де мешкає близько 1 млн чоловік, бельгійці називають «маленьким Парижем». Тут є свій Нотр-Дам – найбільший у Бельгії собор, складений з білого каменю, прикрашеного тонкою різьбою. Центральна площа Гранд пляс вважається чи не найкрасивішою у світі. Усюди також відома і жартівлива бронзова скульптура «Манекен-піс», що зображує малюка, який пускає фонтанчик. Цього маленького хулігана під час численних свят, що проводяться у місті, завжди одягають.
До 1 січня 2002 р. національною грошовою одиницею держави був бельгійський франк. Зараз його замінено на євро.
Бельгія входить у число найбагатших та економічно стабільних країн з дуже високим рівнем добробуту населення. Рівень інфляції тут нижчий за середньоєвропейський. Це досягається завдяки тому, що країна має високорозвинену промисловість та інтенсивне сільське господарство. Вона експортує понад 40 % своєї продукції. Недарма Антверпен здавна вважався одним з найбільших портів світу і ще у XVI ст. був світовим центром торгівлі.
Собор Нотр-Дам у Саблоні
Треба наголосити, що країна майже позбавлена власних корисних копалин. Розробляються лише невеликі родовища кам’яного вугілля, залізної руди та вапняку. Майже все треба завозити з-за кордону. Тому обсяги імпорту тут надзвичайно великі і складають 2,9 % від світового імпорту. Щоб перевезти все, що імпортується та експортується, треба мати потужну систему транспортних зв’язків. Тому не дивно, що маленька Бельгія має одну з найгустіших залізничних мереж у світі, а її річки зв’язані поміж собою численними каналами, довжина яких загалом складає 1,6 тис. км.
З приводу утворення назви Антверпена існує цікава легенда. Розповідають, що колись на берегах Шельди оселився жорстокий велетень Антигон. Він примушував моряків платити йому данину, а при відмові відтинав непокірним руку. Але сміливий римський солдат Барбо вбив велетня. Він відрубав йому руку і кинув до Шельди. Ось чому місто, яке невдовзі з’явилося тут, і почали називати Антверпен, що у перекладі з фламандської означає «кинута рука».
Не маючи власної сировини, Бельгія виступає одним з лідерів у переробці руд кобальту, радію, міді, цинку, свинцю. В районі Антверпена діють нафтопереробні заводи. А саме місто є не тільки величезним портом світового значення, а й світовим центром з обробки та продажу алмазів. Тутешні ювелірні прикраси, особливо алмазні намиста, продаються по всьому світі.
До основних галузей бельгійської промисловості входять чорна та кольорова металургія, машинобудування, електротехнічна, хімічна, текстильна промисловість. Багато підприємств належать іноземним компаніям: американським, шведським, французьким, німецьким, – велика кількість яких спеціалізується на виробництві верстатів та пластмас спеціального призначення.
Бельгія має дуже сприятливі умови для розвитку сільського господарства. Цьому сприяють помірні температури, рівномірний сезонний розподіл опадів. У цілому клімат дозволяє тут вирощувати овочі