картині, яка мені особливо подобається, і на вазі зі свіжими квітами, що стоїть у куті. Хоча простір, у якому я живу, невеликий, він наповнений тими речами, які милують моє око. Мій спосіб життя приносить мені радість.
Хіба ви б не хотіли жити так само?
Це просто, якщо ви знаєте, як справді навести лад у своєму домі.
Розділ 2. Спочатку позбудьтесь непотребу
Позбудьтесь непотребу – раз і назавжди
Ви думаєте, що навели ідеальний порядок у домі, але через декілька днів помічаєте, що ваша кімната знову перетворюється на безлад. З плином часу ви накопичуєте дедалі більше речей – і не встигаєте озирнутися, як ваш простір знову повернувся до попереднього стану. Такий «ефект зворотної дії» відбувається через безуспішні методи, які допомагають у прибиранні лише наполовину. Як я вже згадувала, існує лише один спосіб уникнути негативної спіралі – ефективно прибравши все за один раз та зробивши це якомога швидше, ви створите бездоганно чисте довкілля. Але як саме це сприяє правильному умонастрою?
Повністю прибравши свій простір, ви змінюєте обстановку довкола себе. Зміна настільки суттєва, що вам здаватиметься, ніби ви живете в зовсім іншому світі. Вона глибоко впливає на ваше сприйняття і викликає огиду до стану повного безладу. Головний секрет – зробити цю зміну такою раптовою, щоб ви відчули душевний переворот. Такого ефекту досягнути неможливо, якщо здійснювати цей процес поступово.
Вам необхідно застосовувати найефективніші методи прибирання для досягнення такої раптової зміни. В іншому разі ви не встигнете помітити, як день мине, а ви не просунулися вперед ні на крок. Що більше часу ви витрачаєте на прибирання, то дужче втомлюєтеся і є більша ймовірність того, що опустите руки на півшляху. Коли речі знову накопичаться, ваші зусилля зійдуть нанівець. Зі свого досвіду можу сказати, що «швидко» – це приблизно півроку. Може здатися, що це досить довгий проміжок часу, але це лише шість місяців із вашого життя. Тільки-но ви закінчите цей процес і відчуєте, що означає жити в чистому домі, ви назавжди відкинете помилкову думку, що прибирання – це не ваша стихія.
Аби досягнути найкращих результатів, прошу вас дотримуватися такого правила: прибирайте згідно з правильним порядком. Як уже згадувалося, прибирання передбачає дві дії – викинути непотрібне та вирішити, де зберігати необхідне. Лише дві дії, але починати потрібно з викидання. Упевніться, що ви успішно виконали перше завдання перед тим, як переходити до наступного. Навіть не думайте відкладати речі, поки не закінчите процесу викидання. Недотримання такого порядку – єдина причина, чому людям не вдається досягти стабільного прогресу. Не закінчивши процесу відкидання, вони починають думати, куди поставити речі. І щойно з’являється думка: «Цікаво, чи поміститься ця річ у цю шухляду?», – як робота з відкидання непотребу зупиняється. Ви можете думати про те, куди поставити речі, тільки тоді, як позбулися всього непотрібного.
Підсумок: