здійснення обраної стратегії в рамках організації, або що ці можливості можна реалізувати завдяки аутсорсингу або залучення інших компаній.
Після того як ви склали покроковий перелік дій, розставте пріоритети та визначте черговість.
Для того щоб організувати свою діяльність за пріоритетністю, визначте, що є більш важливим, а що – менш важливим. Що з усіх речей, які ви можете здійснити для втілення вашої стратегії та досягнення мети, є найбільш значущим?
Організуйте діяльність за черговістю, визначивши, що ви маєте робити першим, що другим, і в якому порядку мають бути виконані інші завдання.
При плануванні стратегії міркуйте категоріями як паралельних, так і послідовних дій. Паралельні дії – це ті, що можуть відбуватися в один і той самий час. Послідовні дії – це ті, для виконання яких необхідно, щоб були виконані якісь попередні завдання.
Всі хороші керівники й лідери є чудовими планувальниками. Вони виділяють час на те, щоб подумати, розпланувати і прийняти рішення, перш ніж вживати якихось заходів. Існує правило: «Кожна хвилина, витрачена на планування, заощаджує десять хвилин при виконанні». Що більше часу ви витрачаєте на те, щоб поміркувати, перш ніж діяти, тим ефективнішою буде ваша діяльність, тим кращими й більш очікуваними будуть отримані результати.
Дія – це все
Дії – це окремі завдання, що їх зобов’язані виконувати всі в організації – від керівників до рядових співробітників – для того, щоб здійснити план, застосувати стратегію, виконати завдання та досягти мети. Будь-яке геніальне стратегічне мислення та найкраще планування не принесуть жодної користі, якщо ви не перетворите це мислення та планування на дію. Метод GOSPA веде вас від загальних довгострокових цілей до конкретних короткострокових планів. З ним дуже просто зробити завершальний крок.
Щойно ви вирішили, в якому напрямку хочете рухатися і яким чином потрапите у кінцеву точку, ви мусите подумати над щоденним планом конкретних дій, а потім рішуче почати. З військової точки зору, це наступ. Лідери завжди думають категоріями конкретних дій, які вони можуть здійснити, а потім приймають рішення і розпочинають їх втілювати швидко й рішуче.
Після того як ви використали метод GOSPA, ви можете керувати завданнями. Ви можете встановити чіткі цілі роботи для себе та інших, а потім переконатися, що кожен досягає цих цілей.
Незалежно від того, що це за цілі, до них застосовуються однакові правила – чіткість формулювання та комунікація. Як лідер ви мусите переконатися, що в усій організації добре розуміють компоненти GOSPA. Жодні мета, завдання, стратегії, плани, дії не можуть бути досягнуті лише вами самотужки; у цьому повинна брати участь уся організація.
Щоб керувати завданнями, потрібно знаходити час на те, щоб пояснювати й обговорювати задачі зі співробітниками та узгоджувати з ними їхні індивідуальні завдання до того, як вони почнуть їх виконувати. Робіть кожне доручення вимірним і обмеженим у часі.
Управляйте