeb salaja pilti.
„Hiinlastele meeldivad eurooplase ja ameeriklase välimusega inimesed, eriti naised,” kinnitab Roger, kes on juba nädala jagu Pekingis olnud ning seda tendentsi tähele pannud. Hiina pealinna külastavad igal aastal miljonid turistid – kuidas küll rahvas ei ole seesuguse välimusega harjunud?
Rääkides veel kohalike omapärastest kommetest, siis üks veider asi on sülitamine. Teisisõnu, hiinlased armastavad sülitada – ikka häälekalt ja nii, et kõik kuuleksid. Kõige jubedam hetk leiab aset metroopeatuses, kui üks naine minust meetri kaugusel äärmiselt häälekalt rögastab ning põrandale sülitab. Appi. Naisterahvas? Kinnises ruumis? Mul läheb süda pahaks.
See on küll veidi ekstreemne juhus, kuid avalik rögastamine on hiinlastele igapäevane. Kui vaja, siis vaja. Lõppude lõpuks, igas riigis on oma kombed ja harjumused. Minu kui reisija ülesanne on lihtsalt märgata ja huvituda, aga mitte kritiseerida.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.