Тімоті Феррісс

Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху


Скачать книгу

час мислити масштабніше.

      Як додзвонитися до Джорджа Буша чи гендиректора компанії Google

      Автором статті «Програвай щоразу краще», яку ви знайдете далі, є Адам Ґоттесфелд. У ній ви натрапите на інформацію про те, як я навчаю студентів Принстонського університету встановлювати контакт з різноманітними бізнесовими наставниками та знаменитостями.

      Деякі абзаци вилучені.

      Свою бездіяльність ми часто виправдовуємо словами: «Річ не в тім, що ти знаєш. Річ у тім, кого ти знаєш». У такому разі виходить, що всіх успішних особистостей уже від народження оточують впливові друзі.

      Нісенітниці.

      Ось як звичайні люди будують надзвичайні зв’язки.

«Програвай щоразу краще»Адам Ґоттесфелд

      Більшість студентів Принстонського університету відкладають написання курсових робіт на потім. Раян Маррінан, випускник 2007 року, родом з Лос-Анджелеса, не був винятком. Однак, поки більшість студентів заповнювали своє дозвілля оновленням профілю в соціальній мережі Facebook чи переглядом відео на сайті YouTube, Маррінан займався обговоренням діяльності дзен-буддистської школи «Сото» з Ренді Комісаром, партнером компанії венчурного капіталу Kleiner Perkins Caufield and Byers, та розпитував директора компанії Google Еріка Шмідта про найщасливіші моменти в його житті.

      Раніше Маррінан ніколи не спілкувався з Комісаром. Зі Шмідтом, членом ради директорів Принстонського університету, він зустрічався лише раз – на засіданні ради директорів у листопаді. Характеризуючи себе як «сором’язливу дитину», Маррінан зізнався, що ніколи не наважився б написати двом найвпливовішим особам Кремнієвої долини, якби не Тім Феррісс та його лекція на занятті професора Еда Зшо з високотехнологічного підприємництва. Феррісс поставив перед студентами мету – вийти на контакт із зірками та бізнесменами й запитати їх про що завгодно.

      Для додаткового заохочення Феррісс пообіцяв, що той студент, якому вдасться налагодити контакт з найбільш недосяжною особою і поставити їй найцікавіші запитання, отримає квиток на літак у будь-яку точку світу і назад.

      «Гадаю, успіх у житті людини вимірюється кількістю неприємних розмов, які вона готова пережити. Я знав, що, допомагаючи студентам подолати страх перед необхідністю зателефонувати незнайомій людині чи написати їй електронного листа, роблю їм велику послугу, – каже Феррісс. – Чимало з нас недооцінюють свої сили, однак, коли ми бачимо, що інші студенти спілкуються з такими людьми, як Джордж Буш (колишній президент), генеральними директорами компаній Disney, Comcast, Google, HP та десятками інших недосяжних на перший погляд особистостей, ми переглядаємо обмеження, які самі для себе встановили». <…> Кожен семестр Феррісс читає лекції з високотехнологічного підприємництва і розповідає, як започаткувати власну справу й створити ідеальний дизайн життя.

      «Я щодня беру участь у цьому змаганні, – каже Феррісс. – Я роблю те, що й завжди: шукаю особисту інформацію про людину (часто через її маловідомий блог), надсилаю їй електронне повідомлення,