один гравець.
Перед грою учасники домовляються про те, які м’ячі ловити, а які – відбивати. Наприклад, м’яч, що супроводжується назвою їстівного предмета, ловиться, неїстівного – відбивається. Гравці стають у ряд, а ведучий – за кілька кроків перед ними, обличчям до них. У ведучого м’яч. Він говорить, наприклад: «Яблуко!» – і кидає м’яч гравцеві, той повинен зловити його. Якщо називається неїстівний предмет, гравець повинен відбити м’яч. Той, хто не помилився, просувається на один крок уперед. Хто першим дійде до ведучого, той і виграв. Можна використовувати поняття: «живе – неживе», «рослини – тварини», «гаряче – холодне» і так далі.
Гравці утворюють коло, після чого сідають навпочіпки або опускаються на коліна. Двоє учасників стають у центрі кола. Решта гравців починають перекочувати м’яч так, щоб торкнутися ним ніг тих, хто стоїть у центрі. «Поквачений» міняється місцем з тим, хто його «поквачив».
Виграє той учасник, який залишився жодного разу не «покваченим».
Для цієї гри підійде м’яч завбільшки від тенісного до футбольного. Кількість гравців може бути будь-яка.
Гравець стає на відстані 3 м від стіни і виконує вправи, складність яких поступово зростає. Грають по черзі.
1 клас: кинути м’яч об стіну і після відскоку від землі зловити його.
2 клас: кинути м’яч об стіну, ударити в долоні, зловити м’яч. Повторити 2 рази.
3 клас: кинути м’яч правою рукою, зловити двома руками. Повторити 3 рази
4 клас: кинути м’яч лівою рукою, зловити двома руками. Повторити 4 рази.
5 клас: стоячи спиною до стіни, нахилитися назад і з цього положення кинути м’яч, потім повернутися до стіни обличчям і після удару м’яча об землю зловити його. Повторити 2 рази.
6 клас: стоячи обличчям до стіни, високо підняти праву ногу і з-під неї кинути м’яч правою рукою. Зловити, опустивши ногу. Повторити 3 рази.
7 клас: те саме, що в попередньому класі, тільки підняти ліву ногу і кинути м’яч лівою рукою. Повторити 3 рази.
8 клас: кинути м’яч лівою рукою, зловити правою. Повторити 3 рази.
9 клас: кинути м’яч правою рукою, зловити лівою. Повторити 3 рази.
10 клас: кинути м’яч об стіну, обернутися навколо своєї осі, зловити м’яч. Повторити 3 рази.
Якщо гравець не виконає вправу, м’яч переходить до наступного учасника, а цей стає останнім у черзі і починає гру з першого класу. Переможцем вважається той, хто пройде всі класи швидше за всіх.
Для гри підійде невеликий гумовий м’яч або звичайний волейбольний. Гравці вибирають ведучого, стають у коло на відстані витягнутих рук один від одного. Ведучий бере м’яч і стає у центрі. Він повертається навколо себе, несподівано кричить: «Лови!» – і кидає м’яч якому-небудь гравцеві. Учасник повинен зловити м’яч. Якщо ведучий крикне: «Не лови!», гравець, якому кинули м’яч,