р. однією з форм зовнішньоекономічної діяльності став туризм. Ним займається понад 350 туристичних організацій. Гості з-за кордону охоче відвідують озера Світязь, Нароч, Біловезьку Пущу, чудові місця Логойщини і численні пам’ятки історії та культури.
Незважаючи на те, що після Чорнобильської катастрофи 25 % території країни відчуває наслідки радіоактивного забруднення, білоруси з упевненістю дивляться у майбутнє. Їхня чарівна батьківщина має всі підстави для того, щоб очікування не стали марними.
Болгарія – трояндова країна
Чудова країна Болгарія у всіх нас асоціюється з морем, сонцем, квітами та фруктами. Ця квітуча земля дала людству багато корисного і прекрасного. Всім відомі болгарський перець, знаменита трояндова олія. Звідси пішов такий улюблений всіма йогурт. А болгарські вишиванки? Недарма одна з поширених технік вишивання носить назву «болгарський хрест». Тут створили легенду про співака Орфея. Тут народився культ бога вина Діоніса. Цей перелік можна продовжити, але давайте краще дізнаємося більше про саму країну.
Республіка Болгарія – такою є її офіційна назва – розташована на півдні Європи, точніше, на Балканському півострові. Її сусідами на півночі є Румунія, на заході – Югославія та Македонія, на півдні – Туреччина і Греція. На сході береги країни омивають хвилі Чорного моря, а північний кордон з Румунією йде понад повноводним красенем Дунаєм.
Площа країни складає 110,9 тис км2. Більшість її території займають балканські гірські хребти Стара-Планина, Средна-Гора, Ріла, Пирин і Родопи. У гірському комплексі Ріла знаходиться найвища точка на Балканах – гора Мусала висотою 2925 м. На півночі республіки лежить родюча Нижньодунайська рівнина, у центрі – Казанликська котловина, а на південь від неї простирається Верхньофракійська низовина.
Територія Болгарії знаходиться у континентальній кліматичній зоні. Тут дещо прохолодніше, ніж в інших країнах Європи, що розташовані на тих самих широтах. Втім, великих морозів тут не буває. Середня температура січня коливається між +1° та +6 °C. І тільки іноді стовпчик термометра опускається до -2 °C. Влітку доволі жарко – від +16° до +30 °C. Протягом року опадів випадає від 450 мм на рівнинах до 1300 мм у горах.
У Болгарії мешкає близько 9 млн чоловік. В основному це болгари – 85 % від усього населення. Але 10 % населення складають турки. Крім того, живуть греки, вірмени, росіяни, румуни, македонці, цигани. Більшість населення, 87 %, віддають перевагу православному християнству. Втім, православні обряди болгарської церкви дещо відрізняються від наших. Багато також мусульман. Їхня питома вага у складі віруючих сягає 13 %. Серед них багато помаців, тобто колишніх болгар-християн, які ще у XVII ст. під час османського панування прийняли іслам. Вони в основному мешкають у Родопах.
Офіційною мовою у державі вважається болгарська. Але дуже розповсюдженою є російська. Вона досі використовується як мова міжнаціонального спілкування. Національні меншини вживають рідні мови.
На державному