О. М. Сичов

Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях


Скачать книгу

робіт на ризик підрядника.

      Передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформлюють актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї зі сторін від підписання акта про це вказують в акті і його підписує друга сторона.

      Акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише в разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими.

      Прийняття робіт, якщо це передбачено договором будівельного підряду або випливає з характеру робіт, може здійснюватися лише в разі позитивного результату після попереднього випробування.

      Замовник має право відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об’єкта для вказаної в договорі мети та не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою.

      Яку відповідальність несе підрядник?

      Підрядник відповідає за недоліки збудованого об’єкта, за прострочення передання його замовникові та за інші порушення договору (за недосягнення проектної потужності, інших запроектованих показників тощо), якщо не доведе, що ці порушення сталися не з його вини.

      За невиконання або неналежне виконання обов’язків за договором будівельного підряду підрядник сплачує неустойку, встановлену договором або законом, та відшкодовує збитки в повному обсязі.

      Суми неустойки (пені), сплачені підрядником за порушення строків виконання окремих робіт, повертають підрядникові у разі закінчення всіх робіт до встановленого договором граничного терміну.

      Радимо обов’язково перевірити наявність чіткого та зрозумілого пункту щодо неустойки в договорі. Пункт має бути прозорим та піддаватися калькуляції, без зайвих посилань тощо.

      Які гарантії якості передбачено в договорі будівельного підряду?

      Підрядник гарантує досягнення об’єктом будівництва визначених у проектно-кошторисній документації показників і можливість експлуатації об’єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку, якщо інше не встановлено договором будівельного підряду. Гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об’єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом.

      Підрядник відповідає за дефекти, виявлені у межах гарантійного строку, якщо він не доведе, що вони сталися внаслідок: природного зносу об’єкта або його частин; неправильної його експлуатації або неправильності інструкцій щодо його експлуатації, розроблених самим замовником або залученими ним іншими особами; неналежного ремонту об’єкта, який здійснено самим замовником або залученими ним третіми особами.

      Гарантійний строк продовжується на час, протягом якого об’єкт не могли експлуатувати внаслідок недоліків, за які відповідає підрядник.

      У разі виявлення протягом гарантійного строку недоліків замовник повинен заявити про них підрядникові в розумний строк після їх виявлення.

      Договором