директора персонально. Тому повним комплектом документів від юридичної особи під час укладання договору буде не тільки статут а й наказ про призначення директора або рішення засновника.
Звичайним формулюванням в преамбулі договору буде таке:
«Товариство з обмеженою відповідальністю „Новий світ“ (далі за текстом – Покупець) в особі директора Коваленка Петра Сергійовича, що діє на підставі Статуту, з одного боку та…»
Які саме правочини може вчиняти представник?
Представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.
Представник не може вчиняти правочин, який, відповідно до його змісту, може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє.
Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.
Це означає, що під час складання будь-якого документа з метою вповноваження представника потрібно якомога повніше та детальніше описати, що саме та як буде вчиняти представник. Якщо дії, що передбачено вчинити, не є стандартними, не часто трапляються в практиці та не мають вивіреного формулювання, то краще звернутися по допомогу до кваліфікованого юриста. Але на практиці може виникнути ситуація, коли залучити спеціаліста буде складно, і тоді найважливіше сформулювати правочин правильно, зрозуміло та однозначно.
Зрозуміло, що через представника не можуть бути вчинені правочини, які потребують особистої присутності (правочини щодо особистих немайнових прав інтелектуальної власності, прийняття кредитором виконання зобов’язання боржником, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов’язання чи звичаїв ділового обороту (ч. 1 ст. 527 ЦК); управління майном управителем за договором управління майном, крім випадків, передбачено ст. 1041 ЦК (ч. 1 ст. 1038 ЦК); заповіт (ст. 1233, ч. 2 ст. 1234 ЦК); подання заяви про прийняття спадщини (ч. 2 ст. 1269 ЦК); укладення шлюбу (ч. 2 ст. 34 СК)).
Чи можна одружитись за довіреністю?
Ні, шлюб неможливо укласти за довіреністю, однак цілком можливо за довіреністю подати заяву на реєстрацію та виконати інші формальні дії, що передують укладенню шлюбу. Такий випадок є цілком можливим у випадку, коли у майбутнього подружжя не має достатньо часу на біганину та черги.
Чи можна продати щось через довіреність собі?
Неможлива така конструкція, коли представник вчиняє правочин щодо себе особисто, наприклад бажає продати собі автомобіль, довіреність на продаж якого в нього є, або продає таку річ іншій особі, представником якої також є він. Наприклад, згідно з ч. 1 ст. 68 ЦК, опікун, його дружина, чоловік та близькі родичі (батьки, діти, брати, сестри) не можуть укладати з підопічним договорів, крім передання майна підопічному у власність за договором дарування або у