на заході з Ліхтенштейном, Швейцарією та Німеччиною. Держава займає площу у 83,8 тис. км2 і не має виходу до моря.
70 % території країни займають гори – славнозвісні Альпи. Частина цієї, найбільшої у Європі, гірської системи, що розташована у межах Австрії, називається Східними Альпами. Тут вони не дуже високі – близько 900 м над рівнем моря. Але існують і значні бескеди. У провінції Тіроль, що межує з Італією, Швейцарією та Німеччиною і яку часто називають серцем Альп, знаходяться понад 600 вершин з висотою 3 тис. м і 5 льодовиків. Найвищою з них є гора Гросглокнер у 3797 м заввишки. Саме на ній знаходиться найбільший у Європі льодовик Пастерзе.
У гірських районах переважають ліси, а на високогір’ї милують око мальовничі альпійські луки. У долинах понад Дунаєм та на сході країни розкинулися родючі грунти. В деяких місцях дуже багато мальовничих озер. Найвідоміші озера Австрії знаходяться в провінції Південна Каринтія. Вода в них напрочуд чиста, а в деяких ще й тепла, бо підігрівається гарячими джерелами.
Віадук через перевал Бреннер у Тіролі
Австрія відрізняється від більшості країн світу тим, що суворо дотримується екологічної дисципліни і дбайливо ставиться до збереження довкілля. Саме тут знаходиться найбільший у Центральній Європі національний парк Донау-Ауен, де зберігається понад 5 тис. видів тварин та птахів. А в національному парку Тайаталь, розташованому в долині однієї з найкрасивіших річок Європи Тайа, росте багато видів цінних рослин, характерних для цього регіону. Цей парк вражає красивими ландшафтами: мальовничими луками, урвищами і стрімчаками.
Клімат країни можна вважати помірним, перехідним до континентального. Він дуже залежить від висоти над рівнем моря. Взимку тут зазвичай стоїть м’яка погода з частими снігопадами. Холодніше за все у січні, коли температура знижується до -2 °C, а в гірських районах – навіть до -14 °C. Влітку ж стоїть сонячна тепла погода. Тепліше за все буває у липні та серпні. Середня температура повітря в цей час досягає +20 °C. Щорічно на сході випадає до 600 мм опадів, а на західних та південно-західних схи лах Альп – навіть до 2 тис. мм на рік.
Відень вважається однією з найстаріших столиць Європи, яка протягом століть відігравала значну роль у європейській історії. Перша згадка про нього у літописах відноситься до 881 р. Але ще у 90-х роках н. е. на цьому місці знаходився римський табір Віндобона. У XII–XIII ст. Відень став резиденцією австрійських герцогів Бабенбергів. Під час хрестових походів він був важливим пунктом на шляху хрестоносців до Сходу. Тут остаточно формувалися армії, поповнювалися запаси продовольства. Після приходу до влади Габсбургів Відень з 1436 р. став центром Священної Римської імперії до самого її розпаду на початку XIX ст. Втім, статусу імперської столиці місто не позбулося. Столицею воно залишалося під час існування Австро-Угорської монархії. Столицею залишається й зараз, за часів республіки. Тут проживає 1,5 млн чоловік.
В Австрії живе близько 8,1 млн