своє ідеальне життя з усіма деталями. Не турбуйтеся про процес, після якого опинитеся там, де хочете опинитися. Наразі зосередьтеся тільки на баченні вашого досконалого майбутнього. Далі ви прочитаєте про те, як втілити ваше бачення в реальність.
Розділ 2. Сім законів ментальної майстерності
Сьогодні існує більше, ніж будь-коли, інформації про те, як досягнути успіху в будь-якій сфері. Однак лише п’ять відсотків населення до кінця свого робочого життя стають фінансово незалежними. Цілих вісімдесят відсотків працівників воліли б працювати деінде, а вісімдесят чотири відсотки з них зізнаються, що працюють нижче, значно нижче від свого потенціалу. І лише п’ять відсотків уважають, що віддаються роботі сповна.
Нині значно більше людей, ніж будь-коли раніше, хворіють, мають надлишкову вагу, погану фізичну форму й нездорові. Сполучені Штати витрачають на охорону здоров’я більшу частку валового національного продукту, ніж будь-яка інша нація, і ці видатки зростають. Нині ми знаємо, що хвороби й нездужання здебільшого спричинені негативним ментальним підходом і різноманітними нещастями. Насправді люди самі роблять себе хворими та отруюють свої відносини власним способом думок.
Америка – це вільна країна. Це країна рівних можливостей для всіх. Люди можуть робити що завгодно, бути ким завгодно, будь-куди поїхати, змінити на краще будь-яку сторону свого життя, коли тільки їм заманеться.
Чому ж тоді стільки людей уперто тримаються за негатив і песимізм, якщо вільні думати так, як їм хочеться?
Чому лише жменька людей живе, використовуючи увесь свій потенціал?
Зростаючи, я ніколи не замислювався про те, що коли хочеш досягнути майстерності в чомусь, то повинен вивчити теорію й старанно практикуватися. Мені здавалося, що все відбувається саме по собі. Здоров’я, щастя, спокій, добробут і високі досягнення просто з’являються в людському житті, якщо вам поталанило опинитися в потрібному місці в потрібний час.
Віра в це, властива більшості, підпорядковує людину законові випадковостей. Цей закон, що стає законом тією мірою, якою його приймають автоматично, перетворюється на керівний принцип для більшості людей. Якщо висловитися простіше, то в ньому йдеться про те, що невдале планування – це планування невдачі.
Якщо ви хочете стати лікарем, то вивчаєте медицину й практикуєтеся в ній. Якщо хочете стати хорошим кухарем, то вивчаєте куховарство за допомогою кулінарних книжок і випробовування перевірених рецептів. Якщо хочете жити життям, сповненим радості, щастя і самореалізації, то вивчаєте історії найщасливіших і найуспішніших людей, а потім робите те саме, що й вони, доки не здобудете таких самих результатів у своєму житті.
Ця думка мене ошелешила. Це здавалося таким простим! Але все не могло бути так просто. І, звісно ж, це не так. Нічого насправді цінного не падає з неба. Неправильно думати, що все хороше дається просто, як, наприклад, думають