краще“. Ви не довідаєтеся про справжню силу своїх здібностей, поки не наважитеся на неможливе».
Натану Каплану, іншому учаснику конкурсу, без особливих зусиль вдалося налагодити контакт з колишнім мером Ньюарка – Шарпом Джеймсом. Через те, що Джеймс брав участь у президентській кампанії Ела Шарптона, адреса його електронної пошти містилася на сайті www.fundrace.org. Наявність електронної адреси допомогла Каплану дізнатися телефонний номер колишнього мера. Він залишив Джеймсу повідомлення, і через кілька днів йому випала нагода поговорити з мером про його освіту.
Феррісс пишається тим, яких зусиль його студенти доклали для перемоги в конкурсі. «Більшість людей здатна на неймовірні вчинки, – каже він. – Їх лише треба злегка підштовхнути до дій».
Запитання та дії
У більшості випадків життя втрачає сенс тоді, коли його заповнює нудьга.
Життя надто коротке, аби бути непримітним.
«Прямий шлях до мрій» – складний, але цікавий метод. Що складнішим він вам видається, то більше ви його потребуєте. З метою економії часу я рекомендую користуватися калькуляторами і таблицями на сайті www.fourhourblog.com. Під час виконання необхідних кроків звертайтеся до схеми на с. 79.
1. Чим ви зайнялися б, якби знали, що в жодному разі не зазнаєте провалу? А якби ви були в десять разів кмітливіші, ніж будь-яка інша людина у світі?
Створіть часові рамки на шість та 12 місяців і поділіть аркуш паперу на три частини, кожна з яких повинна містити не більше п’яти пунктів. У першій з них запишіть те, чим ви хотіли б володіти (врахуйте матеріальні цінності: будинок, автомобіль, одяг тощо, однак не обмежуйте себе ними), у другій – те, ким ви мрієте стати (талановитим кулінаром, знавцем китайської мови і т. ін.), а в третій – те, що ви прагнете зробити (відвідати Таїланд, дослідити історію свого роду, взяти участь у перегонах на страусах тощо). Дотримуйтеся саме такого порядку. Якщо ви, як і більшість людей, не знаєте, чим заповнити певну категорію, згадайте, що ви ненавидите або чого боїтеся, і впишіть у таблицю протилежне. Не обмежуйте свої бажання і не думайте про те, як їх реалізувати. На першому етапі це не має жодного значення. Ця вправа необхідна для того, аби вивільнити свої потаємні мрії.
У жодному разі не критикуйте і не обманюйте себе. Якщо ви справді мрієте про «феррарі», не варто мучити себе докорами сумління. Одні прагнуть слави, інші – багатства та престижу. Кожній людині притаманні певні недоліки й страхи. Якщо ваше бажання зможе піднести вашу самооцінку, запишіть його. Я придбав собі спортивний мотоцикл не лише тому, що обожнюю швидкість, а й через те, що він додає мені «крутості». У цьому немає нічого поганого. Записуйте абсолютно все.
2. Нічого не спадає на думку?
Чимало людей невтомно скаржаться на обставини, через які вони змушені відкладати