свого матеріалу, а за бажанням замовника – з його матеріалу.
Якщо роботу виконують з матеріалу підрядника, вартість матеріалу замовник оплачує частково або в повному обсязі, за погодженням сторін, з остаточним розрахунком після одержання замовником виконаної підрядником роботи. У випадках, передбачених договором, матеріал може бути наданий підрядником у кредит (із розстроченням платежу). Подальша зміна ціни наданого в кредит матеріалу не призводить до перерахунку, якщо інше не встановлено договором.
Якщо роботу виконують з матеріалу замовника, у квитанції або іншому документі, що видає підрядник під час укладання договору побутового підряду, вказують точне найменування матеріалу, його кількість і оцінку, здійснену за погодженням сторін.
Які існують права замовника у разі істотного порушення підрядником договору побутового підряду?
Якщо підрядником були допущені істотні відхилення від умов договору побутового підряду або інші істотні недоліки в роботі, виконаній із матеріалу замовника, він має право вимагати на свій розсуд:
1) виготовлення іншої речі з однорідного матеріалу такої самої якості;
2) розірвання договору та відшкодування збитків.
У разі виявлення інших відхилень від умов договору або інших недоліків у роботі замовник має право на свій розсуд вимагати безоплатного усунення цих недоліків у розумний строк або відшкодування його витрат на усунення недоліків чи відповідного зменшення плати.
Вимога про безоплатне усунення недоліків виконаної за договором побутового підряду роботи, які можуть становити небезпеку для життя або здоров’я замовника та інших осіб, може бути висунута замовником або його правонаступником протягом десяти років від моменту прийняття роботи, якщо у встановленому законом порядку не передбачені більш тривалі строки (строки служби). Така вимога може бути пред’явлена незалежно від того, коли виявлено ці недоліки, у тому числі й у разі виявленні їх після закінчення гарантійного строку.
У разі невиконання підрядником цієї вимоги замовник має право протягом цього ж строку вимагати повернення частини ціни, сплаченої за роботу, або відшкодування його витрат на усунення недоліків.
Що робити, якщо замовник не з’явився за одержанням роботи?
У разі, якщо замовник не з’явився одержувати виконану роботу або в інший спосіб ухиляється від її прийняття, підрядник має право, письмово попередивши замовника через два місяці від дня такого попередження, продати предмет договору побутового підряду за розумну ціну, а суму виторгу з вирахуванням усіх належних підрядникові платежів внести у депозит нотаріуса, нотаріальної контори на ім’я замовника. Підрядник має право, замість продажу предмета договору побутового підряду, притримати його або вимагати відшкодування.
Що таке договір будівельного підряду?
За договором будівельного підряду підрядник зобов’язується збудувати і здати у встановлений строк об’єкт або виконати інші будівельні