для очей під час роботи за комп’ютером виконують для того, щоб зняти напруження. Їх бажано виконувати всім, хто працює більше ніж півгодини на персональному комп’ютері.
Вихідне положення: сидячи в комфортному положенні, хребет прямий, очі відкриті, погляд – прямо перед собою. Вправи виконувати без напруження.
Вправа № 1
Подивитися ліворуч-прямо, праворуч-прямо, вгору-прямо, вниз-прямо без затримки в будь-якому положенні. Повторити 10 разів.
Вправа № 2
Переводити погляд діагонально ліворуч-вниз-прямо, праворуч-вгору-прямо, праворуч-вниз-прямо, ліворуч-вгору-прямо, поступово збільшуючи затримки в кожному положенні, дихання вільне. Повторити 10 разів.
Роздiл III
Здрастуй, комп’ютер
Як працює комп’ютер
Отже, комп’ютер стоїть на вашому столі, його можна здвинути, до нього можна доторкнутися. Комп’ютер допомагає вам учитися і розважатися. Він дуже «моторний». Можна ще і ще перераховувати особливості комп’ютера, але краще познайомитися з ним ближче.
Як побудовано комп’ютер і з яких частин він складається? Відповіді на ці питання можуть бути простими і складними, в залежності від того, як людина збирається працювати подалі з комп’ютером. Якщо комп’ютер потрібен для того, щоб полегшити роботу з інформацією, то про будову комп’ютера достатньо мати досить поверхові відомості: треба знати і розуміти призначення його головних пристроїв і вміти працювати у деякому програмному середовищі, наприклад MS Word. На це здатна будь-яка людина у будь-якому віці. Якщо ж використовувати комп’ютер професійно, будучи фахівцем у даній галузі знань, то треба засвоїти досить складний світ комп’ютерних правил, законів, пристроїв. І це дуже складне завдання.
Ми познайомимось з комп’ютером з точки зору користувачів, які будуть застосувати комп’ютер як інструмент для обробки інформації, але деякі розділи можуть зацікавити і тих, хто почуває себе професіоналом.
Принципова схема обробки інформації
Комп’ютер як інструмент обробки інформації повинен отримувати дані, запам’ятовувати їх, робити над ними різні дії і видавати результат своєї роботи – тобто виконувати основні етапи обробки інформації: ввід, зберігання, перетворення, вивід.
Для виконання цих завдань комп’ютер використовує різні пристрої, які складають те, що ми називаємо його апаратним забезпеченням.
Персональні комп’ютери можуть зберігати стільки ж даних, скільки величезні бібліотеки. За хвилину вони передають або приймають більше 15 000 сторінок тексту. Комп’ютери встигають зробити мільярди математичних операцій за одну секунду. Не дивно, що людям здається, що машина стає розумнішою за них. Але насправді комп’ютер – ніщо без людини. Бо всіма його діями керує оператор. Навіть тоді, коли здається, що комп’ютер працює сам. Як це можливо? Довгі послідовності вказівок заздалегідь фіксуються у вигляді програми. І потім комп’ютер виконує ці вказівки «самостійно». Тож програма – це впорядкована послідовність команд (інструкцій), необхідних комп’ютеру для вирішення завдання. Тобто усі «знання» комп’ютера зосереджені в програмах.