toimuva kohta, salvestatakse otse alateadvusesse. Sel perioodil kujunevad välja tema alateadlikud käitumismustrid ja uskumused, mida ta kannab endaga kaasas kuni surmani. Nii mõnigi uskumus võib inimese alateadvuses olla aastakümneid puhkeseisundis, kuni see mingi sündmuse, kogemuse või emotsiooni mõjul aktiveerub ning ilmneb meid ennastki jahmatav teistsugune käitumine või tundmus. Kuigi inimese elus on kõik etapid olulised, peetakse energeetilises mõttes siiski kõige olulisemaks just esimest seitset eluaastat ja sel perioodil välja kujunenud uskumusi. Seetõttu on selle perioodi märgusõna kvaliteet ja veel kord kvaliteet, mida kannab endas ka Metalli stiihia. Ja nagu me feng shui bagua filosoofiast juba teame, kannab laste, loovuse ja tuleviku tsoon just Metalli stiihia energiat.
Tänu yang-elustiilile tunnevad naised sisemist sundust teha ametialast karjääri ja pöörata tähelepanukese endast väljapoole. Naised tegutsevad mehe stereotüübi järgi (yang’ilt), kuid püüavad samal ajal täita ka traditsioonilist emarolli (yin). Enamasti jääb peale yang-olemine ja seetõttu on üha raskem ennast kahe väga erineva energia vahel jagada. Tihti on selle tagajärjeks pigem loobumine – kehaline, vaimne, energeetiline loobumine emarollist.
Kaari oli lapsest saadik unistanud emakssaamisest. Nüüdseks on ta juba aastaid olnud õnnelikus abielus, milles kaua aega puudus vaid ühisloomingu vili − laps. Last saada oli soovitud ja proovitud aastaid, kuni lapsesaamine muutus regulaarseks õigete ja valede päevade arvestamiseks, millega ühtlasi kadus kogu lust ning nauding. Nõustaja soovitas paaril leida endale mõni uus tegevus või hobi, mis viiks mõtted lapsesaamisest eemale, et anda seeläbi kehale võimalus vabaneda ülepotentsiaalist ehk suurest soovist tekkinud takistavast energiast. Perre võeti koer ja hakati agaralt tegelema kutsika kasvatamise ja koolitamisega, nii et lapsesaamise soov nihkus hetkeks tagaplaanile. Kui Kaari aasta hiljem naistearsti juures rutiinses kontrollis käis, sai ta rõõmustava uudise osaliseks − ta oli rasestunud.
Mirja armastas laulda hoolimata sellest, et tema viisipidamisoskus kõige parem polnud. Üksi kodus olles laulis ta vannis käies, kodu koristades või lihtsalt niisama heast tujust ajendatuna. Peagi pärast abiellumist sündisid tal mõneaastase vahega kaks last. Oma igapäevaseid toimetusi tegi ta lastega koos ja ikka lauldes. Küll oli ärkamise ja magamamineku laul, riidessepanemise ja söömise laul, õuemineku ja pesemise laul. Kui laulu käepärast võtta polnud, tuli sõnad ja viis ise välja mõelda – ning see oli lihtne ja lõbus. Nüüdseks on lapsed suurteks meesteks sirgunud ja mõlemil on imeline lauluhääl: vanem poeg õpib klassikalist laulu ja noorem laulab ülikooli kooris. Ja seda kõike vaatamata sellele, et suguvõsas eriliselt muusikaandelisi inimesi polnud. Tegemist on esimestel eluaastatel omandatud uskumusega „ma oskan laulda” ja selle uskumuse sihipärase realiseerimisega.
Emaarmastus võib …
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.