Іван Нечуй-Левицький

На кожум'яках


Скачать книгу

пучка пахне. Сiдайте ж, гостi, в мене та й не просiть сiсти, бо я оце втомився. (Сiдає; Всi сiдають).

      Євфросина. Мамо, чи швидко в нас буде готова вечеря? Час би давати що-небудь на закуску.

      Євдокiя Корнiївна. Зараз, зараз, моє серце! Що за розумну дочку маю! (Виходить).

      Сидiр Свиридович. Скажiть же нам, Свириде Йвановичу, що-небудь розумне. Ви ж там ведете кумпанiю з ученими людьми на тих розумних кутках нашого Києва. Скажiть ви менi, чи не чули ви там од вчених людей, чого-то тепер на свiтi стала така дорожнеча?

      Євфросина. А тим усе дороге, що тепер люди стали багато їсти. Наша Химка як почне лупити, то за один раз укладе в копи з борщем цiлий хлiб. Якби пак усi вчились в пансiонi та їли так, як наша мадам їла i як нас годувала – всього по кришечцi, щоб тiльки язичком лизнути, тодi було б усе дешево.

      Сидiр Свиридович. Та як же його грiшним людям одним духом жити, коли не наїстись або й не випити гаразд.

      Гострохвостий. Одно те, як кажуть Євфросина Сидоровна, а друге те, що людей стало на свiтi дуже багато. Тепер хоч би й нашого брата цилюрника так розплодилось, що й не потовпишся. Якби половина людей вимерла, то знов би на свiтi все подешевшало.

      Сидiр Свиридович. Чи вже ж? Стара! Де це вона пiшла! Кинь там своє куховарство та йди слухати!

      Євфросина здiймає руки i знов надiва браслет; грається ним i показує Гострохвостому.

      Гострохвостий. (тихо). Чи не багата ж оця Євфросина! Грається золотом, неначе я бритвами. (Голосно). Що то добре бути вченим! Я вчених людей i вас, Євфросино Сидоровно, ставлю без мiри високо. (Тихо). Євфросина, одна Євфросина достойна бути моєю жiнкою; Євфросина, а бiльше нiхто! Але ж ота Оленка! Що за цяця, що за краса! То ж квiтка, а не дiвчина! Коли б з нею хоч побалакати на самотi, хоч зблизька надивитись на тi пишнi очi! Треба її десь пiдстерегти. Але сватати буду Євфросину. Старий i стара держатимуть руку за мною. Напустив я їм в вiчi туману.

      Завiса падає.

      ДIЯ ДРУГА

      По обидва боки сцени гори: Кисилiвка i Старогородська. На Кисилiвцi сидить подольський хор шевцiв, на другiй горi сидять старогородськi шевцi i спiвають.

      Вечiр. Мiсяць високо на небi.

      ВИХIД 1

      Подольський i старогородський хор мiщан.

      Подольський хор (спiває).

      Не щебечи, соловейку,

      На зорi раненько.

      Не щебечи, малесенький,

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

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