Кейт Феррацці

Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств


Скачать книгу

4

      Будуйте коло друзів ще до того, як воно вам знадобиться

      Залучайте до свого оточення людей, яких ви любите і які люблять вас.

Мітч Елбом

      Забудьте про розповсюджений образ відчайдушної безробітної людини, яка збирає усі візитівки та відвідує всі можливі заходи, які б допомогли їй знайти роботу. Серед людей панує міф, що налагоджувати зв’язки з іншими слід лише тоді, коли вам щось потрібно, зокрема робота. Насправді люди, які мають широке коло контактів, наставників та друзів, знають, що заводити нові знайомства потрібно завчасно.

      Візьмемо до прикладу Джорджа, розумного двадцятирічного хлопця, з яким мене познайомив наш спільний друг. Джордж працював у сфері зв’язків з громадськістю у Нью-Йорку та прагнув відкрити власну справу. Одного дня, шукаючи поради та підтримки, він запросив мене на обід.

      Мені було достатньо десяти хвилин розмови, аби зрозуміти, що він обрав неправильний шлях.

      – Ти вже почав налагоджувати зв’язок з потенційними клієнтами? – запитав я.

      – Ще ні, – відповів він. – Я все роблю крок за кроком. Планую залишатися на своїй нинішній роботі доти, доки не зароблю достатньо грошей, аби мати можливість звільнитися. Тоді я розпочну свою справу, орендую офісне приміщення та займуся пошуками перших клієнтів. Не хочу ні з ким знайомитися, поки не зможу представити себе як гідного PR-менеджера зі своєю власною компанією.

      – Тобі слід робити все навпаки, – сказав я йому. – Інакше ти приречений на поразку.

      Я порадив йому розпочати пошуки потенційних клієнтів вже сьогодні. Чи обміркував він, у якій сфері хоче спеціалізуватися? Чи подумав він про те, де проводять вільний час лідери цієї індустрії? Як тільки він знайде відповіді на ці питання, то зможе зробити наступний крок – встановити зв’язок з потрібними людьми.

      – Найважливіше – ставитися до цих людей як до друзів, а не як до потенційних клієнтів, – додав я. – Хоча ти маєш рацію: яким би приязним ти не був, ці люди, якщо вони справді знаються на своїй справі, не приймуть тебе одразу з розкритими обіймами. Тому ти маєш запропонувати їм свої послуги безкоштовно, принаймні спочатку. Наприклад, ти можеш влаштуватися в некомерційну організацію, членами якої є ці люди, або допомогти у зборі коштів для школи, у якій навчаються їхні діти.

      – А чи не розлютить мого нинішнього роботодавця той факт, що я витрачатиму стільки енергії на інші справи? – запитав Джордж.

      – Головне – добре виконувати свою роботу, – сказав я йому. – Позаробочим часом ти можеш розпоряджатися на власний розсуд. Спрямуй свої зусилля у ту галузь, з якою не працює твій роботодавець. Пам’ятай: якщо ти не займатимешся підготовчими заходами до того часу, як заснуєш власну компанію, то не встигнеш і оком змигнути, як опинишся на старій роботі.

      – Отже, я маю працювати на цих людей безкоштовно?

      – Безумовно, – промовив я. – Сьогодні ти стоїш на ногах невпевнено, тому пробитися у їхнє коло буде нелегко. Однак