строк не менше одного року.
Коли необхідно повідомити продавця про порушення умов договору купівлі-продажу?
Покупець зобов’язаний повідомити продавця про порушення умов договору купівлі-продажу щодо кількості, асортименту, якості, комплектності, тари та (або) упакування товару у строк, встановлений договором або актами цивільного законодавства, а якщо такий строк не встановлений – у розумний строк після того, як порушення могло бути виявлено відповідно до характеру і призначення товару.
У разі невиконання покупцем цього обов’язку продавець має право частково або в повному обсязі відмовитися від задоволення відповідних вимог покупця, якщо продавець доведе, що невиконання покупцем обов’язку повідомити продавця про порушення умов договору купівлі-продажу спричинило неможливість задоволення його вимог або може спричинити для продавця витрати, що перевищують його витрати в разі своєчасного повідомлення про порушення умов договору.
Якщо продавець знав або міг знати про те, що переданий покупцеві товар не відповідає умовам договору купівлі-продажу, він не має права посилатися на те, що не одержав від покупця повідомлення про порушення умов договору, та на наслідки невиконання покупцем цього обов’язку, встановлені частиною першою статті 688 ЦКУ.
Як у договорі має бути встановлено ціну?
Ціну встановлюють у договорі за домовленістю сторін.
При цьому можна встановити як фіксовану вартість, так і спосіб її визначення залежно від змінюваних показників.
Ціна може бути взагалі не встановлена.
Якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена, виходячи з його умов, її визначають, орієнтуючись на звичайні ціни, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
У чому відмінність договору купівлі-продажу та постачання?
Існує декілька основних відмінностей у таких видах договорів.
Постачальником і покупцем за договором постачання можуть бути тільки особи, які ведуть підприємницьку діяльність.
Частіше за все товар поставляють партіями за відповідними замовленнями:
• мета використання товару: за договором постачання його передають для господарсько-економічної діяльності.
• товар, який є предметом договору постачання, покупець має використовувати у своїй підприємницькій діяльності або інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням.
Оплата може бути виконана як під час отримання товару, так і, відповідно до угоди, у міру його реалізації.
Час укладання договору про постачання і його реальне виконання ніколи не збігаються.
Також слід звернути увагу на можливість самих суб’єктів (відповідно до їхніх статутних документів) укладати з іншими суб’єктами господарювання певні види договорів про постачання відповідно до їхньої статутної діяльності.
Зразки